Hangi Vertigo ?

Başlatan pearl jam, 08 Kasım, 2013, 23:44:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

V

"İstemem,eksik olsun.."

Agamotto

Bir nevi isim değişikliği oluyormuş. Black label adında toplanacakmış. Bence Vertigo isminde kalsalardı daha iyi olurdu.

KenParker

Vertigo'nun Sandman, Scalped gibi içinde insana dair duygular hikayeler barındıran kaliteli çizgi romanlarının yanında DC'nin fabrikasyon senaryolara bağlanmış tayt giyen adamları gölgede kalınca Vertigo'da isim değişikliğine gidilmiş anlaşılan. DC daha önce de isim değiştirmişti diye biliyorum

hanac

Yaş sınıflarına göre ayrılacakmış artık, 3 sınıfa

DC Kids 8-12

DC +13

DC Black Label +17

V

Sadeleşme çabası için "Vertigo" gibi yıllar içerisinde gelişen ve belirli bir marka değeri olan oluşumu bir anda harcamak yine de mantıklı gelmedi..
"İstemem,eksik olsun.."

Nightrain

Katılıyorum. Vertigo çok bilinmeyen bir marka olsa şu iptali haklı bulurdum. Daha geniş kitlelere açılmak istiyorsan, DCVertigo yaparsın. Yazık ettiler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

They drew first blood...

tenten

Maalesef olup biten isim değişikliğiyle açıklanamaz. Black Label, Vertigo'dan kimi serileri bünyesine katmakla birlikte, Vertigo'dan çıkmamış, başka eski serilere de ev sahipliği yapıyor. Açıkçası sıkı bir Vertigo okuru olak son iki yıldır bir şeylerin ters gittiğinden kuşkulanıyordum. Çünkü giderek daha az yeni seri basmaya başlamışlardı. Sonun başlangıcı bence Hellblazer gibi kemikleşmiş okuru olan efsane bir seriyi, New 52 evrenine katıp yumuşatmaları oldu. New 52 ve Rebirth süper kahramanlar dünyasına atittir, aksine anti-kahraman olan John Constantine orada nefes alamadı, buun tek istisnası Justice League Dark, ama orada da zaten Zatanna, Deadman, Madame Xanadu gibi arızalar toplanmıştı. Görünen o ki sadece Vertigo'nun değil, belirsiz bir süre için Hellblazer'ın da sonuna gelindi. DC'nin yaptığı düpedüz kendi topuğuna sıkmak. Yazık, gerçekten çok yazık.