Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pulluk

Yeni sezona çok hareketli bir şekilde başladık. Tüm sezonun bu güzellikte gitmesi dileğiyle....  :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Chuck

2x3 teki o muhteşem merdiven sahnesini tekrar tekrar izledim. Sahnenin çekimleri ve Daredevil'in stili sanki çizgi roman okuyormuşum gibi hissettirdi.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

maeglin

Henüz 3 bölüm izledim 2. sezonda ama 3. bölüm efsaneydi yahu :) Hızlıca izleyip bitirmekte istemiyorum bakalım ne yapacağız :)

hennessy

6 bölüm bitirdim dizi güzel gidiyor. 3.bölüm efsane idi.

Karen Page aşık oldum. Elektra Natchios iyi oynuyor. Frank Castle reis bir numara....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Perşembe günü gidilen tatilden pazar akşamı dönüldüğünde biriken onca güncel dizinin yanı sıra Daredevil'in yayınlanması iki ayağımı bir pabuca soktu
Neyi seyredeyim derken; Daredevil'den bir bölüm seyredip diğer dizilere bakma planım 1. bölümden sonra suya düştü.Hemen 2. bölüme başladım

Bölüm:2/1 (GünceL) Fisk'ten sonra ortam boş kalmış,birileri ortamı doldurmaya kalkmıştı ::)
Bölüm muhteşem,İrlandalıların toplantısı ile başlayıp harika çatı sahnesi ile sonlanıyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:2 (GünceL)İlk bölüm sonunda olduğu gibi bu bölüm sonuna doğru Daredevil-Punisher karşılaşması başlıyor
Daredevil humanist,Punisher ise adı gibi cezalandırıcı.Ülkemizin Punisher gibi adamlara ihtiyaçı var

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:2/3 (GünceL) Daredevil'in ve Punisher'in önce kendi hayat görüşlerini tartıştıkları sonrada eyleme geçirdikleri bir bölümdü

Bölüm Notu:8.5/10

Animvader

İleriki bölümlerde "Blacksmith" diye bir isim geçiyor.Böyle bir Marvel karakteri var mıydı çizgiromanlarda diye bakayım dedim ve google'a, blacksmith marvel yazdım.Marvel.wiki sitesine girince de diziyle ilgili çok önemli bir spoiler yedim, ben ettim siz etmeyin  :)

doktor1881

Daredevil 3. sezon onayı aldı mı devamı olacak mı ? 18 Mart tarihinde yayınlanan 2. sezonu birçok kişi tek seferde bitirerek 13 bölümü de izledi sezon finalinin hemen ardından akıllara gelen ilk soru ise devamı olacak mı oldu. Netflix yönetilen sorularda ise bunun onlarla bağlantılı olmadığını Marvel'ın devam serisi hazırlaması halinde dizinin 3. sezonun olacağını söylediler.

Marvel cephesinde yapılan açıklamada ise "Daredevil geri dönüyor" söylemi 3. sezon onayını vermiş oldu. İki taraf arasında resmi olarak henüz açıklanmamış olsa da iki tarafta dizinin devamını istiyor. Orjinal netflix dizileri arasındada gösterebileceğimiz en başarılı yapımlardan biri olduğunuda göz önünde bulundurursak resmi açıklama kısa süre içinde gelecektir

Bir diğer merak edilen soru dizinin yeni sezonu ne zaman başlayacağı.Netflix haftalık yayınlarla aylara bölerek dizi yayınlamamasının en kötü yönü sezon aralarında daha fazla beklememize yol açması ve şunu belirtebiliriz ki yeni sezon 2017 'den önce gelmeyecek

doktor1881

Bölüm:2/4 (GünceL) Dizinin şimdiye kadar ki en harika,en duygusal,en uzun (60 dk) bölümüydü.
Punisher ağırlıklı bölümde,Punisher ile Daredevil arkadaş oldu sayılırlar.Birde bölüm sonu Elektra ortaya çıktı

Bölüm Notu:10/10

Ahmet Oktay

Akşam yatana kadar 2. sezonun ilk 5 bölümünü seyrettim. İlk 4 bölüm şahaneydi ama ne yalan söyliyim, içlerinde Punisher'ın olmadığı tek bölüm olan 5. bölümü izlerken sıkıldım.

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 26 Mart, 2016, 09:25:11
Akşam yatana kadar 2. sezonun ilk 5 bölümünü seyrettim. İlk 4 bölüm şahaneydi ama ne yalan söyliyim, içlerinde Punisher'ın olmadığı tek bölüm olan 5. bölümü izlerken sıkıldım.

Daredevil bu sezon iki ana arc anlatıyor. Beşinci bölümde iki arc arasındaki köprü. Tekil bakıldığında haklısın muhtemelen sezonun en zayıfı. Bundan sonraki bölümler yine ilk dört bölüm gibi tempolu hale gelecek ama.

doktor1881

Bölüm:2/5 (GünceL) Elektra özel bölümü olmuş ve en kötü bölümdü.
Bu bölümde geçmişteki Daredevil-Elektra aşkını ve günümüzdeki Karen-Daredevil aşkını izledik

Bölüm Notu:6/10

Ahmet Oktay

Sezonu bitirdim. İlk sezona göre daha iyi olduğunu düşündüğüm yerler de var daha kötü olduğunu düşündüklerim de.

Yazının bundan sonraki kısmı spoiler içerir !

Sezona Punisher'la başladık. Frank Castle'ın başından neler geçtiğini, Daredevil ve Wilson Fisk'le olan ilişkisini işlediler. Punisher dizisi için herşey hazır artık. Jon Bernthal beklediğim gibi rolün hakkını vermiş.

Elektra'ya gelecek olursak, zaman zaman Matt ve Stick'le olan ilişkisi flashbacklerle bize sunuldu. Sezon finalinde Nobu'yla dövüşürken öldü fakat son sahnede Hand üyeleri tarafından mezarından çıkarıldığını ve taştan topvari birşeyin içine koyulduğunu gördük. Yani ne Elektra'nın ne de Hand'in hikayesi bitmedi henüz. Oyuncu seçimine gelecek olursam bir türlü tam olarak ısınamadım, ısındığımda sezon bitti.

Şöyle bir toparlayayım; Hand meselesi henüz bitmedi, Blacksmith olayı kapandı. Wilson Fisk elbet hapisten çıkacak, bunun sinyalini de verdi zaten. 3. sezonda anlatılabilecek çok hikaye var. Henüz Bullseye'ın adı anılmadı bile. 3. sezonun geleceğine kesin gözüyle bakıyorum, aynı şekilde Punisher dizisinin geleceğine de.

rumar80

Hand'in en önemli mistik özelliği ölüleri diriltip kendi adlarına çalıştırmak.
Wolverine devlet düşmanı macerasında da aynı tema baz alınmıştı.