A Chinese Life

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Mart, 2013, 09:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Bu hafta okudugum bir kitap.
Orjinali Fransa'da 2009-2011 yillari arasinda 3 cilt olarak yayinlanmis. Ingilizce cevirisi ise Self Made Hero'dan yeni cikmis. (bu yayinevi Ingiltere'nin Flaneur'u gibi birsey gözumde, cok guzel kitaplar yayinliyorlar)

Konusuna gelirsek otobiyografik bir hikaye. 1950'lerden gunumuze Cin'in hikayesi Li Kunwu'nun gözunden anlatiliyor. Devrim, Mao'lu yillar, cekilen aclik, sefalet, kitlik, sonra yavas yavas acilma politikalari ve gunumuzde bir dunya devi haline gelen Cin.

Cizer Li'ye kitabi yazmasinda Fransiz bir diplomat olan Philippe Otie yardimci olmus, kendisi uzun yillardir Cin'de yasiyormus.

Kitap 700 sayfa, cok fazla sey anlatiyor, cizimleri bastan yadirgasam da alistikca cizgilerdeki akiciliga bakmaya doyamaz hale geldim. Li Kunwu'nun asil meslegi de cizerlik zaten. Yillarca ordu ve komunist parti icin propaganda posterleri cizmis, sonra uzun bir sure gazetelerde cizgi roman-röportajlar yayinlamis.

ilk satirlarda Flaneur'e bi pas attim, umarim ulkemizde bu hikayeyi okuma sansimiz olur.

Otobiyografik hikayeleri seviyorsaniz (Yalinayak Gen gibi) veya siyasi cizgi romanlari seviyorsaniz (Persepolis veya Joe Sacco eserleri gibi) hosunuza gidecek bir kitap bu.

hanac

Emre bu güzel tanıtım için teşekkürler.

Flaneur'e duyurulur  :)

flaneurcomics

sıkı kitap!...
Fransada 2009'dan itibaren  3 cilt olarak yayınlandı.Fransa çizgi roman geleneğine pek uygun olmayan bir format hatta manga kategorisinde yayınlandı.Bu kitabın farkındaydık ama kilerde duruyordu, mutfağa gelirmi... Emre beye Flaneur'e iltifatı için teşekkürler ayrıca.

hennessy

Emre bu güzel tanıtım için teşekkürler.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Bu tip yayınlar için başına ekşiyebileceğimiz bir yayınevi var artık ve bu bile çok güzel.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Teşekkürler Emre..

Bu tür çizgi romanlara her zaman destek,tam destek..
"İstemem,eksik olsun.."

gunes

Yayinlandi da almadik mi , sc hc itina ile alinir  14 mart i bekliyoruz

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: flaneurcomics - 08 Mart, 2013, 18:51:41
Emre beye Flaneur'e iltifatı için teşekkürler ayrıca.
Biz tesekkur ederiz Turkce'ye kazandirdiginiz cizgi romanlar icin.
Ve sunu da ekleyelim, cizgi roman okuru cocuk gibidir, eline guzel seyler verdikce simarir, daha da fazlasini ister. Bu yuzden Flaneur'den beklentilerimiz buyuk :)

pearl jam

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 08 Mart, 2013, 22:07:17
Biz tesekkur ederiz Turkce'ye kazandirdiginiz cizgi romanlar icin.
Ve sunu da ekleyelim, cizgi roman okuru cocuk gibidir, eline guzel seyler verdikce simarir, daha da fazlasini ister. Bu yuzden Flaneur'den beklentilerimiz buyuk :)

Evet mesela ben Moebius bekliyorum  :)

gunes

Serpieri , Vittorio giardino  yokmu bunlari bekleyen

alan ford

Alıntı yapılan: gunes - 10 Mart, 2013, 01:09:37
Serpieri , Vittorio giardino  yokmu bunlari bekleyen

Alıntı yapılan: alan ford - 21 Şubat, 2013, 17:15:51
   ..... Ben flaneur'un Druuna yayınlamasını da çok isterim ama. yakışır.

Ben,ben.

tommikser

Sevgili Alan Ford bu Druuna sevgini ve özlemini anlayabilmiş değilim.Sevgili eşin buna ne  ;Dder acaba?

alan ford

Alıntı yapılan: gunessemerci - 10 Mart, 2013, 09:16:49
Sevgili Alan Ford bu Druuna sevgini ve özlemini anlayabilmiş değilim.Sevgili eşin buna ne  ;Dder acaba?

İçimdeki bilim kurgu aşkı bambaşka :P ::) ;D