Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Çizgi Düşler bu seriden 48-49 sayıları yayınlayarak veda etti.Herşeyden
önce 49x2=98 orijinal Teks için teşekkür ederim.Birbirinden güzel maceraları
bu seride okuduk.İtalya'da 7 Aralık'ta 746.sayı çıkacak.Bu seriden 44 sayı
geriye düştük.Bu serinin telifini alan yeni yayınevi ne yapacak,hangi formatta,
ve zaman aralığında yayınlayacak bilmiyorum.Sitesi,facebook v.s.aracılığı ile duyuru
yaptı mı onu da bilmiyorum.Kolay gelsin,sürekli,aksamadan yayınlanmasını diliyorum.
Bu serinin ülkemizde henüz yayınlanmamış sayılarında bazı eski tanıdıklar geri dönecek.
Makua,David Bowen,Satania'nın kızı,Mefisto ilk aklıma gelenler.Umarım yeni yayınevi
biz okurları ile iyi ilişkiler kurar,sorulara yanıt verir,önerilerimize kulak asar.Başta ben
olmak üzere de yorumlar yazarız,tanıtıcı ön bilgiler veririz.Hatırlıyorum Çizgi Düşler
Teks yayınına başladığında özellikle "Köstebek"nickli Çetin Şan ile bu forumda çok
faydalı,sıcak,yapıcı ilişkilerimiz olmuştu.Aynısı olmasa da Mylos Kitaptan ben böyle
bir yaklaşımı bekliyorum.Güle Güle Çizgi Düşler yayınevi.Herşey için tekrar teşekkürler.

Rossi

Yeni seri Şubattan itibaren çıkacak sevgili Caretta. İki sayı birden değil orjinalindeki gibi tek sayı olarak çıkacak. Her ay düzenli olarak yayınlanması hedefleniyor.

Klasik seri  hakkında bir bilgim yok malesef.

Zeljko

Alıntı yapılan: Rossi - 03 Aralık, 2022, 12:10:08
Yeni seri Şubattan itibaren çıkacak sevgili Caretta. İki sayı birden değil orjinalindeki gibi tek sayı olarak çıkacak. Her ay düzenli olarak yayınlanması hedefleniyor.

Oğlak dönemindeki gibi aylık ve tek sayı olmasına çok sevindim.İnşallah düzenli ve uzun soluklu bir seri olur.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

caretta

Alıntı yapılan: Rossi - 03 Aralık, 2022, 12:10:08

Batuhan Bey'in verdiği bilgiye istinaden,Mylos Kitap Şubat 2023'de orijinal 703.sayıyı yayınlayacak.
"Bowen'in İkinci Hayatı"adlı bu macera Pasquale Ruju-Gianluca Acciarino üretimi.Bowen,tam adıyla Kenneth
Bowen, Çizgi Düşler Aylık Teks Serisi 36-37 sayılarda bir çete üyesi olarak karşımıza çıkıyordu.Tim Mitchell
adlı bir çocuğu kaçırıyordu.Sonraları bu çocuk ile yakınlaşıyor ve maceranın finalinde Teks,Bowen'i çocuğu alıp
yeni bir hayata başlaması için serbest bırakıyordu.
       703.sayıda Bowen artık San Francisco'da yaşamaktadır ve Teks ile Carson onu ziyarete gelirler.Tom Devlin
ve "bina yıkım ekibi"nden Lefty Potrero da kaçınılmaz olarak macerada yer alıyorlar.Yeni bir hayat kuran Bowen'
ı ne yazık ki kirli geçmişi rahat bırakmayacaktır.Daha şubat ayına çok var ama şöyle kısa bir girizgah ile size
macerayı tanıtayım dedim.Mylos kitabın oriinal formatta ayda bir ayı yayınlayacak olmasına sevindim.Batuhan
Bey de ilk açıklamaları yaparak biz forum mensuplarına yakın duracağını belli etti.Teks'in en iyi okunduğu,yazıldığı
yorumlandığı  forumlardan biri de Altın Madalyon'dur.

Zeljko

O zaman Mylos'un ilk sayısını gıyaben paylaşalım ısınan ateşi iyice harlayalım... 2023 yılı Teks yılı olsun...

kırkambar

Günümüz şartlarında ÇR alırken artık seçenekler arasından eleme yapmak zorunda kalmak çoğumuzun başına geliyor. Ama Teks sanırım elemede sona kalacaklar arasındadır. İyi bir tanıtımla güzel bir satış ortalaması tutturmasını ve düzenli olarak yayınlanmasını diliyorum.
Bir de Mylos telifi aldığına göre yeni haberler, sohbetler için yeni bir Myloslu başlık mı açılmalı acaba?

Zeljko

Kitabın çizeri övgüyü hak eden bir iş çıkarmış.İlk bakışta, Tex'in yüzünün alışılmadık çizimi itici gibi görünse de, Bocci'nin çalışması mükemmel derecede ayrıntılı ve eksiksiz. Rüzgârın uğultusunu ve hayaletimsi atmosferi vurgulayan vinyetler, tren saldırısı sahneleri ve orman tasvirleri çok leziz olmuş.Bununla birlikte,bahsettiğim tüm olumlu eleştirilere rağmen,Dampyr ve vampirleri çizmek için "doğan" Bocci'nin,Bonelli'nin en büyük çizgi romanının kadrosunda kalıcı olacağını  söylemek için daha erken olduğunu düşünüyorum.