Dalgın Sular

Başlatan alan ford, 08 Haziran, 2013, 17:39:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Uzun zamandır beklediğim Dalgın Sular'la bugün nihayet tanıştık. iskender Savaşır öncülüğünde kalabalık bir yazar çizer kadrosunun kotardığı haftalık (evet yanlış okumadanız yani 7 günlük ) çizgi roman dergisi Dalgın Sular büyük boy 32 sayfa renkli formatıyla yay sat aracılığıyla dağıtıma girmiş . Demirbaş haricinde uzun bir süreden sonra tekrar gazete bayiilerinde çizgi roman görmek güzel. Üstelik haftalık gibi zor bir işe girişmişler. Önsözde Murat Belge son sözde Ayşe çavdar'ın yazılarıyla bu toprakların mitolojisi tekrar çizgilerle hayat buluyor. Bu yönüyle Karabasan ve Deli Gücük ile aynı kategoriye girebilir yani. ( ve benim çok sevdiğim bir yol bu ) 5 TL'lik fiyatıyla bayiilerde. En azından ilk sayıya bir şans verin.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Doğa bu çizgiroman dergisi çıktı mı, Ankara Etimesgut'ta bulamadım (ki burada sorduğum bayiye ne çıkıyorsa gelirmiş)...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Çıktı Pizagor. Bayii'ye sorduğumda yok öyle bir dergi dedi ama şans eseri görüp aldım raflardan. Sonra dergi bulunduran bir bakkalda dahi gördüm. Yani Ankara'da hayli hayli bulursun.

Dinconur

Selam ben dalgınsular da çalışıyorum.

sanırım sadece istanbulda dağıtıldı ama henüz emin değilim. Amacımız haftalık bir çizgiroman dergisi çıkarmak ,biraz çorba oluyor ama olacak :D

2. sayı çıktı ,Desteklerinizi bekliyoruz.     kapak çizerinin adı yalnış yazılmış :(.. çizer benim

hanac

Peki Büyülü'de, Gerekli Şeyler de falan satılmıyor mu ?

Satılıyorsa alırız, desteğimizi veririz.

alan ford

kedidiro

'' ben de yararlanmak istiyorum o kemal kükrer'den'' diyen reklam teyzesi moduna sokmayın bizi... nasıl olacak bu işler? nasıl edinecek taşradaki okur bu çizgi dergiyi?

pizagor

Ankara'da Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) de de bulamadıktan sonra umudumu kestim. Cildini alırız artık.

alan ford

iskender Savaşır'a mesaj atıp Ankara ve Manisa bayiilerinin listesini istedim. Göndereceğini söyledi. Burada yayınlarım gelince.

pizagor

Etimesgut'ta sorduğum yerde varmış. Buün sabah gazetemi alırken 'Hocam bunu nu sormuştun' diye bana 2. sayıyı verdi. Sonra ekledi: 'Dağıtıma göre bende ilk sayıdan da 2 tane varmış. Ama yok, ben sürekli o dergileri diziyorum. Olsa görürdüm. Arayacağım yine de...' Sonra bu akşam uğradım ve tombala: 'Hocam ilk sayı da varmış, hem de 2 tane...'

Ağalasam mı gülsem mi bu duruma...

Ben bilen bir çizgiroman okuru olarak aradığım dergiye satıldığı yerde ulaşamazken bu dergilerden, çizgiromanlardan haberi dahi olmayan okur nereden ulaşacak bu dergilere?

berkuralcan

Bu çizgi romanın yaratılış sürecinden çooook uzaktan da olsa biraz haberdardım. Anladığım kadarıyla bir çizgi roman olduğu kadar bir sosyal sorumluluk projesi boyutu da var Dalgın Sular'ın.

Hem bu özelliğinden, hem de henüz çizilmeye başlamadan okuduğum bir synopsis'ten çizgi romanın kalitesi konusunda çok yüksek bir şeyler beklenmemesi gerektiği izlenimini edinmiştim. Okuyan arkadaşlar içerik hakkında yorumlarını paylaşabilirlerse sevinirim açıkçası, alana kadar bizim için de bir fikir olsun :)

darkwood

Yerli yazar çizerlerimizden haftalık bir çizgiroman dergisi kulağa hoş geliyor. Yaysat ile dağıtım sorunuda şimdilik çözülmüş gibi, bir kaç sayı şans vermek lazım.
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Yeni bir yayın ikinci sayısı bile çıkmış ,her yerde bulunuyormuş ama her yerde değil demekki ben bulamadım.Destek için bile alırım .Keşke bizim arkadaşlarda ve/veya internet satış kanallarında da satışa çıksa.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Her yerde bulunuyor derken Sanırım İstanbuldan bahsediyorlar.Bizim buralarda o dergiden yok Altay... :( :-\ :D