Ajin - Gerekli Şeyler (17 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 29 Ocak, 2016, 17:46:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Satou'yu durdurma planı başarısız olur. Kei Nagai, pek çok kurban vermiştir ama Tosaki, Kou Nakano ve İzumi Şimomura'nın önünde Satou'yu devireceğine yemin eder. Satou, ikinci dalga olan elitlerin suikastını yarıda kesip, ülkenin yönetimini hedef aldığı üçüncü dalgayı harekete geçirir. Kei bunu önden tahmin etmiştir. Savaş planı, silahları, yoldaşları ve zamanları olmasa da savaşacaklar.

Sayfa Sayısı: 196
Etiket Fiyatı: 20 TL

ZGeralt

En uzak olduğum ekol Japon ekolü olmakla birlikte çok farklı hikayeler çıkarabilme becerilerini hep takdir etmişimdir. Sanırım hikayeyi işleyiş biçimleri ve özellikle Shounen mangalarda ki basit çizim tarzı nedeniyle hep biraz mesafeliyim. Ancak mangaların güzel bir yanı, popüler olunca animelerinin çıkıyor olması :) Ben de Netflix'te 2 sezonu yayınlanmış halini izledim Ajin'in, mangaya ne kadar bağlı kalmışlar yorum yapamıyorum ancak animesini çok beğendimi ve 2-3 günde bitirdiğimi belirtmem gerek.
Deathnote, Attack On Titan ve One Punch Man gibi gerçekten müthiş işlerin mangalarını okumasam da animelerini izlemiş oldum.

Alınacaklar listemde Akira, Vagabond ve Pluto var ama işte dövizin durumu nedeniyle ertelemek durumunda kaldım.

nikopol

Alıntı yapılan: ZGeralt - 23 Kasım, 2018, 14:12:28
En uzak olduğum ekol Japon ekolü olmakla birlikte çok farklı hikayeler çıkarabilme becerilerini hep takdir etmişimdir. Sanırım hikayeyi işleyiş biçimleri ve özellikle Shounen mangalarda ki basit çizim tarzı nedeniyle hep biraz mesafeliyim. Ancak mangaların güzel bir yanı, popüler olunca animelerinin çıkıyor olması :) Ben de Netflix'te 2 sezonu yayınlanmış halini izledim Ajin'in, mangaya ne kadar bağlı kalmışlar yorum yapamıyorum ancak animesini çok beğendimi ve 2-3 günde bitirdiğimi belirtmem gerek.
Deathnote, Attack On Titan ve One Punch Man gibi gerçekten müthiş işlerin mangalarını okumasam da animelerini izlemiş oldum.

Alınacaklar listemde Akira, Vagabond ve Pluto var ama işte dövizin durumu nedeniyle ertelemek durumunda kaldım.

Japon bir arkadasim, iyi animeler genelde manga'dan uyarlanmis oluyor gibi bir yorum yapmisti. Izleyecek anime secerken rule of thumb gibi kullanilabilir. Benim tecrubelerim de genelde bu yorumu destekler yonde.

Pluto'dan bahsetmissiniz. Naoki Urasawa cok basarili bir cizgi romanci. Monster, Pluto, 20th Century Boys, hepsi cok basarili calismalar. Anladigim kadariyla Japon yayimcilar, Turkcede yayimlanmasina "henuz" okey vermiyorlar. Urasawa'nin Turkcede basilmasi, manga okuyucu kitlemizin olgunlastigini (yaslandigini!) gosterecek.

ZGeralt

Alıntı yapılan: nikopol - 24 Kasım, 2018, 18:35:30
Japon bir arkadasim, iyi animeler genelde manga'dan uyarlanmis oluyor gibi bir yorum yapmisti. Izleyecek anime secerken rule of thumb gibi kullanilabilir. Benim tecrubelerim de genelde bu yorumu destekler yonde.

Pluto'dan bahsetmissiniz. Naoki Urasawa cok basarili bir cizgi romanci. Monster, Pluto, 20th Century Boys, hepsi cok basarili calismalar. Anladigim kadariyla Japon yayimcilar, Turkcede yayimlanmasina "henuz" okey vermiyorlar. Urasawa'nin Turkcede basilmasi, manga okuyucu kitlemizin olgunlastigini (yaslandigini!) gosterecek.

Kusura bakmayın verdiğiniz yanıtı yeni görüyorum, gözümden kaçmış.

Urasawa ismini duyduğum nadir Japon çizgi romancılarından. Bütün eserleri listemde ancak İngilizce manga almak oldukça maliyetli, malum seriler genellikle çok uzun. Ortalama 15 dolar oluyor fiyatları (yaklaşık 80 TL) ve uzun serilerde ciddi bir maliyet. Berkserk misal bu yüzden alamadığım bir başka seri. Pek hoşuma gitmese de internetten okuyacağım gibi. Kısa serileri toplamaya çalışıyorum bu arada,Tokyo Ghoul'un 14 cildini aldım, 12'deyim. Van Helsing'i de topladım. Onun dışında Uzumaki,All you need is kill vb. kısa serileri alıyorum. Japon ekolünü de takip etmek istiyorum açıkçası elimden geldiğince. Ancak bütün bunlardan farklı olarak Pluto ve Akira için çok ama çok büyük övgüler duydum/okudum. Sanırım paraya kıyıp bu eserleri İngilizce olarak alacağım. Yakın zamanda Türkçe olarak basılacak gibi değiller zira.

memospinoz

Öz savunma kuvvetleri̇ i̇ruma üssü'nde düzenlenen törene ülkeni̇n başbakanı da katılır. Satou, bi̇zzat kendi̇si̇ anons etti̇ği̇ 3. dalga hedefi̇ne ulaşmak i̇çi̇n tek başına üsse sızar. Tahmi̇nleri̇n dışında, rahatsız edi̇ci̇ sayıda adamla bi̇rli̇kte öz savunma kuvvetleri̇ üssü'nün tam orta yeri̇nde etrafa ateş açmaya başlar. Üs i̇çeri̇si̇ndeki̇ çatışma kızıştığı sırada Satou tarafından bi̇r köşeye atılmış olan Tanaka, Tanaka i̇le ayrılamaz bi̇r kader bağı bulunan İzumi̇ Şi̇momura, kesi̇nli̇kle kurtulmasını i̇stedi̇ği̇ bi̇r i̇nsana sahi̇p olan Kou Nakano ve Kei̇ Nagai̇, kendi̇leri̇ni̇ feda edi̇p arkalarına bakmadan bu meydan okumayı kabul ederler.

Etiket Fiyatı: 20 ₺

Kauss

Fandom sitesine göre, 13. ciltte olduğu yazıyor. Gerekli Şeyler 12. cildi çıkardığına göre, güncelle 1 cilt kaldı demek. Gerçekten Gerekli Şeyleri tebrik etmek gerek.

dean

Atou İruma Üssü'nü İşgal Edip Ülkenin Başbakanını Rehin Alır. Aynı Yerden Canlı Yayın Yaparak İki Saat İçerisinde Bütün Önemli Devlet Kurumlarını Etkisiz Hale Getireceğine Dair Şaşırtıcı Bir Açıklamada Bulunur.

Diğer Yandan, Satou'nun Aklından Geçenleri Okuyabilen Tek Kişi Kei'dir. Kei, Satou'nun Yapacağı Hamleleri Önceden Sezmeye Çalışmaktadır. Şimomura, Nakano, Tanaka Ve Akiyama Da Kei'nin Talimatı Üzerine İruma Üssü'ne Sızar. Ajin Veya İnsan Ayrımı Yapmayan Büyük Savaş Başlamıştır.

Etiket Fiyatı:  20 TL

dean

İruma askeri hava üssü'nü ele geçiren satou, iki saat içinde ülkedeki önemli devlet kurumlarını etkisiz hâle getireceğini ilan eder. Bu planı hayata geçirmek için savaş uçaklarını kullanarak ardı ardına bombalı intihar saldırıları düzenlemeye başlar. Nakano, akiyama, şimomura ve tanaka, iruma askeri hava üssü'ne yapılan saldırıya destek olarak katılan yeni ajin teröristlerle çatışmaya girer. Çatışma esnasında öz savunma kuvvetleri'nin anti ajin özel timi de onlara destek verir. Satou tarafından ülkenin önemli noktaları birer birer saldırıya uğrarken, kei nagai sonunda satou'yu etkisız hâle getirecek kusursuz bir plan kurar.

Etiket Fiyatı: 24 TL

Harun Ça

Hikaye çok sürükleyici aksiyon hiç bitmiyor bazen karakterin geçmişlerini okurken soluklanıyoruz ama yazar sürekli heyecanı canlı tutmayı biliyor. 14. cilt itibarıyla kilit bir noktaya geldik kaldı 2 cilt hızlıca tamamlanır inş.

dean

Kei nagai, satou'yu etkisiz hâle getirmek için son anda "ya hep ya hiç" temalı bir plan yapar... ancak satou için kurdukları tuzak ısrarla sessizliğini korumaktadır. her şey boşa gitmek üzereyken, nagai'nin de satou'nun da beklemediği bir kişi patlamanın ortasında belirir.

Etiket Fiyatı: 24 TL

dean

Kaito'nun vurulmasıyla birlikte büyük bir flood ortaya çıkar. Nagai çok sayıda IBM çıkarmaya başlayınca Satou da buna dahil olur. İruma Üssü siyah hayaletlerle dolup taşmaktadır. Üs içinde siyah dumanlar çıkaran hortum ortalığı birbirine katarken IBM araştırmalarının öncüsü Profesör İkuya Ogura olay yerine ilerlemektedir. Ajin denen varlığın özüne her saniye daha fazla yaklaşmaktadır.

Etiket Fiyatı: 32 TL

Basım Tarihi: Kasım 2021

dean

''Bu son kapışmamız olacak Nagai!''
''Bu son kapışmamız olacak Satou. Sen sadece bir insansın...''

Destansı bir hesaplaşmaya hazır mısınız? Nagai, Satou'ya yetişip onu durdurabilecek mi?! 2016 yılının Mart ayında yayınlamaya başladığımız, son on yılın en büyük aksiyon mangalarından biri olan Ajin, son cildiyle karşınızda!

Sayfa Sayısı: 260
  Etiket Fiyatı: 48 TL