Çizgi roman önerileriniz

Başlatan Smh Ozbln, 06 Eylül, 2013, 01:05:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Smh Ozbln

Merhaba abilerim ben Sakarya'da yaşıyorum burada çizgi roman alıcak pek yer yok. İnternet üzerinden hallediyorum. Fakat ben hangi seriye başlayacağıma karar veremedim. Serisi tamamlanmış biraz da mizahi olursa çok sevinirim. En sevdiğim kitap ise Bone ve Kick Ass haberiniz olsun. Önerilerilerinizi bekliyorum.

emre ozdamarlar

Turkiye piyasasini saglikli takip edemedigim icin bilgim kisitli ama Daredevil Sari ve Örumcek Adam Mavi'yi öneririm renkler serisinden.

Bunun yaninda fumettilerden benim en hosuma giden Julia ve Ken Parker. Hatta Ken Parker zorunlu okuma listenizde olsun bence. Nathan Never'in da oldukca karanlik bir cizgisi var, onun dunyasini da begeniyorum.

Yuruyen Öluler tum dunyada bir fenomen oldu, hic cizgi roman okumayan insanlara okuttu kendini, Image Comics'in satislarini arttirdi, tavsiye ederim.

pearl jam

Umbrella Academy : Sevdiğin serileri yazınca aklıma hemen bu geldi. Sadece tek kitabı çıktı muhtemelen fuarda ikincisi de çıkacak. Yurt dışında da sanırım 3. albüm çıktı henüz, yani çok geride değiliz. bir de her sayının kendi içinde bir hikayesi var zaten yarım kalsa da problem yaratmaz. Mizahi dediğin için diğer aklıma gelen de simpsonslar, henüz almadığım için nasıldır bilmiyorum ama muhtemelen iyidir  :P

Diğer seri önerilerim : yürüyen ölüler, lone wolf and cub , thorgal, enki bilal nikopol üçlemesi

Bir de mizahinin kralı groo vardır ama kimse basmıyor maalesef. bu vesileyle kendisini bir kez daha analım : http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4421.0.html

HayalGücü

"Dylan Dog"'u öneririm. Mizah, gizem, aksiyon, her şey var içinde.

emre ozdamarlar

Evet, Yalniz Kurt ve Yavrusu da zorunlu okuma listesinde.

darkwood

Alıntı yapılan: Smh Ozbln - 06 Eylül, 2013, 01:05:44
Merhaba abilerim ben Sakarya'da yaşıyorum burada çizgi roman alıcak pek yer yok. İnternet üzerinden hallediyorum. Fakat ben hangi seriye başlayacağıma karar veremedim. Serisi tamamlanmış biraz da mizahi olursa çok sevinirim. En sevdiğim kitap ise Bone ve Kick Ass haberiniz olsun. Önerilerilerinizi bekliyorum.

Hemşerim bende Ada da yaşarken kitap bulma zorluğu çekiyordum ama en azından sinema önlerine kitapları inceleyerek takas etme gibi iyi bir imkanımız vardı. Fakat şimdi büyük şehirler dışında kitapları inceleyerek satın alma imkanıda kalmadı. Kitabın kokusu olmasada neyseki internet vasıtasıyla çizgiromanlara ulaşmak mümkün.

Kitap tavsiyelerime gelince herkesin zevkine göre değişmekle beraber her çizgiromanın okuyucusu var tabiki. Buradaki arkadaşların yazdıklarıda bunu doğruluyor diyebilirim.
Ama en fazla beğenilenleri öğrenmek istiyorsan, sitemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen "yılın en iyi çizgiromanı yarışmalarında" derece alan kitaplara bir göz atmanı tavsiye ederim.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?board=201.0

Benim öncelikli tavsiyelerim ise, Thorgal, Zagor, Brendon, Yürüyen Ölüler, Conan, Avangers serileri, Ken Parker, Dampyr, Martin Mystere, Naruto, Lone Wolf a cub...
Darkwood Sakinleri..

hanac

Önerilerim;

Asteriks
Tenten
Thorgal
Yalnız Kurt ve Yavrusu
Yürüyen Ölüler
Dylan Dog Renk Cümbüşü
Lone Ranger
New Avengers
Zagor KM
Şangay Şeytanı
Büyülü Rüzgar

HacıGeraltEmmi

Asteriks
Mister No
Hellboy
Thorgal
Conan

HacıGeraltEmmi

Ha bir de TILSIM, okumadan olmaz 8)

Smh Ozbln

Alıntı yapılan: darkwood - 06 Eylül, 2013, 12:57:05
Hemşerim bende Ada da yaşarken kitap bulma zorluğu çekiyordum ama en azından sinema önlerine kitapları inceleyerek takas etme gibi iyi bir imkanımız vardı. Fakat şimdi büyük şehirler dışında kitapları inceleyerek satın alma imkanıda kalmadı. Kitabın kokusu olmasada neyseki internet vasıtasıyla çizgiromanlara ulaşmak mümkün.

Kitap tavsiyelerime gelince herkesin zevkine göre değişmekle beraber her çizgiromanın okuyucusu var tabiki. Buradaki arkadaşların yazdıklarıda bunu doğruluyor diyebilirim.
Ama en fazla beğenilenleri öğrenmek istiyorsan, sitemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen "yılın en iyi çizgiromanı yarışmalarında" derece alan kitaplara bir göz atmanı tavsiye ederim.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?board=201.0

Benim öncelikli tavsiyelerim ise, Thorgal, Zagor, Brendon, Yürüyen Ölüler, Conan, Avangers serileri, Ken Parker, Dampyr, Martin Mystere, Naruto, Lone Wolf a cub...
Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim. Devamıda gelir umarım :) Şimdi benim Yürüyen Ölüler biraz daha ilgimi çekti ona başlayabilirim. Bi de Asterix'e başlasam mı ki merakım var hep de hiç düşünmedim. Okuması zevkli mi?

hanac

Alıntı yapılan: Smh Ozbln - 06 Eylül, 2013, 13:51:52
Bi de Asterix'e başlasam mı ki merakım var hep de hiç düşünmedim. Okuması zevkli mi?

Ben bayılıyorum.

Yıllar içinde tekrar tekrar okurum.

Smh Ozbln

Alıntı yapılan: hanac - 06 Eylül, 2013, 13:54:36
Ben bayılıyorum.

Yıllar içinde tekrar tekrar okurum.
Türkiyede cilt olarak seri takip edebileceğim bir yayın evi var mı? Farklı farklı yayın evleri basdıysa sıkıntı oluyor biraz. Yada toplu albümü varsa oda olabilir. Alayım okuyayım o zaman :)

hanac

Alıntı yapılan: Smh Ozbln - 06 Eylül, 2013, 13:59:56
Türkiyede cilt olarak seri takip edebileceğim bir yayın evi var mı? Farklı farklı yayın evleri basdıysa sıkıntı oluyor biraz. Yada toplu albümü varsa oda olabilir. Alayım okuyayım o zaman :)

Asteriksi soruyorsanız sadece Remzi Kitabevi'nden bütün sayıları çıktı.

Tam takım olarak alabilirsiniz.

Ama 1 sayısı piyasada tükenmişti, hangisi tam hatırlamıyorum.

Smh Ozbln

Toplamda 34 sayı dimi? Başladığımda yarım kalmasını istemiyorum  O.o

hanac

Alıntı yapılan: Smh Ozbln - 06 Eylül, 2013, 20:43:38
Toplamda 34 sayı dimi? Başladığımda yarım kalmasını istemiyorum  O.o

Şu ana kadar çıkan bütün Asteriksler TR de yayınlandı.

3-4 yılda bir yeni sayı çıktıkça da yayınlıyorlar.