The Flash Klasik Seri - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 06 Kasım, 2018, 17:34:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Nightrain

Bir de 6.cilt var:

Collects: The Flash: Rebirth #1-6, Blackest Night: The Flash #1-3 and The Flash #1-6

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yalcinerol345

Arkabahçe, 2.cildin yazdan sonra çıkacağını sayfasında yazmış.

Nightrain

Kağıt konusunu yine açacağım affınıza sığınarak. Şimdi 384 sayfalık Fantastik Dörtlü 76 TL'den satışa çıktı ve kuşe kağıt kullanmışlar. Flash Klasik Cilt 1 ise 368 sayfa ve ivory türevinden bir kağıt kullanılmış. Acaba Flash'da kuşe kullansalardı kaç TL tutardı?

dean

Kuşe kağıtta bir anda ciddi bir indirim oldu. O yüzden Fantastic Four kuşeye basıldı. O iş olmasa Flash ve Daredevil kâğıdıyla çıkacaktı.

Nightrain

Keşke şu indirim Flash zamanında yapılsaydı.

gamlıbaykuş

Tamam her ay basın demiyoruz ama serilerin aralarının bu kadar açılmaması lazım.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Animvader

Hep kağıt çeşidinden, kapaktan, balonlamadan vs. konuşuyoruz forumda ama kitapların çeviri kaitesi hakkında neredeyse hiç tartışma olmuyor.

Daha önce de kimi kitaplarda dilbilgisi yanlışları, düşük cümleler gördüğüm olmuştu ama ilk defa galiba bu kitapta bariz yanlış bir çeviri, çeviren arkadaşın İngilizce'ye ve çevirdiği karakterin diline hakim olmayışından kaynaklandığını düşündüğüm fark edene çok komik gelecek bir hata ile karşılaştım.

Orjinal Flash Vol 2 165. sayının, bizdeki cildin ise içindeki 2. sayının 3.sayfasındaki ilk paneldeki Captain Cold'un konuşma balonuna dikkat edelim şimdi:

I CAN'T REMEMBER JACK cümlesi JACK'İ HATIRLAYAMIYORUM olarak çevrilmiş. Oysa buradaki "JACK" özel isim değil, tabii çizgiromanlarda her kelime büyük harfle yazıldığı için belli olmuyor,  İngilizce argodaki hiçbir şey anlamında kullanılmıştır. Genelde "jack shit" olarak da kullanılır ama büyük ihtimalle shit kelimesini kullanmak istemedikleri için bu şekilde yazmışlar. Eğer kitabı çeviren kişi Captain Cold'un argo konuşan bir karakter olduğunu bilseydi buradaki yanlış çeviriyi yapmazdı diye düşünüyorum.

Acaba farkedemediğimiz yerlerde ve diğer kitaplarda daha nasıl başka çeviri hataları yapılıyor?

Nightrain

Almamak için bir sebep daha. Teşekkürler Aminvader.

gamlıbaykuş

2.sayı ne zaman çıkar acaba, bilgisi olan var mı arkadaşlar? Bu kadar uzun aralar okumaktan soğutuyor insanı.

İdrava

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Ağustos, 2019, 14:31:31
Almamak için bir sebep daha. Teşekkürler Aminvader.

Yazılan tüm yorumları okudum, Nightrain 'in almamak için birçok sebebinin olmasını gülerek okudum.  ;D ;D

1- Fiyat
2- Çeviri
3- Saman Kağıdı diye gidiyor.  :)

Arkabahçe'nin bende ki yayınlarının çoğu Star Wars kitapları. Kendilerini pek tercih etmiyorum.  8)
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

İdrava

Alıntı yapılan: Bloodslince - 19 Kasım, 2019, 20:39:40
Yazılan tüm yorumları okudum, Nightrain 'in almamak için birçok sebebinin olmasını gülerek okudum.  ;D ;D

1- Fiyat
2- Çeviri
3- Saman Kağıdı diye gidiyor.  :)

Arkabahçe'nin bende ki yayınlarının çoğu Star Wars kitapları. Kendilerini pek tercih etmiyorum.  8)
Doğru ama hadi gelde çıkaracakları born again kitabını alma.

İdrava

Ha bu arada nightrain bu kitabı çok sevdiğinden haklı olarak sinirden bunları söylüyor😂

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: İdrava - 19 Kasım, 2019, 19:39:43
Daha 1 senesi varmış çıkmasına

İlk cilt çıkalı bir sene oldu zaten, hiç yayınlaması lar daha iyi. İki senede bir mi çıkacak yani :)