2019 Oscar Ödülleri

Başlatan dean, 22 Ocak, 2019, 16:46:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

ZGeralt

Aday bütün filmleri izlemedim, bir kaç eksiğim var o yüzden genel bir değerlendirme yapmam doğru değil ama Sinematografi ve Yönetmenlik dallarında ödülü alan Roma benim nazarımda en iyi filmi de almış kadar oldu ( Yabancı Dilde aldı zaten).

Black Panther'i hiç sevmediğimi ve oldukça düşük not verdiğimi yazımı okuyanlar hatırlayacaktır ama köstüm dizaynı ödülünü hakketmediğini söyleyemem, gayet başarılıydı film bu açıdan.

Bu senenin beğendiğim filmlerinden biri olan First Man'ın de bir ödül almasına sevindim, bence Oscar adayı filmlerin çoğundan kat kat üstün bir filmdi.

Bohemian Rhapsody'nin en iyi Kurgu'yu almasına ise  şaşırdım, ben en iyi ses ve erkek oyuncu dışında bir alanda iddialı bulmuyordum filmi. 

sefik

Roma en iyi film odulunu almaliydi bence . 
En iyi yonetmen dogru karar oldu .
Olivia Colmann cok haketti ama Glen Close'a yazik oldu :(  Lady Gaga orada ne ariyor onu bilemiyorum  ::)
Rami Malek'te haketti odulu .
Mahershala Ali basrolde aday gosterilmeliydi gosterilmedi .Ikinci kez yardimci aktor odulunu aldi , sirada en iyi aktor var sanirim . 
Yardimci aktrist icin If Beale Street Could Talk filmini izlemedim o yuzden Regina King hakkinda bir sey soyleyemem ama Rachel Weisz alsin cok istemistim . Gerci The Favourite'te hem Rachel hem Emma Stone cidden iyiydi .
Goruntu yonetmenligi ve yabanci dilde en iyi film yine dogru adrese gitti . Tipki en iyi animasyon gibi .