Marco Polo (2014-16, 20 Bölüm)

Başlatan Ahmet Oktay, 19 Aralık, 2014, 12:04:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

sayın doktor,ısrarlı tanıtımlarınız  ;) neticesi bende de forum itkisi tavan yaptı  :D ve kayıtları alıp,biraz geçte olsa kızın sömestr tatiline girdiği gün izlemeye başlayacağım..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

doktor1881

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 27 Aralık, 2014, 22:09:09
sayın doktor,ısrarlı tanıtımlarınız  ;) neticesi bende de forum itkisi tavan yaptı  :D ve kayıtları alıp,biraz geçte olsa kızın sömestr tatiline girdiği gün izlemeye başlayacağım..
kız yanınızdan uzak olsun 8) 8) THE 100 dizisinide  tavsiye ederim bilhassa 2.sezonu

doktor1881

8. bölüm ile bu gecelik yeter Bölüm sloganı:Evime gitmek istiyorum 9/10 bölüm notu

dean

Öncelikle doktor1881'i bu Marco Polo izleme azminden dolayı kutluyorum :) Dizinin ilk üç bölümünü izledim. Genel olarak beğendim. İzlediğim en iyi 10 dizi listesi yapsam içine sokmam ama Marco Polo özellikle teknik açıdan çok iyi. Kublai Khan karakteri çok iyi yaratılmış. Marco Polo'nun kendisinin bile önüne geçtiğini söyleyebiliriz. Ben genel olarak diziyi beğendim.

kalidor

İlk 3 bölümü seyrettim. Fena gitmiyor. İlk bölümde Marco Polo bir cümle Uygurca bile konuştu. Yine de özellikle harem sahneleriyle bana gereğinden fazla oryantalist geldi. Adamlar ne görmek istiyorlarsa onu çekiyorlar.
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

Alıntı yapılan: dean - 28 Aralık, 2014, 00:28:12
İzlediğim en iyi 10 dizi listesi yapsam içine sokmam
Haklısın sayın Dean belki de ilk 50 ye bile zor girer Ama seyretmeye değer yalnız paralar boşa gitmiş 8. bölüm sonunda beklenen savaş sahnesi minyatür sanatı ile geçiştirildi Masraf olmasındiye şok oldum Kaldı 2 bölüm bakalım bir atraksiyon olacak mı

doktor1881

9.bölüm notu:9/10 bölüm sloganı:Ama ben gerçekten özgürüm

Ahmet Oktay

Doktor diziyi bitirdi, darısı başımıza :D

Mrtekin

Ben daha seyredemedim ama çevreme de önerdim.

Herkesten olumlu tepkiler alıyorum.

Sömestr tatilinde yumulucam artık :)

Sagolasın Doktor.
They drew first blood...

NIC

Bende başladım beğendim ama bir Game of Thrones değil

lampard

Ben de 5 bölüm izledim, üzerine biraz uğraşılmış her türlü medieval yapım gibi bunu da beğendim. Kubilay Han cidden çok iyi.

Dizilerin bütçeleri artıyor gittikçe ama şu ölçeklerde de iyi savaş sahnesi de mümkün değil. Yüksek bütçeli savaş filmleri çekimiydi, post prodüksiyonuydu 2 yılda çekiliyor, 200 milyon dolar gibi paralar harcanıyor ve 2-2.5 saat sürüyor. 10 bölümlük bir dizi ise 8-9 saat sürüyor, en fazla para harcananın bütçesi 100 milyon dolar ve 4-5 ayda çekiliyor. Rakamlar işin zorluğunu ele veriyor zaten. İşin bir de yönetmen kısmı var. Zaten bu tarz büyük sahneler çekebilecek yönetmen, görüntü yönetmeni vs kaç tane var, onları dizi işine ikna etmek de zor olsa gerek. Ama tabi deli gibi büyüyen bir endüstri bu, yakın gelecekte beklentilerimize cevap verecek yapımlar görürüz belki.  :)

doktor1881

dizinin yıldızı Kubilay Hanı canlandıran oyuncu Forumdaki arkadaşlar da aynı yönde fikir beyan etmişler 10.bölüm 30.dk-34.dk arasında Kubilay Han müthiş performans sergiliyor ve arkadaşların hepsinin o sahneden zevk alacaklarına eminim (Dikkat:hemen o kısmı açanlar hiç bir şey anlamayacaklardır 1. bölümden itibaren seyredilmelidir)ve arkasından gelen muhteşem savaş sahnesi (görsel efekt beklemeyin ama muhteşem iliklerinize kadar hissediyorsunuz) Bu arada sadrazam da sadrazam yani Sevmesek de hakkını vermek gerek Dizi güze bitti 2 .sezonu olacak gibi bu arada ??? ???

doktor1881

IGN'nin yeni dizilerinden Marco Polo 1.sezon 10 bölüm halinde yayınlandı ve ilgiyle izlendi. Şimdi ise Marco Polo 2.sezon ne zaman yayınlanacak, Marco Polo 2. sezon 1.bölüm ne zaman çıkacak gibi sorular sorulmaya başlandı. Ama henüz bu konuda bir açıklama gelmedi. Dizinin devamına yönelik her gelişmeyi buradan paylaşmayı sürüdüreceğiz.

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren yeni dizi Marco Polo, Kubilay Han'ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin'inde geçiyor.

İtalyan aktör Lorenzo Richelmy'nin başrolde olduğu dizinin çekimleri Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde gerçekleştirild

Animvader

O değil de Kubilay Han'ın Wikipedia'daki şu resmi İlber Ortaylı'ya tıpatıp benzemiyor mu?  :D

Ahmet Oktay

4. ve 5. bölümleri izledim, dizi çok güzel gidiyor, Kubilay Han mükemmel.