Thunderbolts "now"

Başlatan rumar80, 05 Şubat, 2013, 08:00:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Berk'in yazılarını okurken her zamanki gibi büyük bir zevk aldım. Özellikle ilk dönem hakkındaki fikirlerine tamamen katılıyorum.

Tek eklemem (kabul ederse) İkinci kez başlayıp toparlanmaya çalışıldığı dönemde gruba katılan Radyoactive Man'i ben beklediğimden iyi bulmuştum. Belki Charcoal ya da Scourge yerine o düşünülebilirdi ama bu benim naçizane düşüncdem.

Bu arada bu kaçıncı Scourge? İlki Captain America'da çıkmış ama o aylarda her kitapta bir sayfa görünüp bir kötüyü öldürüp "Justice is served (Adalet sağlandı)" derdi. Sonra onun da Red Skull'ın emrinde olduğunu öğrenince sıkılmıştım.

berkuralcan

Teşekkürler Umar Abi. 

Eklemeni tabi ki kabul ederim, zaten listedeki 10. Karakter için asıl planlarım Genis-Vell veya Radioactive Man'den birini kullanmaktı. Daha sonra,  Genis-Vell'i Thunderbolts konsepti dışında daha çok sevdiğim için kullanmamaya karar verdim, listenin temel amacı da eğlence olduğundan Charcoal'ı biraz "şaka" amaçlı ekledim - "Unutulmaz Galatasaray Oyuncuları" listesinde Sabri'nin yer alması, veya "Müthiş Çizgi Roman Çizerleri" listesinde Rob Liefeld'in konuması gibi düşünülebilir bu tercih :D

Scourge konusundaki cevabı ben de açıkçası bilmiyorum, Wikipedia'dan ve Marvel Wiki'den de baktım ama Scourge'lar almış başını gitmiş, altı yedi farklı Scourge var görebildiğim kadarıyla:

http://en.wikipedia.org/wiki/Scourge_of_the_Underworld

Bu orijinal Scourge'dan epey sonra ortaya çıkan bir karakter, ama kronolojik olarak kaçıncı olduğunu bilmiyorum ne yazık ki.

Bu Scourge'un da daha sonra Henry Peter Gyrich tarafından kullanılan Jack Monroe (eski Bucky ve Nomad) olduğu ortaya çıkmıştı, ben de tıpkı senin gibi çok kötü bulmuştum bu sonucu.

Aslında Scourge karakteri çok güzel bir konsept bence,  ama Marvel mutlaka işin arkasından bir şey çıkartmaya çalışıyor, bu da karakterin gizemini bozuyor.

dean

Henüz okumadım ama şöyle bir göz gezdirdim. Her ne kadar Steve Dillon'ın çizgilerinden pek haz etmedesem de arkadaş bu kadro okunur ya !

-Red Hulk 
-Venom 
-Elektra 
-Deadpool
-the Punisher

Okunmaz mı ?

rumar80

Vallahi bu kadar "now" serisi içinde zayıf bulduklarımdandır.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Haziran, 2013, 16:12:57
  Vallahi bu kadar "now" serisi içinde zayıf bulduklarımdandır.

Beni kodrosu çok cezbediyo, ilk arc'ı bi' okuyim bakalım. Ama yabancı sitelerde de diğerlerine göre daha az puan almış. Bu durumda bekletileri düşürmek lazım.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 12 Haziran, 2013, 15:59:59
-Red Hulk 
-Venom 
-Elektra 
-Deadpool
-the Punisher

Okunmaz mı ?

Okunur vallahi.

Ama Rumar80 de bu işin uzmanıdır, baksana en zayıf halka diyor.

berkuralcan

Okunmaz ne yazık ki :)

İlk sayfanın sonunda paylaştığım AltEvren yazılarında da belirttiğim gibi, bu çizgi roman zamanında "iyi tarafa" geçiş yapmaya çalışan suçluların iç dünyasını göstermek konusunda çok sağlam bir dergiydi. Şimdi ise, popüler ne kadar kötü adam, hatta "anti-kahraman" varsa, onları bir araya toplayalım da dergi satalım mantığından ibaret ne yazık ki. Kadro iyi gözüküyor evet, ama hikayeler zayıf malesef.

dean

Bu sefer "itki" ters yönde işlev gösterdi ve Thunderbolt'tan vazgeçtim :) Ben Uncanny Avengers'a geçiş yapim en iyisi.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 13 Haziran, 2013, 11:51:51
Bu sefer "itki" ters yönde işlev gösterdi ve Thunderbolt'tan vazgeçtim :) Ben Uncanny Avengers'a geçiş yapim en iyisi.

Biraz daha negatif itkileyeyim o zaman. Bence Avengers ailesinin en zayıf halkası bu seri. A vs X sonrası ortak takım yaratma gazı ile ortaya atılan bir seri ama şahsen Rick Remender'ın öykülerini yetersiz buluyorum. Bu macerada da öyle. Dünyanın en güçlü insanı haline gelen Red Skull yine de rahatlıkla yeniliyor ve kaçıyor. Bana pek inandırıcı ve doyurucu gelmedi. Ama bir dene tekrar yazışırız.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Haziran, 2013, 14:42:45

Biraz daha negatif itkileyeyim o zaman. Bence Avengers ailesinin en zayıf halkası bu seri. A vs X sonrası ortak takım yaratma gazı ile ortaya atılan bir seri ama şahsen Rick Remender'ın öykülerini yetersiz buluyorum. Bu macerada da öyle. Dünyanın en güçlü insanı haline gelen Red Skull yine de rahatlıkla yeniliyor ve kaçıyor. Bana pek inandırıcı ve doyurucu gelmedi. Ama bir dene tekrar yazışırız.

Kağıt üzerinde Thunderbolts bana ne kadar çekici geliyorsa aslında Uncanny Avengers'ta bana o derece itici geliyor. Bi' kere en başında X-Men evreninin diğer Marvel karakterlerinden ayrı tutulması gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda Wolverine'in bile Avengers'ta olmasını sevmeyen biri olarak (keza sinemada da bir çok insan istesede asla wolverine'i ya da Spider-Man'i Avengers'ta görmek istemem) X-Men ile Avengers'ın ortak takım kurması bence aşırı derecede zorlama. İlk sayı çıktığında yarım yamalak okumuştum Red Skull gelince soğuyup bırakmıştım ama şimdi ilk cilt tamamlandı, bir daha okuyacağım ama yüksek bir beklenti ile okumayacağım tabi.