Superman (New 52) - YKY

Başlatan dean, 10 Şubat, 2018, 12:05:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

YKY şimdiye kadar New 52 dönemine ait Superman title'ını yayınlamıyordu. Crossover hikaye olan Doomed yayınlanmıştı ve elbette Action Comics dergisi yayınlandı. Yarının Adamları New 52 Superman serisinin 6. cildi oluyor. Doomed'un hemen devamı. Belki bundan sonra ana title ile devam ederler. Bekleyip göreceğiz.

"DC Comics'in bütün dünyayı sallayan Rebirth efsanesine yaklaşırken çizgi roman okurunun bayılacağı orijinal Superman hikâyelerinden biri."
Dünya'nın... Son Evladı?

Güçlü süper varlık Ulysses felakete uğramış bir gezegenin son evladı. Bizim gezegenimizin. Dünya'nın yok olmak üzere olduğunu düşünen annesi ve babası, deneysel bilim kullanarak onu başka bir boyuta gönderdiler. Şimdi ise o geri döndü, yolculuğunun ona verdiği ve Çelik Adam'a rakip olabilecek güçleriyle birlikte. Superman sonunda kendisine denk birini buldu ama acaba Ulysses Superman'in istediği kahraman ve dost olacak mıydı?
"Süper-hayranlar için adeta bir cennet, retro cazibesiyle tüm yaş grupları için eğlenceli ve renkli bir hikâye."

A.V. Club/The Onion

"Johns, Romita'nın hikâye anlatım yeteneklerinden verimli faydalandığı sistemli ve karakter odaklı bir hikâye sunuyor."

IGN

"Bu hikâyede tüm nesillere hitap eden bir ebedi nitelik var."

Newsarama
"Johns ve Romita tam okuyucuların istediği gibi bir hikâye sunuyor."

Comic Book Resources

Sayfa Sayısı: 256
Etiket Fiyatı: 36 TL

Nightrain

Alsam mı bilemedim. Geoff Johns ve Romita JR'ın elinden çıkma. Okuyan varsa, hikaye nasıldır?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Şubat, 2018, 12:26:20
Alsam mı bilemedim. Geoff Johns ve Romita JR'ın elinden çıkma. Okuyan varsa, hikaye nasıldır?

Fena değil. Muhteşem felan diyemem ama keyifli bir hikaye. Superman'in yeni güçleri burada ortaya çıkıyor. Geoff Johns ve Romita merakına bile okunur.

cemilngn

Bu cilt New 52 SUPERMAN #32-39 arası sayıları bir araya topluyor. Kitap tek parça olarak okunabilir. Öncesindeki sayıları zaten Türkiye'de yayınlanmadı. DC de bu kitabı Superman Vol. 6 değil de doğrudan Superman: The Men of Tomorrow olarak bir ciltte topladı çünkü serinin hem yazarı hem de çizeri değişmişti.

Ben bu hikayeyi çok sevdim. Çok karmaşık bir senaryosu yok. Hatta hikayesinin Superman Unchained'le benzer ilerlediğini söyleyenler de olmuş. Unchained'i okumadığım için yorum yapamayacağım. Kısaca Dünyaya Superman'e benzer güçlere sahip başka bir kahraman geliyor. Başlarda Superman'le birlikte savaşıyor, birbirlerine yardım ediyorlar. Fakat sonra fikir ayrılıkları ortaya çıkıyor ve Superman aslında iyi bir insan olduğuna inandığı bu karakterin amaçlarını sorgulamaya başlıyor.

John Romita Jr.'ın çizim tarzını beğendiğim için hem senaryo hem çizimler açısından benim için tatmin edici bir hikaye oldu. Arada başka bir ana DC karakteri de 1-2 sayfada görünüyor. O da güzel bir sürpriz oldu. Başından sonuna tek seferde okunabilecek akıcı bir hikayeye sahip başarılı bir çizgi roman olmuş.

memospinoz

Dünyanın Bugüne Kadar Gördüğü En Büyük Kahraman...
...Ölüyor.

"Superman'in maceraları hız kesmeyerek görkemli bir şekilde sürüyor..."

- Comic Book Resources

"Duygusal ve sürükleyici..."

- Newsarama

Son günleri yaklaşırken Çelik Adam sevdiklerine ve en güvendiği müttefiklerine ulaşarak onlara veda etmek istemişti. Ama o bunu yaparken dünya yeni tehditlerle karşı karşıyaydı. Lois Lane'e ve karşısına çıkan herkese gerçek Superman olduğunu ısrarla iddia eden alevlerle sarmalanmış tehlikeli bir varlık ve görüntüsü ile güçleri Superman'in aynısı olan siyahlar içinde bir adam. Yanında Batman, Wonder Woman ve Supergirl varken Çelik Adam son savaşını görünüşe göre kendisine karşı yapmak zorunda. Superman onu evlat edinen "Dünya"yı ve en sevdiklerini kurtarmaya çalışırken mi ölecek?

Sayfa Sayısı: 200
Etiket Fiyatı: 32 TL

gamlıbaykuş

New 52' nin son sayıları falan mı bu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 30 Mart, 2018, 22:00:39
New 52' nin son sayıları falan mı bu?

Superman'in New 52 dönemi son sayıları.

gamlıbaykuş

Eyvallah Gürkan, bütün sorularıma cevap verdin, sağolasın:)

memospinoz

İçindeki sayılar: SUPERMAN #51-52, BATMAN/SUPERMAN #31-32, ACTION COMICS #51-52 ve SUPERMAN/WONDER WOMAN #28-29.

gamlıbaykuş

Bu konuyla ilgili son sorum: Orijinal boyut mu?

darbove

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 31 Mart, 2018, 00:53:37
Bu konuyla ilgili son sorum: Orijinal boyut mu?
Boyutlar:16,00 x 24,00 cm türkiyede basılan rebirthlerle aynı boyda orjinal boyut değil sanırsam
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

cemilngn

Bu kitap Rebith sayılmaz orijinal boyuttadır umarım. Yarının Adamları öyle çünkü.

darbove

Babil sitesinde verilen ürün bilgilerine göre Rebirthle aynıymış.

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

gamlıbaykuş

Ne güzel orjinal boyda çizgi roman okuyorduk, nereden değiştirdilerse artık...

Animvader

Bu zamana kadar orjinale yakın comics baskısı olarak HOZ'un bastığı Örümcek adamları görürdüm ama YKY gerek kağıt kalitesi gerek cilt baskısıyla Yarının Adamları cildinde adeta seviye atlamış, cildi ziyadesiyle şişiren kalın kağıttan vazgeçip orjinal cizgiromanlardakine yaklaşan, belki de aynıdır, bir kağıda geçmişler. Keşke her kitap bu şekilde yayinlanabilseydi ülkemizde.