The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Mainstream dizi koptu, ağzım açık seyrediyorum, bu kadar mı başarılı olur, bu kadar mı seviye atlanır. Bu sezon gerçekten çok sürprizlere gebe.

Umarım spinoffu da bu kadar güzel olur, ana dizinin gölgesinde kalmaz.

They drew first blood...

Harun Ça

2. bölümde dolu dizgin geçti. Çizgi romanı okuyanların kolaylıkla tahmin edeceği şeyler oluyor ama okuyalı baya zaman geçtiği için hemen hatırlayamadım tabii birebir de aynı değil. Kaçıncı ciltti bakıp tekrar okuyacam.

afu

hoşlanmadığım bir tipti  :(
yenmesi iyi oldu  ;D

Mrtekin

Aksi fikirdeyim.

Yenecek bir suru adam-kadin varken, garibim Bob a cikti kura.

They drew first blood...

doktor1881

bu diziden anlaşıldığı gibi zombiler masum insanın  düşmanı yine insan Dünyada zombiler kalsa sorun olmayacak herhalde ;D ??? ???

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Mic-Har - 21 Ekim, 2014, 11:03:34
2. bölümde dolu dizgin geçti. Çizgi romanı okuyanların kolaylıkla tahmin edeceği şeyler oluyor ama okuyalı baya zaman geçtiği için hemen hatırlayamadım tabii birebir de aynı değil. Kaçıncı ciltti bakıp tekrar okuyacam.

11. ciltteydi.

Mrtekin

Alıntı yapılan: doktor1881 - 21 Ekim, 2014, 12:00:50
bu diziden anlaşıldığı gibi zombiler masum insanın  düşmanı yine insan Dünyada zombiler kalsa sorun olmayacak herhalde ;D ??? ???

Aynen, dizide zombiler bir kenar süsüne döndü uzun zamandir. :)

They drew first blood...

hanac

5. sezonun ilk iki bölümünü izledim.

Sanırım en iyi sezon başlangıcını yaptı.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: hanac - 26 Ekim, 2014, 14:29:12
5. sezonun ilk iki bölümünü izledim.

Sanırım en iyi sezon başlangıcını yaptı.

Kesinikle...

Ahmet Oktay

5. sezon aksiyon dozu çok düşmeden devam ediyor, Gareth ve grubu Bob'un bacağını yiyordu en son. Bu bölümde Bob'un zombiler tarafından ısırıldığı ortaya çıkıyor, Bob'u tekrar kilisenin önüne bırakan Gareth ve arkadaşları, Rick ve diğerlerine gözdağı vermek istemektedir. Bob olan biten herşeyi arkadaşlarına anlattıktan sonra Rick bir plan yapar, Gareth'a saldırmanın zamanı gelmiştir. Gareth kiliseyi gözlemeye devam etmektedir, Rick ve birkaç kişinin daha çıktığını görünce kiliseye saldırmaya karar verirler. Diğer yandan bölümün sonunda Daryl ortaya çıktı ama Carol gözükmedi, sadece Daryl'in gelebilirsin dediğini duyduk. Avcılar bu bölümde ölünce 3-4 bölüm onlarla savaşarak geçer tahminim de çökmüş oldu :D
Av ve avcı bir anda nasıl yer değiştirebilir, bunu çok net bir şekilde görüyoruz. Son 2 bölüm çizgiromanla tıpatıp aynıydı diyebilirim, temelde karakterler olmak üzere çok ufak farklar vardı. Bakalım önümüzdeki bölümde neler olacak ?

Ahmet Oktay

İlk 3 bölümün aksine çok sıradan, çok durağan bir bölümdü. Yapma böyle şeyler AMC, umarım ilk 3 bölümdeki tempoya dönerler.

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 04 Kasım, 2014, 00:07:23
İlk 3 bölümün aksine çok sıradan, çok durağan bir bölümdü. Yapma böyle şeyler AMC, umarım ilk 3 bölümdeki tempoya dönerler.

The Walking Dead'in en büyük hatası beşinci sezonda dahil, son üç sezonununu 16 bölüm yapmasıdır.  Part'lara ayrılmadığı müddetçe hiçbir kablolu kanal dizisi 12-13 bölümü geçmiyor. Karasal yayın yapan diyebileceğimiz ABC, NBC, FOX gibi kanallar bile artık 10-12 bölümlük sezon yaparken AMC'nin 16 bölümlük The Walking Dead siparişleri tamamen ticari olup, diziyi çok ciddi anlamda baltalamaktadır. Dizi piyasasında haftalık olay anlatan diziler dışında 1 bölüm bile fazla olduğunda seyirci bu fazlalığı hissederken 4-5 bölüm fazlalık gerçekten The Walkind Dead adına can sıkmakta.

Ahmet Oktay

Katılıyorum kesinlikle, en basitinden 2. sezonun ilk yarısı bomboştu. 10 bölüm ideal bence bu diziye.

Ahmet Oktay

Yine silik, kötü bir bölüm. İlk 3 bölümde verdiler gazı, 2 haftadır mumla aratıyorlar o bölümleri :(

dean

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 11 Kasım, 2014, 14:47:46
Yine silik, kötü bir bölüm. İlk 3 bölümde verdiler gazı, 2 haftadır mumla aratıyorlar o bölümleri :(

Eee 16 bölüm yaparlarsa böyle olur işte. Şunu doğru düzgün yapsalar 10-12 bölüm, bizde filler seyretmek zorunda kalmayız.