Çizgi Roman OKURLARI ve SANATÇILARININ DİKKATİNE "BÜYÜLÜ DÜKKAN DAYANIŞMA" ZAMAN

Başlatan ümitkr, 07 Ekim, 2019, 07:31:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hbegec

Yunusmeyra birader; yazdıklarımı silmeyeceğim çünkü bu benim düşüncem olayın insani boyutunu ıskalamak gibi bir durumda söz konusu değil.yâpılan yardım yapılmışsa ne güzel ama  öyle olmamalıydı ticaret satış gibi konular değil demişsiniz ama sizin dediğiniz gibi olmayabiliyor olaylar Ümit Bey herkes Büyülü Dükkan dan alsın etkinliklerini burada yapsın demişte olur mu öyle şey ! İstanbul'daki çizgiroman dükkanları örnek vermek gerekirse Paralel Evren,Gerekli Şeyler kendilerinden alış veriş yapılmadığı takdir de kaç ay ayakta kalabilirler,onların işlerine sekte vurulmuş olmuyor mu böyle? Bence en fazla 4-5 ay ayakta kalırlar o yüzden bu tür yönlendirmeler çok sağlıklı değil,neyse çenebaz lık yapmadım densiz hiç değilim sadece olaya farklı açıdan bakabiliyorum asıl beni hiç tanımadan fütursuzca bu sözleri sarf eden siz densizlik ve işgüzarlık yapmaktasınız.hoşunuza gitmemiş olabilir düşüncelerim bunlar Ümit Bey bir yazı yazmış kendi fikridir saygı duyarım buda benim fikrim.Forumda fikir özgürlüğü yoksa zaten atabilirsiniz hiç problem değil.Ama düşüncelerim değişmeyecek ben hala bu işin böyle olmaması taraftarıyım bu büyülü dükkan  özelinde değil kim olsa aynı şeyi söylerim.ben aynı durumda olsam da ki kim biliyor ki zaten birbirimizin durumunu değil mi? O yüzden sizin kelimelerinizle biraderim densizlik ve işgüzarlık yapmayın hoşunuza gitmiyorsa okumazsınız ben birilerinin isteğiyle ileti silmem kusura bakmayın.

afu

www.buyuludukkan.com.tr

Şimdilik sadece kendi yayınları var ama ilk adımı attılar. %50 indirimle satışa başlamışlar. :)

Bloodslince

O kadar dile getirdik ki, sonunda açtılar. Bana göre tek problemi kargo. Ne kadar alırsan al, kargoyu karşılamıyorlar. 15 Cilt çizgi roman alsan, kargosu sana geldiğinde 50 liradan aşağı tutmaz, çünkü anlaşmalı değil. Kargo ile kitap anlaşması yapması ve belirli bir meblağın üstünü karşılamaları gerekiyor. Piyasadaki herkesin yaptığı bir şey, meblağı ne kadar tutar o ayrı ama bir limit ile kargoya çözüm bulmaları lazım.

İlk adımı attılar sonunda ama bu konuyu çözmeleri lazım.

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

aa

Diğer yayınları da ilave etmeleri lazım sadece kendi yayınları yetmez..
Esse Gesse Hayranı...

Bloodslince

Alıntı yapılan: aa - 24 Nisan, 2020, 16:24:40
Diğer yayınları da ilave etmeleri lazım sadece kendi yayınları yetmez..

O da var tabii ama iş gücü olacağı için şu an yetiştirmeleri zor. Her kitabı sisteme girmek kolay iş değil. Sıfırdan yapıldığı için baya uğraş ister. O yüzden ilk kendi yayınlarını koymuşlardır.
Ama kargo problemi var, olmasa alırdım.

*Karakarga Yayınları yüklenmiş
Çok zor olmadı.

dayıcomics

Alıntı yapılan: Bloodslince - 23 Nisan, 2020, 18:15:42
O kadar dile getirdik ki, sonunda açtılar. Bana göre tek problemi kargo. Ne kadar alırsan al, kargoyu karşılamıyorlar. 15 Cilt çizgi roman alsan, kargosu sana geldiğinde 50 liradan aşağı tutmaz, çünkü anlaşmalı değil. Kargo ile kitap anlaşması yapması ve belirli bir meblağın üstünü karşılamaları gerekiyor. Piyasadaki herkesin yaptığı bir şey, meblağı ne kadar tutar o ayrı ama bir limit ile kargoya çözüm bulmaları lazım.

İlk adımı attılar sonunda ama bu konuyu çözmeleri lazım.

Dükkanın yakınında PTT var. Aslında pttkargo ile gönderirlerse kargoyu karşılamasalar bile kargo parası epey düşer.

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 28 Nisan, 2020, 14:50:23
Dükkanın yakınında PTT var. Aslında pttkargo ile gönderirlerse kargoyu karşılamasalar bile kargo parası epey düşer.

PTT kitap kampanyası anlaşmalı 3 kitap dün bana kargolandı. 350 sayfalık kitaplar, 1.4 kg tutuyor ve 9 TL. Bu kampanyalı fiyat, az gibi 9 TL ama bu üç kitap için sadece. Tek kitap 4,50 TL artık.

10 ciltlik klasiklerden bir çizgi roman aldığını düşün, kampanyalı olsa dahi PTT'den 40 dan aşağı ödemezsin. Kalın ve ağır o ciltler.

Bu ancak kargo anlaşmaları yapılarak çözülebilir, başka çözülmez bana göre. Her yayın kargo limiti koyuyor, onlarda yapmalılar, ben gider alırım Kadıköy'den bana hava hoş, şehir dışı düşünsün yoksa.

Çok zor olmadı.

dayıcomics

Alıntı yapılan: Bloodslince - 01 Mayıs, 2020, 03:57:56
PTT kitap kampanyası anlaşmalı 3 kitap dün bana kargolandı. 350 sayfalık kitaplar, 1.4 kg tutuyor ve 9 TL. Bu kampanyalı fiyat, az gibi 9 TL ama bu üç kitap için sadece. Tek kitap 4,50 TL artık.

10 ciltlik klasiklerden bir çizgi roman aldığını düşün, kampanyalı olsa dahi PTT'den 40 dan aşağı ödemezsin. Kalın ve ağır o ciltler.

Bu ancak kargo anlaşmaları yapılarak çözülebilir, başka çözülmez bana göre. Her yayın kargo limiti koyuyor, onlarda yapmalılar, ben gider alırım Kadıköy'den bana hava hoş, şehir dışı düşünsün yoksa.

40 olmaz ama bir 25-30tl alırlar büyük ihtimalle. O bile iyi aslında, geçenlerde sattığım bir çizgi romanda fazla deformasyon olduğu için geri göndermek istedi müşteri kabul ettim. Çalıştığı yer yurtiçi ile anlaşmalıymış tamam öyle gönderin dedim. Tek bir ince cilde 19tl para aldılar, PTTde o fiyata en az 5 kitap gelir.

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 06 Mayıs, 2020, 00:19:53
40 olmaz ama bir 25-30tl alırlar büyük ihtimalle. O bile iyi aslında, geçenlerde sattığım bir çizgi romanda fazla deformasyon olduğu için geri göndermek istedi müşteri kabul ettim. Çalıştığı yer yurtiçi ile anlaşmalıymış tamam öyle gönderin dedim. Tek bir ince cilde 19tl para aldılar, PTTde o fiyata en az 5 kitap gelir.

Her şeyi geçtim, niye deforme kitap gönderiyorsun.  ;D ;D ;D

İşin şakası geçmiş olsun, durduk yere kargo ödemişsin. 19 lira nedir ya...
Çok zor olmadı.

dayıcomics

Alıntı yapılan: Bloodslince - 06 Mayıs, 2020, 02:36:13
Her şeyi geçtim, niye deforme kitap gönderiyorsun.  ;D ;D ;D

İşin şakası geçmiş olsun, durduk yere kargo ödemişsin. 19 lira nedir ya...
karıştırmışım  ;D

s.b

Kendi tecrübelerime dayanarak durumu izah edeyim. PTT kargo şubelerinde ne hikmetse farklı uygulama yapılıyor. Kimi şubeye paket içeriğinin kitap olduğunu söylediğinizde size "bu kitap kampanyası okullar arası veya okula bağış gibi sevkiyatlar için geçerlidir" diyor. Bu sebepten kitap indirimi uygulanmıyor.
Kimi şubeye de Kitap demeniz yeterli oluyor ve indirimli sevkiyat yapıyor. Kimi şube de kitap kampanyası bitti diyor. Yani tuhaf bir durum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN