Injustice Tanrılar Aramızda - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 20 Mayıs, 2015, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: Nemo - 17 Kasım, 2017, 14:15:53
Ground Zero'da, Harley'in gozunden anlatiyor olaylari diye biliyorum ama?

Aynen mesela Civil war da yan sayı civil war captain america veya iron man gibi

Injustice 2 devamı mı başıma dönüş mü göreceğiz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tulgan

Alıntı yapılan: hanac - 17 Kasım, 2017, 13:23:13
Injustice Ground Zero mu acaba http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12190.0.html

Yoksa Injustice 2 mi ?

G. Zero hem Harley'nin gözünden çıkan kısmın özeti, hem de 2. Seri için köprü görevi taşıyor.

gamlıbaykuş

İnjustice 2 kaçıncı sayıya ulaştı şu an? Ya da henüz yayımlanmaya başlamadı mı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Alıntı YapThe final chapter of the series was released in September 2016, leaving the story incomplete; another comic book series, titled Injustice: Ground Zero , followed afterwards, which picked up the story and concluded the retelling of the game's events from Harley Quinn's perspective.

Denilmiş Wikipedia sayfasında. Demek ki Ground Zero hem Harley'in gözünden olayları tekrar anlatırken hem de ana hikayeye noktayı koyuyor, havada kalan noktaları tamamlıyor.

Yani Tulgan'ın da dediği gibi iki seri arasında köprü kuruyor. Injustice 2'de ise Batman'i, Superman'in müttefiklerinin yapacaklarını ve yeni düşmanları göreceğiz.

memospinoz

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 17 Kasım, 2017, 20:17:48

1. cilt 31 Ekim'de çıktı. Seri devam ediyor, şu an dijitalde 32, basılı dergide 14. sayıda.

hennessy

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 17 Kasım, 2017, 20:17:48

Birinci cilt İngilizce olarak Türkiye de satılıyor
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Geçtiğimiz haftayı komple bu seriye ayırdım...

İlk çıktığı sıralarda birinci yılın tamamı ile ikinci yılın ilk cildini okumuştum ama çok sürükleyici olduğunu görüp de devamını beklemek istemediğim için almaya devam ettiğim halde okumak için serinin tamamlanmasını beklemiştim...Bu vesileyle geçen hafta, ilk üç cildin tekrar okumasını da yapmak suretiyle tüm seriyi baştan sona okuyup bitirdim...

DC Comics 'ten bu denli zevk aldığım bir dönem olmamıştır herhalde...Bir önceki hafta Batman: Knightfall ve KnightQuest okumaları da yaptığım için, üzerine çifte su verilmiş kılıç gibi oldum...

5 yıl ve 13 ciltte hikaye tamamlanmasa da okurken epey tatmin etti...Elimde olup da okumayı beklettiğim Justice League New 52, Green Lantern ve Action Comics gibi diğer DC serilerim için de iştaha geldim ama şimdilik onları harcamaya niyetim yok...Bir başka DC krizime saklayacağım...

Devamı ne zaman çıkar ya da çıkar mı bilmiyorum...Çıksa harika olur elbette...Ne var ki Ground Zero 1 ve 2 'yi okumak için şimdilik bir istek duyamıyorum...Umarım Injustice 2 bir an evvel yayınına başlar da o tamamlanana kadar arada Ground Zero 'yu okurum ben de...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ZGeralt

Injustice serisini set olarak almıştım, aylardır okunmayı bekliyordu. Geçen gün başladım ve 2-3 günde bitirdim. Ground Zero'ya bugün başlayacağım.
Öncelikle çok akıcı, bol aksiyonun da etkisiyle çabucak okunuyor. Yunan Tanrıları işin içine girene kadar da hikaye çok güzel ilerliyor. Orada biraz tadı kaçıyor bana kalırsa ama yine de kendini okutmayı başarıyor. Çizimler ve renklendirmeleri de tatminkar buldum.

Hikayenin başında Superman'ın yaptığı şey bence pek de yanlış değildi... Sonradan evrildiği "diktatör" pozisyonu, haklı başlayan "davaların" bile kör bir idealizm ve ihanet paranoyası ile nerelere varabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda Batman ile Superman arasında ki farkı da çok temelden veriyor. Eskinin karanlık bulunan Batman'ı de ciddi bir travma geçirmiş, kayıplar yaşamıştı. Vardığı nokta saplantılı bir şekilde suç mücadelesi, obsesif bir ihtiyat ve planlama ve radikal bir dinci gibi kesin ve kalın çizgileri olan "öldürmeme" kuralı ile sonuçlanmıştı. Superman'ın yaşadığı travmadan sonra ise "şeytanlaşması", Batman ile arasındaki zıtlığı olduğu gibi ortaya çıkarıyor.

Superman'ın "izci çocuk" karakteri mutlu ve sorunsuz bir ailede yetişmesine, tanrısal güçleri nedeniyle gerçekten bir çok işin onun için fazla kolay olması ile, yani kabaca ve özet olarak "hayatın zor tarafı" ile karşılaşmamış olması ile alakalı ve ilk yediği tokatta tamamen zıt bir yöne savruluyor. Bu travmayı  "izci çocuk" olarak atlatamıyor. Aksine "yozlaştıran" gücün sembolü haline geliyor adım adım.

Avusturalyalı  çocuğa yaptıklarından sonra nefret objesi bir tirana dönüşü tamamlanan Superman'nin karşısında ise güçten düşmüş ancak "gerillaya dönüşen"  Batman ve yoldaşları duruyor. Burada da politik bir katmanı yer alıyor hikayenin.

Hikayenin bu katmanlı yapısı bence takdiri hakkediyor.

Fazla uzatmadan,beklediğimden çok ama çok daha iyi bir seri Injustice. Gerçek manasıyla beni şaşırttı.

Bilal ceylan

Çizgi düşler den injustice'in devamı olan injustice 2 yi sabırsızlıkla bekliyorum. İlker'in aklındaki yayın zamanı kasım sanirım.
Bekleyip görelim

ghostrider

DC Comics in Superman için düşündüğü ilk fikir Darkseid gibi bir villian olarak düşünülmüştür,bu seri ile öze dönüş yapılmıştır.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.