The Photographer

Başlatan emre ozdamarlar, 18 Ekim, 2012, 12:53:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Kutuphanede bi kac kez göz atmistim bu kitaba, ödunc almak dun nasip oldu.

Hikaye 1986 senesinde Sovyet-Afgan savasinin ortasina "Sinir Tanimayan Doktorlar" ile yolculuk edip, doktorlarin ve halkin yasadiklarini belgeleyen 29 yasinda Fransiz bir fotografcinin anilari.

Fotografci Didier Lefevre yasadiklarini cizgi romanci arkadasi Emmanuel Guibert ile paylasmis ve ortaya bol bol siyah beyaz fotolarla desteklenmis toplam 3 ciltlik, 260 sayfalik muhtesem bir eser ortaya cikmis. Dupuis bu ciltleri 2003,2004 ve 2006 yillarinda yayinlamis. Hepsini iceren ingilizce cevirisi 2009 yilinda yayinlanmis.

Okurken kac defa tuylerim diken diken oldu, kac defa gözlerim yasardi anlatamam, uzun suredir bu kadar guclu bir anlatimla karsilasmamistim. Hikaye basit cizimlerle cok iyi aktarilirken, surekli cizimlere eslik eden fotograflar bize olaylarin gercekten yasandigini surekli hatirlatiyor.

Eger imkanim olsa okul mufredatina zorunlu ders olarak ekletirdim bu kitabi. Bunun yaninda tum tip fakultelerinde okuyan ögrencilerin, doktorlarin mutlaka okumasi gereken bir eser.

Bi gun param olursa Turkiye'de ilk yayinlatacagim eser bu olur.

Sinir Tanimayan Doktorlar'in sitesinde kitaptan örneklere ve harika fotograflara ulasmak mumkun.

http://www.doctorswithoutborders.org/events/exhibits/thephotographer/assets/files/ThePhotographer-Sampler.pdf

alan ford

En kısa sürede Emre'nin parası olsun o zaman.  Ya da benim param olursa ben de girişirim bu işe.   :D

Bu arada şu kütüphaneden çizgi roman alma işi kıskançlıktan kudurtuyor. ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir