Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Kral geri dönüyor!

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Nightrain

Sağlam bir sezon olur umarım.

Nightrain

3.sezon bugün çıktı. İlk 3 bölümü izledim. Şahane gidiyor şuan.

SPOILER
Matt Murdock'un yaşadığı çöküntüden sonra, Tanrı'ya olan inancını kaybetmesini şahane buldum. Daha önce bir çok kez işlenmiş bir konu fakat söz konusu bir süper kahraman ise ve bu kahraman daha önce bir dindar ise iş ilginç bir hal alıyor. Ayrıca Kingpin'in beyaz takım elbise içinde sürekli Matt'in kafasının içinde dolaşması ve onunla konuşması harika.
SPOILER

ghostrider

Efsane bir seri,en iyi kahraman dizisidir.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

NIC

Diziyi izlemeden eksisozlukteki basliğa bakmanizi tavsiye etmem.Boşbogazin biri hayvani bir spoiler vermiş canim çok sıkıldı >:(

YERDENİZ

Diziyi dün akşam bitirdim, süpriz final oldu. Kingpini ....ilin öldürmesi ile bitti ;)

Ahmet Oktay

Spoiler verdiniz. Teşekkürler >:(

Edit: Ben yandım siz yanmayın diye spoiler olan kısmın rengini düzenledim.

YERDENİZ

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 22 Ekim, 2018, 09:10:30
Spoiler verdiniz. Teşekkürler >:(

Edit: Ben yandım siz yanmayın diye spoiler olan kısmın rengini düzenledim.

Final yazdığım gibi bitmiyor ama :) :)

hennessy

Tüm bölümleri izledim DD vs Kingpin ilk sezon tadında olmuş aynı hikaye kötümü hayır ama tekrar sıkıyor. Yeni bir senaryo durur iken aynı sar başa..... 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

İlk 7 bölüm şahane fakat ondan sonra yavaştan bir düşüşe geçiyor ve final bölümünde yeniden yükseliyor. Arada iyi sahnelerde var. Netflix şu diziyi 8-9 bölüm yapsa yağ gibi akacak ama inatla 13 bölüm çekmeye devam ediyorlar. Ben 2.sezondan daha başarılı buldum. Bullseye'i canlandıran eleman rolüne cuk oturmuş. Dizinin en iyisi net Kingpin. Canlandıran oyuncunun mimikleri muhteşem ya. Adam karakteri yaşıyor resmen.

Vega

Henüz izlemedim. Spoiler yememek için hiçbir mesajı da okumadım. Seyreder seyretmez damlıyorum buraya...
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Nightrain

Daredevil, Netflix tarafından iptal edildi! Yanlış duymadınız arkadaşlar! Bu kadar iyi giden bir diziyi iptal ettiler! Yeni sezonlarından sonra Jessica Jones ve Punisher'da iptal edilecek. Diğerlerini bilmem ama; Daredevil'in, Disney+'da devam edeceği söyleniyor.

dean

Marvel ve Netflix belli bir süredir yaratıcı farklılıklar yüzünden anlaşamıyorlardı. En son Luke Cage'in üçüncü sezonun bölüm sayısı yüzünden sıkıntı çıkmış iş iptale gitmişti. Zaten gerisi çorap söküğü gibi geldi. Şimdi baktığımız zaman artık Marvel'ın Netflix'e ihtiyacı yok. Zira Disney+ 2019 sonunda yayınına başlayacak. Marvel'ın streaming service varlığı oradan sürecek. Netflix'in de eskisi kadar Marvel'a ihtiyacı yok. Sonu gelmez şekilde orijinal içerik üretmeye başladılar.

Bunların dışında esas problem ise Marvel/Netflix dizilerinin popülaritesinin inanılmaz şekilde düşmesi. Netflix bilindiği üzere normal bir rating sistemi ile çalışmıyor. Onların popülarite algoritması var. Sosyal medyada ne kadar konuşuluyor, dizide en fazla ne beğenilmiş, diğer dizilere göre nasıl performans sergilemiş, ilk haftasında kaç tweet atılmış vb. Şimdi bu açıdan 2018 ile birlikte Luke Cage, Iron Fist ve Daredevil müthiş bir düşüş yaşadı. Netflix popülaritesi düşen yapımlara yatırım yapmak istemiyor.

Peki sırada ne var. Artık neredeyse kesin ki Jessica Jones üçüncü, The Punisher'da ikinci sezonunun ardından iptal edilecek ve Marvel/Netflix defteri kapanacak. Bu dizilerin bölümleri Netflix'te kalmaya devam edecek. Bu dizilerin hiçbirinin Disney+'da devam edeceğini düşünmüyorum. Çünkü Disney+ PG-13 olarak kalacak. Netflix dizileri cinsellik dışında tamamen kablolu kanal mantığıyla çekildi.

Ben en başında dizi projelerine çok heyecanlanmıştım. Ama zamanla MCU'dan dışlanmış hareket etmeleri, diğer dizilerin Daredevil'ı yanına yaklaşamaması ve Defenders faciası sonrası bütün heyecanımı kaybettim. Bu projelerin son bulmasından da memnunum. Ama tabi ki Daredevil dışında. Daredevil 6 sezon planlanmıştı. Keşke hiç MCU'da olacağız lafı edilmeden, ortak evren ve diğer karakterlerle uğraşılmadan sadece 6 sezonluk bir Daredevil izleseydik.

Nightrain

Daredevil için zirvede bıraktı diyebiliriz. Zaten 3.sezon final yapar gibi bitti.