Güzellikler

Başlatan pearl jam, 08 Mayıs, 2011, 00:25:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Ağustos, 2011, 20:53:01
Mister no nun bu filmini bulmak mümkün mü acaba

Böyle bir film yok Murat  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

Mister No yu en güzel Diso çiziyo bence. Böyle biraz daha haylaz bir tipi oluyor onun çizdiği mister no nun.  Bu da karaktere tam uyuyor.

NIC

Süpper berkdinho,Mister No ya devam...

HacıGeraltEmmi

Bana göre de Mister No'ya en yakışan çizgiler Roberto Diso'nun çizgileridir. İlk başlarda diğer çizerler gibi sevimli pilotumuzu standart ölçülerle çizmiş olsa da (daha kilolu, düz saçlı, sert imajlı) zaman içerisinde bana göre en doğru tipi yakalamıştır. Mister No onun çizgileri sayesinde şimdiki sevimli, uçarı ve dikbaşlı kişiliğine kavuşmuştur. Yanlız son çizdiği maceralarda aşırı anatomik oynamalarla kahramanımızın tipini karikatürize olmaya doğru götürmekte. ;D

NIC

Disoyu bende çok beğenirim,Ferrinin başta yarattığı fularlı Mister Nodanda hiç hazzetmem.Bide Kmlerde kapakta fularlı M. No,iç sayfalarda modern M. no çizimleri çok garip duruyor.Başta Bignottide ferri gibi çiziyordu,sonra oda doğruyu buldu kanımca,Ferri zagor çizsin ama M. No deyince Civitelli'yide unutmayalım unutturmayalım.

HacıGeraltEmmi

Şimdi Ferri'ciler bana kızacaklar ama söylemeden geçemeyeceğim :-\ Üstadın bütün tipleri birbirinin aynısıdır nerdeyse. Yıllarca zagor çizmiş olduğundan olsa gerek, hangi kahramanı çizerse bir parça Zagor'luk görünür tiplerde. Mister No, Swing, Teks... hepsi nasibini almıştır bu durumdan ::)

BAHADIR

Ferri amca şu ana kadar Teks çizmemiş ama bu dünyadan göçmeden önce taramalarını bolca kullandığı  bir Teks dev albümü barakabilseymiş güzel olurmuş...Hiç olmazsa şu da yoktu dememiş olurduk...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Ağustos, 2011, 14:41:57
Ferri amca şu ana kadar Teks çizmemiş ama bu dünyadan göçmeden önce taramalarını bolca kullandığı  bir Teks dev albümü barakabilseymiş güzel olurmuş...Hiç olmazsa şu da yoktu dememiş olurduk...
[IMG]http://www.hizliupload.com/img/38566872160695461655.jpg[/img] :)

HacıGeraltEmmi

Mister No'nun harika çizimlerini paylaştığı için Berkdinho arkadışımıza teşekkür etmeyi unuttum. Teşekkürler dostum, yenilerini bekliyoruz.

Berkdinho

İyi bulduklarımı paylaşmaya devam edeceğim.İlk dönem maceralara baktığımızda, Bignotti'nin daha ağır bastığını, Diso'nun zaman içinde tekniğini geliştirerek, daha çok macerada yer alacağını görürüz.Ben bir de çizimleri Diso'yu andırdığı için, Di Vitto kardeşlerin çizimlerini beğenirim.
   Ferri kapaklarına gelince, az kaldı 29. Klasik Mister No Cildi'nde Ferri kapakları bitiyor ve Diso kapakları başlıyor.
   Dev albümlerden bahsetmişken, bir Villa ya da Diso'dan da Zagor Dev Albüm'e çizmelerini isterim ( Hoş Villa daha bir tane Tex Dev Albüm çizmedi ama olsun).
   Son olarak da ''Ferri'nin bütün tipleri Zagor'a benziyor'' olgusuna bir örneği de designer73 abim paylaşmış.Şapkayı at, aynı Zagor! Zagor'un elini tuttuğu çocuğa, Ferri amcam bir at kuyruğu saç da eklemiş.Dikkatimi çekti.
The Right Man When Things Go Wrong

pearl jam

Ferri'nin Teks ve Zagor çizdiği resimdeki çocuklar bile zagor a benziyor :)

BAHADIR

[IMG]http://www.hizliupload.com/img/38566872160695461655.jpg[/img]

Pinup hariç  ;)

Ama çokta kötü durmuyor...Dediğim gibi albüm çizmesi şart... O albüm patlama yapar... :)

darkwood

Sadece Zagor çizdiği sürece,  Ferri çizimlerini her zaman beğenirim.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Bonelli evreni korkusuz pilotumuzun peşinde. Hangisinin manitasına yazdı acaba ;D

[IMG]http://www.hizliupload.com/di-CGEP.jpg[/img]