Injustice Tanrılar Aramızda - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 20 Mayıs, 2015, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baba alsana

Başka kimse okumadi mi  ??? Ben kefilim bu hikayeye gercekten harika

Agamotto

Bugün inceleme fırsatım oldu. Cildin basımını ve sayfa kalitesini çok iyi buldum. Amma velakin boyutunun ekstra küçük olması (x-force gibi) kötü olmuş.

Mrtekin

Agamattoya katılıyorum.

Orijinalini görmüş biri olarak, boyutlar baya bir küçültülmüş. Bu çr'den aldığımız zevki de direkt etkiliyor haliyle.

Bu kadar küçültülmüş iken,  fiyatı da pahalı geldi. Tamam, kur falan artıyor, artıyor da herkese artıyor, bir "Kingdom Come"'un, sayfa sayısı daha fazla, daha ağır ve sadece 5 TL daha fazla. Marvels ile karşılaştırdığımızda da aynı şeyler söylenebilir ya da Fear Itself için.

Neyse, bu benim kişisel görüşüm. Demem o ki, keşke orijinal boy basılsa idi, parasına da acımazdım.

They drew first blood...

Animvader

Ben mi yanlış anladım yoksa diğer Türkçe yayınlara göre daha mı küçük basılmış? Şu an zaten YKY dışında orjinal boyutta basan kimse yok.JBC enden orjinale yakın bassa da, o da boydan kısa basıyor diğerleri zaten malum hem enden hem boydan kısa basıyor.

Fiyat konusunda da kendimce bir sayfa başına fiyat hesapladım, son çıkan yayınlarla alakalı.

JBC, Kingdom Come--- 0,150 kuruş
Çizgi Düşler, Injustice--0,156 kuruş
Arkabahçe, Iron Man 3--0,168 kuruş
Marmara Çizgi, Fear Itself--0,144 kuruş
Gerekli Şeyler, U.Avengers 2-0,175 kuruş

Benim anladığım her cildin belirli bir sabit masrafı var, onun üstüne sayfa sayısı maliyeti ekleniyor ve genelde sayfa sayısı arttıkça total fiyat artsa da sayfa başına düşen masraf azalıyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Alıntı yapılan: Animvader - 26 Ekim, 2015, 20:38:56
Ben mi yanlış anladım yoksa diğer Türkçe yayınlara göre daha mı küçük basılmış?         

Evet daha küçük yani arkabahçe, gerekli şeyler veya marmara çizgi standardına göre.

Jedmau

Alıntı yapılan: Animvader - 26 Ekim, 2015, 20:38:56
Ben mi yanlış anladım yoksa diğer Türkçe yayınlara göre daha mı küçük basılmış? Şu an zaten YKY dışında orjinal boyutta basan kimse yok.JBC enden orjinale yakın bassa da, o da boydan kısa basıyor diğerleri zaten malum hem enden hem boydan kısa basıyor.

Fiyat konusunda da kendimce bir sayfa başına fiyat hesapladım, son çıkan yayınlarla alakalı.

JBC, Kingdom Come--- 0,150 kuruş
Çizgi Düşler, Injustice--0,156 kuruş
Arkabahçe, Iron Man 3--0,168 kuruş
Marmara Çizgi, Fear Itself--0,144 kuruş
Gerekli Şeyler, U.Avengers 2-0,175 kuruş

Benim anladığım her cildin belirli bir sabit masrafı var, onun üstüne sayfa sayısı maliyeti ekleniyor ve genelde sayfa sayısı arttıkça total fiyat artsa da sayfa başına düşen masraf azalıyor.

Ufak bir ekleme yapmak istiyorum , bu diğer yayınevlerini eleştirmek amacı ile değil. Sadece , her ne kadar arada beğenmeyenler olsada biz 135 gr basıyoruz. 115 gr düşsek yaklaşık yüzde 5 - 10 daha uygun olur gibi.

Jedmau

Ayrıca , yayın telif , sayfa sayısı vs gibi değişkenler olabilir.

Mesela bizden kara ayna esas alırsak sayfa maliyeti 123 kuruş

Deadpool dersek 233 kuruş

Öldüren şaka dersek 510 kuruş

Gibi rakamlar çıkabilir , ama atıyorum 400 sayfa v basar 40 TL dersen sayfa başı 100 kuruş olur.

Animvader

Ya tabii abi hardcover falan da olunca iş değişiyor, zaten ben kabataslak olarak bir bilgi vereyim dedim profesyonel bir yönü yok.Benim gördüğüm yayınevlerinin aynı şartlarda çıkan kitaplarını karşılaştırınca fiyatlarda öyle bir uçurum yok, hemen hemen aynı.

Mrtekin

Ben de bir ekleme yapıyım, bir yanlış anlamaya mahal vermeden.

Eleştirim; bu eserin salt neden orijinal boyutunda basılmadığı yönünde;

Bu Fransızca olanındaki ebat detayları;

http://www.amazon.fr/gp/aw/d/1401248438/ref=mp_s_a_1_10?qid=1445922163&sr=8-10&pi=AC_SX110_SY165_QL70&keywords=god+among+us#featureBulletsAndDetailBullets_secondary_view_div_1445925776830

Bu da İngilizce olanındaki ebat detayları;

http://www.amazon.co.uk/Injustice-Gods-Among-Us-Volume/dp/1401245005#featureBulletsAndDetailBullets_secondary_view_div_1445926015733

Ebatlar benzer gibi.

Bizdeki ebat ise, bırakın bu ölçüleri tutturmayı, Türkiye'de çıkan comicslerden bile daha küçük olmuş.

Tabii ki, maliyet bir etken, belki de sürümden kazanma düşüncesi de olabilir, ezcümle ebat detayı da bir ticari karardır, ama, ben de keşke orijinal boy olsa idi ve fiyatı 35-37-40 TL olsaydı, biraz daha fazla öderdik ama çr zevkimiz de katlanırdı diyorum.

Durum bu.

They drew first blood...

tulgan

Merhaba,

Türkiye'de kitapların çoğu 16 x24 cm ebatlarında çıkıyor, Injustice 16x 15.5 cm ebatlarında. Yani evet, piyasadaki kitaplardan yarım santim küçük olduğu doğrudur.

fiyatına eleştiri gelmiş, kitap yaklaşık 195 sayfa , fiyatı 30 lira. Site indirimleriyle 22 lira civarına geliyor.

Beni biraz daha aydınlatabilir misiniz bu şikayetlerle ilgili?

ebat incelemesi için:
http://www.rob389.com/injustice-tanrilar-aramizda-01-tom-taylor/dp/tr/11/9786059154369

hanac

Alıntı yapılan: tulgan - 27 Ekim, 2015, 10:56:47
Türkiye'de kitapların çoğu 16 x24 cm ebatlarında çıkıyor, Injustice 16x 15.5 cm ebatlarında.

Sanırım 16x23,5 cm demek istediniz.

tulgan

Alıntı yapılan: hanac - 27 Ekim, 2015, 11:18:55
Sanırım 16x23,5 cm demek istediniz.

neden telefonla konuşurken cevap vermemek lazım - şekil a-1 olmuş :)

15.5 x 24 cm Injustice'in ebatları. Gönderdiğim rob389 linkinden de görebilirsiniz.

haziran00

Benden de bir ekleme kitap sayfa gramajı 135 gram, fark yarım santim ise bu problem edilecek birşey değil bunun dışında diğer comicslere göre fiyatının daha uygun olduğunu düşünüyorum bir okuyucu olarak örneğin Hellboy 60 küsür sayfaydı yanılmıyorsam 25 liraydı üzeri fiyatı sırf bu yüzden almadım sizi bilmem ama sadece HC olacak diye bir kitaba kat kat fazlasını vermek beni aştı.

haziran00

Bir başka ekleme yapmak istiyorum tamamen kişisel görüşüm kitapların telif haklarının ne kadar olduğu aslında okuyucuyu ilgilendirmiyor, bu yayımcının tercihi bizlere sunmak için,  örneğin yayımcı 1 liraya aldığı kitap 5000 satabilir 2 liraya aldığı kitap 1000 bile satmayabilir, öte yandan yayınevlerinin hepsinin kitap basarken özen gösterdiğine emin olduğum gibi biz okuyucuların özellikle eski okuyucuların şimdiki gibi satış noktalarından tek tek kitaplara bakarak seçme şansımızın olmadığını ve bir çok kitabımızın eskiden bu güne ciltlerinin dağılmış olmasını umursamadan okuduğumuzu, topladığımızı unutmamalıyız :)