Barbar Conan 80 yaşında !

Başlatan kalidor, 03 Aralık, 2012, 13:49:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Fantezi ve kılıç&büyü türünün bilinen ilk örneği olan ve ilk defa Aralık 1932'de "Kılıçtaki Anka Kuşu" adlı öyküyle Weird Tales dergisinde okuyucuyla buluşan Conan abimiz, (dedemiz mi demeliyim ?) tam tamına 80 yaşına bastı.  Conan 80 yıldır maceralarıyla okurlarını sürükleyen bir ikon, bir efsane... 

Bu yıl çizgiromanda da 40. yılını dolduran Conan'ı, şanına yaraşır çizgiroman ve filmlerle de görmek istiyoruz.

Crom! Ölüleri Say...

s.b

Conan dede gibi çizgiroman var mı be yaa? Barbar marbar ama delikanlı adamdır kendileri.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

genç bir ustanın,sınırsız hayalgücünün bize hediyesi ;conan.. iyi yaşlara..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 03 Aralık, 2012, 14:52:25
Conan dede gibi çizgiroman var mı be yaa? Barbar marbar ama delikanlı adamdır kendileri.

Sami abi demiş bizede bunu demek düşerdi Buscema ve Conan iyiki sizlerle tanıştım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

connyapku

Conan okumak cok farkli bir zevk.Buscemanin cizdigi bir conan macerasi okumussam kitap bittikten sonra kendime siyah beyaz filmi seretim yoksa cizgi romanmi okudum diye sormusumdur.O nasil buyulu bir el ise cizdigi her karesi ayri bir tabloluk sanat harikasi.

darkwood

".....Şunu bilin ki Prensim,kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı.Aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar,gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi.İşte bu sırada Kimmeryalı Conan geldi.Çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu kara saçlı şahin gözlü yiğit tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu..

İyiki varsın Conan nice yıllara..

Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Üstadın en güzel çizimlerinden birisidir bu. Conan dünyasının her bir unsurunu tek karede toplamıştır.

rumar80

İlk okuduğum Conan macerası "Kral tahtında bir deli" idi. Çizimleri, konusu ile hemen sarmış. Yıllarca farklı diyarlarda benzer kalitede maceralara beni sürüklemişti Conan. Nice yaşlara.
   Çok yaşa Kral!!!!!

hanac

Arnold da 80 yaşında sayılır.   :)