Kendi Paranızla Aldığınız İlk Çizgiroman?

Başlatan Spider-Sense, 19 Mart, 2013, 20:15:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spider-Sense

Benim hikayem. Arkadaşlara kalem satarak topladığım parayla aldığım Hulktur. Hatta Devil Hulk aşkı burdan gelir, yarım yamalak ingilizceyle okumuştum.

emre ozdamarlar

Guzel bi baslik olmus :)

Sanirim Arkabahce'nin yayinladigi Daredevil ilk 4 cilt olabilir. Istanbul'da muhendis olarak calismaya basladigim zaman.

hanac

Ali Recan'ın Alfa döneminde yayınladığı Kaptan Amerika olabilir.

Tam emin değilim, üzerinden 3-5 yıl geçti gibi  :)

V

Alfa Conan Yeni Macelar Serisi 98.sayıydı sanırım.Kapakta Ruh Yiyici vardı.
Orjinal olarak Uncany X-Men 318.(Bu iki sayı halen dururlar arşivde)
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Sergant Fury and His Howling Commandos.

Bu nedenle Nick Fury'nin yeri ayrıdır.

darkwood

İlk aldığım comic çizgiroman hatırladığım kadarı ile lise zamanı tam maceralı seriden bir Conandı ama cilt sayısını hatırlamıyorum. ???
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Ya Superman dır yada Örümcek Adam ama kararsız kaldım ikisinden biri :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Barbar Conan kesinlikle.Kırmızı sert kapaklı küçùk boy olan.Çok korkmuştum.Ölüler falan.Bulsam okumak isterim.

yalcinerol345

Bir Alfa çizgiromanının arka kapağindaki raklamını görmüş ve ilk sayıyı hayacanla beklemiştim.Conan'ın Türkiye'deki ilk sayısı.

pizagor

Sanıyorum Red Kit idi, hani şu orijinali kırpılıp, karelerinin yerleri değiştirilip ufak boyuttta son derece kalitesiz kağıda basılanlardan. Hangi yayıneviydi hiç hatırlamıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Babamın verdiğiyle değilde kendi paramla satın aldığım ilk Comics Örümcek Adam'dır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Solomon Kane

Şimdi düşünüyorum da kendi paramla aldığım bir çizgi roman var mı diye? Sanırım yok :D hala para yiyorum :) ama çizgi roman okumama sebep olan ilk çizgi roman Conan Günümüzde yaşasaydı. Kaptan Amerika ile olan macerası :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

HayalGücü

Al Simmons_Spawn

Arkabahçe'nin çıkardığı Spawn ciltleriyle başlamıştım ilk. O zamanlar çizgi roman ya da comics hakkında tek bildiğim çekilen süper kahramanların film uyarlamalarıydı. Spawn'ı ise gittiğim bir kitapçıda satış yerindeki adamın çizgi roman raflarını incelediğimi görünce benimle aşırı ilgilenmesiyle ve Spawn'ı tavsiye etmesiyle başladı. Gittim ilk iki cildini yanlış hatırlamıyorsam toplam 30 liraya aldım. Daha okuduğum ilk sayfadan itibaren tek solukta devam ediyordum. Maalesef o zamanlar Türkiye'de basılan çizgi romanların basım kalitesi hakkında hiçbir fikrim de yoktu. Tabi iki gün sonra bütün sayfaları elimde kaldı bir de üstüne kitabı okurken yere düşürünce sayfaların sırası da karışmış oldu. :) Tekrardan kitapçıya gidip aynı cildi bir daha almam gerekti, işin komik yanı ise ne kadar özenle okursam okuyayım en sonunda o aldığım cildin sonu da farksızdı. :)

pizagor

Bu başlık KENDİ PARANIZLA ALDIĞINIZ İLK ÇİZGİROMAN değil miydi???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...