Kendi Paranızla Aldığınız İlk Çizgiroman?

Başlatan Spider-Sense, 19 Mart, 2013, 20:15:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nejat hüseyin özal

Kendi paramla aldığım ilk çizgiromanı hatırlamıyorum.Ancak bana alınan ve eve giren ilk çizgiroman 1964 yılında ben 6 yaşımdayken babamın alıp eve getirdiği ZIP ZIP dergisidir. O zaman okula 7 yaşında başlanırdı. Okuma bilmediğim için ablam okur, ben de resimlerine bakardım. O ilk sayıyı ve onu takp eden sayıları unutamam. Unutamadığım bir çizgiroman anım da sünnet hediyemdir. 9 yaşındaydım. O yaz evde sünnet oldum. Sünnetten sonra beni yatağa yatırdılar. Teyzemin eşi bir TOMMİKS cildi almış;onu verdi. Bütün ıstırabımı unuttum. O ne harika bir şeydi. ZIP ZIP'tan sonra gördüğüm ilk çizgiromandı. Hemen okumaya başladımdı. O ZIP ZIP'lar ve TOMMİKS cildi hala evde duruyor. İşte bu güzel hastalık (!) böyle başlamış oldu ve hala geçmedi... :)

yunusmeyra

aslında  2 cevabı var bu sorunun:birincisi orjinal olarak ilk comics ile tanışmamız,bir de bir yerli yayın olarak comics ile tanışmamız..
birincisi : herhalde ortaokul zamanlarında 82-84 civarında bir yaz tatilinde beyazıt sahaflardan kapak üst başlıkları kesik olarak aldığım ( aslında 10-15 tane birden aldığım) marvel ve dc comics dergileri idi (içlerinde ingiliz 2000 ad. dergileride vardı..) bunların içinde amazing spider man,superman,thor sayıları vardı..
ikincisi: içinde thor ve hulk'u okuduğumuz yaman çocuk dergisini saymazsak,alfa'nın ilk seri küçük (sanırım 66 adetlik )fasikül conan'ları ve peşinden gelen büyük boy fasikül conan'lar ile tek ofset'in süpermen'leri ilk aldıklarımdır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

mrex

Sene 2003, 23 TL.

Karşıya geçemediğim için Gerekli Şeyler'den benim için Yıldıray abi almıştı. Hey gidi gidi.

pizagor

Madem türlere göre karman çorman gidiyoruz, hatırladığım kadarıyla yazayım:

Aldığım ilk Bonelli fumetto : Tay Zagorlarından Kabus macerasından birkaç sayı öncesi, Fishleg, Ramath falan onlarla tanışmıştım ilk. Sonra Kabus geldi ve bu seriye çarpıldım.

Aldığım ilk orijinal comic : Hulk. Gri ve akıllı Hulk (Fixit) döneminden bir sayı idi.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Lorel Hardinin çizgi romanını almıştım ilk olarak sonra Tay yayınlarından çıkanları almaya başladım... 8) ::) ???

yunusmeyra

sanırım bizim cevaplar bu başlığa taşındı..aldığımız ilk comics hangisiydi'ye verdiğim cevaptır yukardaki cavabım..ilk aldığım çizgi romanı hatırlıyamıyorum ama milliyet çocukları saymazsak zagor,kızılmaske veya mandrake olabilir...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 11 Eylül, 2013, 19:33:42
sanırım bizim cevaplar bu başlığa taşındı..

Çözemediğim bir karışıklık var. İdare ediverin artık :o

pizagor

Alıntı yapılan: mrex - 09 Eylül, 2013, 20:42:06

Sene 2003, 23 TL.

Karşıya geçemediğim için Gerekli Şeyler'den benim için Yıldıray abi almıştı. Hey gidi gidi.

Sıkı paraymış o zaman için. Ben daha geçen sene aldım bu albüm ve Kesinlikle beğendim.

dean

Arkabahçenin X-Men cilt 1'i. Muhtemelen 10 sene felan olmuştur. Taksimde D&R'dan almıştım.

tommikser

Çok büyük ihtimalle kırmızı kapaklı cep boy Conan almışımdır.Hala da çok severim Conan'ı :D ;)

hanac

Alıntı YapÇok büyük ihtimalle kırmızı kapaklı cep boy Conan almışımdır.Hala da çok severim Conan'ı :D ;)

Sayın Mikser haklısınız, aşağıda daha önce bu konudaki mesajını görebilirsin.   :)

Alıntı yapılan: tommikser - 19 Mart, 2013, 22:47:01
Barbar Conan kesinlikle.Kırmızı sert kapaklı küçùk boy olan.Çok korkmuştum.Ölüler falan.Bulsam okumak isterim.

aaciltan

Mandrake'nin tay yayınlarından yayınlanan ilk serisindeki Kolosso adlı macerası. 7 veya 8'inci sayısıydı yanılmıyorsam.
... Onu unutamam...

tommikser

Vay be yazdığımı unutmuşum ama Conan aldığımı unutmamışım.Heil Conan!Conan candır.

doktor1881

Kendi paramla sayılır mı bilmem annem ekmek almaya gönderirdi paranın bir  kısmını keser TARKAN veya KARAMURAT alırdım eve gelene kadar okuyup bitirir dışarıda bir yere saklardım Annem paranın üstünü veya niye az ekmek aldın diye sorunca (Ne bileyim fırıncı bu kadar verdi) derdim Sonra dayak faslı ;D ;D ;D Ama hiç bir zaman azmimden de vaz geçmezdim

Nightrain

Net hatırlamıyorum ama Kızılmaske olabilir. gazete bayiinden almıştım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"