Star Trek Beyond

Başlatan dean, 23 Aralık, 2014, 22:30:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

J.J. Abrams'ın Star Wars'un başına geşmesi sonucu yeni neslin üçüncü Star Trek filmi yönetmensiz kalmıştı.
Roberto Orci geçen haftaya kadar yönetmen olarak görülüyordu. Lakin o da filmden ayrılınca Star Trek 3 yine yönetmensiz kalmıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre Justin Lin yeni yönetmen olarak seçildi.
Vizyon tarihi ise 8 Temmuz 2016 olarak duyuruldu.

dean

Filmin villian'ı olması için Idris Elba ile görüşüyorlarmış.

egemen görçek

Çekmesinler. Allah aşkına çekmesinler. Şu hayatta en keyif aldığım seridir Star Trek. Kindle'da 600 küsür romanı var inatla okuyorum. Hastasıyım ama bildiğin içine ettiler bu son filmlerle.

Mrtekin

Aynen.

Abrams içine etti.

Justin Lin'de Enterprise'a uzayda drift attırsın, tam olsun.
They drew first blood...

Pulluk

Idris Elba %90 ihtimalle Klingon olur diye düşünüyorum... ::)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

xmenac

Klingon olacağı yönünde haberler var.

Yeni Star Trek filmleri izleyecek olmak heyecan veriyor ama yeni bir evren oluşturulmasına halen alışamadım doğrusu.

Animvader

Her filmin aranan zenci rolü Samuel Jackson ve Morgan Freeman'dan Idris Elba'ya geçiyor galiba  :)

dean

Çekimler başladı. Filmin adı Star Trek Beyond olarak açıklandı.

dean

İlk teaser geldi. Normalde Star Trek için uzun uzun yazmak isterdim. Star Trek'i çok severim. Lakin ben bu teaser'da Star Trek namına hiçbir şey göremedim. Belli ki Justin Lin, 4 tane Fast & Furious sonrası ne çektiğini unutmuş. Adam resmen çekemediği Fast & Furious 7'yi çekmiş. Çok büyük hayal kırıklığı içerisindeyim. Fanlar tarafından tartışılsa da J.J. Abrams'ın yorumunu ben beğenmiştim. Justin Lin'ın Star Trek'i benim açımdan ilk etapta korkunç duruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XRVD32rnzOw

Pulluk

Tamamen şaka gibi bir şey olmuş. Justin Lin zaten en başından beri çok yanlış bir tercihti. >:(
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Ben bu filmin ölü doğduğuna inanıyorum. Öncelikle J.J. Abrams'ın Star Trek yorumu, her ne kadar bazı Star Trek fanlarını kızdırsa da efsaneyi modern hale getirmek için bence başarılı bir girişimdi. Zaten filmler uyarlama olarak tartışılsa da kendi başlarına film olarak oldukça başarılıydı. Hakeza uyarlama olarak da ben tartışmıyorum o da ayrı mevzu.

Gelelim Beyond ile ilgili sıkıntıya. Bu filmdeki sıkıntı aslında yapımcıların film yaklaşımından kaynaklanıyor. Filmin senaryosu tamamlandığında yapımcılar senaryoyu Simon Pegg'e tekrar yazdırdılar. Çünkü (şimdi burada akıllara zarar bir cümle geliyor. Hazır olun.) senaryo çok Star Trekvariydi. Evet arkadaşlar. Senaryo çok fazla Star Trek'ti. Şimdi rica ediyorum. Yazı okumayın bi' yarım dakika düşünün. Ya! nasıl bir mantıktır bu. Adamlar Star Trek filmi çekiyor ve senaryo çok fazla Star Trek öğeleri taşıyor diye beğenilmiyor. Yahu Star Trek filmi Star Trek öğeleri taşımayacak da ne öğeleri taşıyacak. Allah aşkına ya!. John Wick öğesi mi taşısın, Hot Fuzz öğeleri mi taşısın, 21 Jump Street öğeleri mi taşısın. Böyle saçma şey olur mu ? Amaçları ise Guardians of the Galaxy gibi bir film yapıp daha fazla kişiye ulaşmakmış. Şunu net şekilde söyleyebilirim toplam 28 sezonluk dizisi olan, 12 tane filmi olan 50 yıllık bir efsane, geçen sene çıkan bir filme (her ne kadar Guardians of the Galaxy'i çok sevsemde.) benzemek için uğraşıyor ve köklerine ihanet ediyorsa o film benim için bitmiştir. Film ve Star Trek markasına saygı duymayan insanların yaptığı bir Star Trek filmine bende saygı duymam.

Justin Lin'e gelecek olursak. Gelmeyeyim en iyisi. Kısaca Star Trek ile ne alakası var Justin Lin'in diyorum o kadar.

Mrtekin

Enterprise'a drift attıracak daha, en iyi sahneyi görmedik :)
They drew first blood...

dean

İlk fragmandan daha iyi ama halen Star Trek hissettirmiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=HzWIGFiGrlA

xmenac

Yeni serinin en aksiyonlu filmi bizi bekliyor gibi gözüküyor. Belki de tüm serinin en aksiyonlu filmi bile olabilir.

Bana göre, aksiyon Star Trek'in temel unsurlarından biri değil. Her daim kararında bir aksiyon olmuştu, fakat daha çok gizem ve fantastik bilim kurgu ön plandaydı. Son filmlerde bu çizgiden biraz uzaklaşıldı gibi. En nihayetinde bir keşif gemisinin maceralarını izliyoruz, fakat o keşfin vereceği heyecandan ziyade bir savaş gemisi anlatılıyormuş gibi bol aksiyon ve macera izliyoruz.

dean