Asteriks 36: Sezar'ın Papirüsü - Remzi / Alfa

Başlatan afu, 30 Ocak, 2015, 17:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

"Yepyeni bir macera..."

Asteriks ve Oburiks yeni maceralarında İmparator Sezar'ın, yazdığı kitabından çıkardığı bölümü arıyorlar. Birbirinden eğlenceli maceralı zaman zaman tehlikeli serüvenleriyle okurları hem şaşırtıyor hem de kahkahaya boğuyorlar.

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 20 TL

rumar80

HacıGeraltEmmi

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

darkwood

Remzi biraz geçte olsa nihayet yeni sayıyı çıkardı.
Hafta içi sahaflara dağıtımını bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

Mister NO

Uzun süredir bekliyordum.

Nihayet.

Çok sevindim  :D

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Nisan, 2017, 17:43:50
Remzi biraz geçte olsa nihayet yeni sayıyı çıkardı.
Hafta içi sahaflara dağıtımını bekliyoruz.

Kuzgun ya da Gerekli Şeyler veya Büyülü Dükkan birer sahaf olarak nitelendirilmesinler. Biraz havalı olsunlar, imajları olsun, 'çizgiromanevi' densin :)
Maalesef sahaf alt metinde bir miktar eskiliği ve köhneliği çağrıştırıyor !

Sakızlı Ohannes Paşa

Benim anlamadığım çizer farklı olmasına rağmen çizimler nasıl bu kadar "aynı" olabiliyor  :o

memospinoz

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 18 Nisan, 2017, 16:29:46
Benim anlamadığım çizer farklı olmasına rağmen çizimler nasıl bu kadar "aynı" olabiliyor  :o

Yazar ve çizeri bizzat Albert Uderzo seçmişti diye biliyorum. Vardır bir bildiği.  :) 35. albümü de beraber yapmıştı bu ikili.

37. albümde başrolde Obelix olacakmış. 19 Ekim'de çıkması bekleniyor. Albümün adı: İng. "Asterix and Race Through Italy", Fr. "Astérix et la TransItalique".

hanac

pizagor

Sezar'ın Papirüsü aslında tam da Asteriksçe bir konu üzerine kurgulanmış, ortalarına kadar iyi giden, sonrasında temposunu - keyfini kaybedip, tökezleyen bir albüm olmuş. Ama ikinci albümünde sonuç ne olursa olsun bu mösyö Ferri'den umutluyum; daha da açılacağına, kahramanlarımızın hikayelerini üstad'ın - Goscinny'in düzeyine 'yaklaştıracağına' inancım tam.

Çünkü onu, Uderzo'nun karakterleri tek başına ele aldığı son dönemlerle ya da Red Kit'in son albümlerinin zavallılığıyla kıyaslıyorum ve haline şükrediyorum.

Albüm benim için 7/10'luk.

darkwood

Sezar'ın Papirüsü macerasını merakla ve keyifle bitirdim. Eski Goscinny/Uderzo hikayelerini zaman zaman aratmadı diyebilirim. Gelecek albümlerde bende, bu tadın artmasını umuyorum.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Okudum. Fena olmamış.

Rahat okutturuyor, çizimler olağanüstü.

Öyle başyapıt falan değil 7,5/10

seastar1000

Sezar'ın Papirüsü'nü yeni bitirdim.
Çizimler çok güzel, konu fena değil de; bilgisayar, yazıcı, internet vs. gibi konulara çok bulaşmış bence.
Bir de korsan gemisi batmadı haberiniz olsun. Asterix sevenler kaçırmasın.