Son yıllarda çok fazla çizgi roman çıkıyor

Başlatan sulkesen, 12 Eylül, 2014, 09:34:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sulkesen

Son bir iki yıldır çok fazla çizgi roman çıkıyor.

Buna çok sevinmemize rağmen bir de para yetiştirememekten şikayetçiyim, şöyle ki ben mangalar hariç İtalyan, Amerikan, Fransız çizgi romanlarının ülkemizde çıkan bütün sayılarını alıyordum, yaklaşık aylık  200-300 lira arası bir harcamam oluyordu.

Son 2 yıldır özellikle çizgi düşlerin inanılmaz atağı ile çıkan kitaplar yaklaşık 2 kat arttı zamlarla birlikte şu an aylık en az 600-700 lira tutuyor bu sadece yeni çıkanlar

Çünkü her ay 30-40 arası kitap çıkıyor çok sevinmeme rağmen kitap seçmek zorunda kalıyorum.

omega red

Herşeyi almak zorunda hissetmeyin. Çeşitlilik ve tercih yapmak iyidir.
Yıllarca ayda 2-3 çizgi roman yayınlamasına alışıldığı için şimdi insanlara zormuş gibi geliyor ama çizgi roman kültürünün olduğu tüm ülkelerde bu şekilde yayın bolluğu var ve iyiyi kötüyü ayırt etme şansı veriyor. Yoksa yabancı dili olmayanlar birkaç yayıncının tercihlerine bağlı olarak okumak zorunda kalır.

afu

2014 de yaptığım harcamalara bakınca, ayda ortalama 150TL harcamışım. (indirimden sonra)
bu da ayda ortalama 10 kitaba denk geliyor.
en az ayda 30 kitap çıktığını düşünürsek, seçici olmam gerçeği ortada  ???
sonuçta her çıkanı sevmemiz ve almamız diye bir şey söz konusu olamaz zaten.
sorun, çıkanların 20 tanesini sevince ortaya çıkıyor.

s.b

İşte bu kadar bolluk olunca haliyle bazı çizgi romanların alımı tehir ediliyor.

Ve genellikle "yayıncısı en sağlam olan çizgi romanlar" bu şekilde nadasa bırakılıyor.

Mesela "nasıl olsa Hozcomics bu seriyi tamamlar" deyip başka yeni yayınlara yöneliyor okuyucu.

Böylece olan Kit Taylor ve Zembla'ya oluyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Ne güzel işte çıkabildiği kadar çıksın  :)

Aralarında beğendiklerimizi bütçemize göre alalım.

Kampanyaları ve fuar indirimlerini kovalayalım.

2. El piyasası da acayip aktif olmaya başladı. Oradan da sıfıra yakın kitapları iyi fiyata alabiliyoruz.

Sanırım okuyucu sayısı da günden güne artıyor ki yayınlar devam ediyor.

hennessy

ben bir çok kitabı eledim DDog gibi Martin KS bitti daha bir çok seri ye dur dedim seçici olmaya başladım çünkü ortalama ayda 200 TL harcamam oluyor.

Alıyorum ama dağ gibi oluyor bu ara okumak isteyipte okuyamadığım odamda çizgi romanlar var bu hafta sonu bir haftalığına tatile çıkıyorum onlara ayıracağım vakti mi

2.El takip ediyorum bazen takas ile kitap alıyorum ben biriktiriciyim koleksiyon olmadığım için elimde durmasının pek anlamı olmuyor.

Şununda altını çizmek istiyorum İtalyan lar azalmaya Amerikan lar çoğalmaya başladı alımlarımda. Ve daha ilginci bir İtalyan seriyi elimden çıkara biliyorum

Ama Amerikan çizgi romanı zorda kalmadıkça elimden çıkarmıyorum nedenini bilmiyorum ::)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Pulluk

Yayınların aşırı artması beni de seçim yapmaya zorladı ve Nathan ile Dylan bundan ilk nasibini alanlar oldu...  ::)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!