Devil's Reign

Başlatan dean, 01 Şubat, 2022, 15:20:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel'ın yeni event'i Devil's Reign devam ediyor. Event'in yazarı Chip Zdarsky. Çizeri ise Marco Checchetto. New York valisi olan Wilson Fisk'in şehirdeki süper kahraman aktivitesini durdurmayı amaçlamasını anlatan seri 6 ana sayı ve çeşitli tie-in'lerden oluşuyor.

rumar80

Beklediğimden iyi gidiyor. Zdarsky Daredevil'da çok başarılı bir iş çıkardı. Burada da devam ettiriyor. Tabi biraz Dark reign havası var. Serinin isminden de belli. Ama güzel kotarılmış.

kharon

kitabi yeni okudum, tie-inler olmadan kisa bir macera seklinde.

bi taraftan da Zdarsky'nin Daredevil'ini okumaya calisiyorum, gercekten basarili. Devil Reign'dan ayni tadi aldigimi soyleyemiyecegim zira bir sure sonra Civil War benzeri bir duruma surukleniyor (super kahramanlarin kostumlulerin yasaklanmasi mevzusu )

yillarin villianlarinin dark reignda oldugu gibi "guvenlik gucleri" olarak ortalikta dolanmasi elbette rahatsiz edici ve inandiriciliktan uzak

ama bana ilgi cekici gelen detay Fisk'in secimleri yeniden kazanmak icin kurdugu plan oldu; Fisk'e gore Amerikan politik sistemi zaten kokusmustur, kim daha cok harcarsa daha cok reklam yaparsa o kazanmaktadir. Fisk buna bir de (bu sistemin dogal uzantisi olarak ) "Purple Man"i kullanarak secmeni manupule etme planini ekler. Elbette Avengers icinde de bir dilemma dogurur bu , secilen her kisi mesru mudur - hangi kosullarda mudahale etmek gerekir?

Fisk'in "Purple Man"in guclerini kullanarak secmen iradesini etkilemeye calismasinin altinda elbette yalin bir varsayim yatiyor ; secmen iradesi aslinda masum ve temizdir ama boyle bir etkiyle aslinda kirletilmektedir.

Ama bu varsayim bence sadece cizgi roman sayfalarinin masumiyetinde kaliyor, gercek hayatta Deviller Reign edebilmek icin ne "Purple Man"in guclerine ihtiyaclari var ne de secmenler aslinda o kadar masum.