Star Trek Into Darkness

Başlatan hennessy, 03 Aralık, 2012, 19:23:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mandrake66

Evet, doğru, daha iyilerini seyretmiştim...

Ama, "Hata bulmak isteyene dur durak yok!", mantığı yerine, zevk almayı tercih ederseniz, ben beğendim, "Uzay Yolu" serisine yakışmış.

tommikser

Dün sabah izledim.Filmi beğendim.Sadece bu kadar demek yeterli mi değil tabii ki.Son dönem izlediğim bilim kurgu,çizgi roman bunlara ilave olarak da Bond filmiyle ilgili izlenimim şu:Film sektörü bu filmler ile ilgili konu ve çekim aşamasında konsept değiştirmiş durumda.

Son 10 yıllık gelişim sürecine baktığımızda bu tarz filmler daha gerçekçi,daha mantığa uygun ve daha sert olmaya başladılar.ÇR'ların,Star Trek'in hatta Star Wars'ın 70'li yılardaki filmlerine baktığımızda daha seyirlik olduğunu düşünüyorum.Evet hepsi güzel olabilir ama daha naif olduğu da kesin.Konu genel anlamda anlatılırken bu sertlikte değil daha naif işleniyordu.Genel kural olan iyilerin kaybetmemesi özelliği korunurkern.İyi adam fikrinde değişikliğe gidildi.İyi adam iyi olmasına iyiydi ama artık süt beyaz değil daha çok kirli beyaz olmuştu.

Örneğin bu filme bakarsak;Kaptan Kirk sağlam içebilen,serseriliği fazla önde olan,gönül rahatlığıyla sevişebilen bir karakter olmuş durumda.İlk dönem dizilerine hatta 90 lar kadar yapılmış olan filmlerini izlemiş biri olarak şunu diyebilirim.Kaptan Kirk'ü bu şekilde beyaz camda görmemiştik.

O zaman ne oldu da bizim kahramanlar kiri beyaz oldu.Bence soru çok basit.Gerçek hayata dönüldü.Kahramanlaştırdığım objelerin veya kişilerin zaman içerisinde beyaz değil kirli gri olduğunu kavradık.İnsanlar bunu biliyorları ama film sektörü ve yönetmenler geçmiş dönemde anlattıkları öykülere masalcı gözüyle bakıyorlardı.Bu değişti masalcı olmaktan kurtulan yönetme,yazar ve çizer ekibi gerçek hayatta olanı yansıtmanın gerçekliğine ve inanırlığına inandılar.Artık biz kahramanlar yerine kendimizi daha rahat koyabilmeye başladık.

Superman bile bu konsept içinde oldukça değişti.Batman olması gerektiği gibi oldu.Köpek balığı kovucusundan kurtulan Batman aklımızın alabileceği daha gerçekçi ve bilime uygun makineler kullanmaya başladı.

Konu dağıldı biraz ama bence bu filmler bu yüzden çok tutuluyorlar.ÇR okumamış Star Trek bilmeyen bir adam bile bu filmi izleyebiliyor,çr lerini okuyabiliyorsa,yapılan akıl dönüşümü oldukça mantıklı.Son izlediğim bu filmde bunları düşünerek daha büyük keyif aldım.Önümüzdeki yıllardaki Kahraman filmlerinin daha sertleşip gerçeğe yakınlacağı ve izlenebilirliğinin daha da artacağını düşünüyorum.

emre ozdamarlar

Simdi izledim ben de, JJ Abrams'in cektigi ilk flm gibi bunu da begendim. Sinemada izlemedigime hafif pisman oldum diyebilirim. Görsel olarak kuvvetli bir film, aksiyonun, komikligin dozajini da iyi ayarlamislar.

pukay

star trek fanı olmasam da ilk film gibi bunu da beğendim lakin final aceleye getirilmiş. bu yüzden de inceden gıcık oldum herşey tam tadında giderken hadi arkadaşım kapattık artık diye bitirmişler.

dean

hanac

Filmin açılış sahnesi son yıllarda izlediğim en iyi 10 dakika idi.

Kapanış sahnesi de iyi idi.

Aralarıda iyi doldurmuşlar.  :)

Helalinden 8 / 10.