The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

1
Bölüm:6/15(GünceL) Son bölümler kadar harika olmasa da yine güzel bir bölüm izledik.
Carol etrafında dönen bir bölümdü.
Bir atasözü vardı,derslerde hep bu örnek verilirdi.Bir çubuk rahat kırılır ama bir deste çubuğu kıramazsınız
Son sahne tam bir şok ??? ??? ???

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

The walking dead sezon finalinden önce büyük bir sürpriz yaptı. Dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan Darly diziden ayrılıyor gibi gözüküyor. Sezon öncesi yayınlanan son bölümde tuzağa düşen Glenn ve Michonne'ı kurtarmak isterken ikinci bir tuzağa yakalandılar.

Geçtiğimiz bölümlerde karşılaştığımız ve Negan'ın sağ kolu olarak tanıdığımız Dwight, Daryl vurdu. Son görüntüyü yavaşlatılmış olarak izlediğinizde gerçekten silahını ateşledi ve Darly arkasını dönerken sağ omzundan yaralandı. Ancak ölümü bu kadar kolay olacağını düşünmüyoruz ayrıca son sahnede "You will be alright" düzeleceksin cümlesi sadece yaralandığını gösteriyor. Sezon finaline merakları artırmak ve son bölümün reytinglerini artırmaya yönelik bir girişim olarak gözüküyor.

Gelecek hafta yayınlanacak olan sezon finali TWD 6. Sezon 16. bölüm fragmanı ise ne yazık ki spoiler vermiyor

Ahmet Oktay

Alıştığımız TWD sezon finallerine göre daha aksiyonsuz bir sezon finali izledik bu kez. Bölüm sonunda Negan ilk kez arz-ı endam eyledi ve haliyle gruptan biri mefta oldu. Bakalım bizimkiler içinde bulundukları bu durumdan nasıl kurtulacak ? Cevabı için Ekim ayını ve 7. sezonu bekleyeceğiz.

Son olarak; bölüm 64 dakika ama klasik 43 dakika uzunluğunda olsa da olurdu bence. Bazı sahneler ve diyaloglar fazla uzatıldı sanki.

dean

Negan çıkana kadar beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı bu bölüm. Ahmet Oktay'ın dediğine katılıyorum. Normal bölüm süresinde olsaydı tempo bu derece düşmezdi.

doktor1881

2
Bölüm:6/16 (GünceL) (FinaL) İlk önce 90 dk lık final beklerken 65 dk lık finale razı olduk
Arkadaşların dediği gibi temposu düşüktü, ama bölümde bir ''KEDİ-FARE'' oyunu izledik.Ekibin gerilimini çaresizliğini  tüm ruhumda hissettim
Ekibimiz bir kayıp verdi ???Ayrıca ilk sezonun ilk bölümünde atlı sahnelere karşın 6. sezonun final bölümünde de nal sesini duyduk ::)
6.Sezon en çok hoşuma giden sezondu. Genelde kaliteli bölümler izledik ve bana göre bu bölümde kendi çapında harikaydı

Bölüm Notu:9.5/10

Ahmet Oktay

Sezon finali tabiri caizse gömülüyor her yerde. Bu kadar eleştirilmesinin sebebi (ki ben de aynı nedenden bu kadar yeriyorum) bence önceki bölümde beklentilerin yükseltilip bu bölümde beklentilere hiç karşılık verememek.

İmdb'de an itibariyle açık farkla en düşük puanlı bölümü dizinin.

doktor1881

DİKKAT SPOİLER İÇERİr

Bir dizi izleme sitesi dizinin 6. sezonunun genel kritiğini yapmış

The Walking Dead sezon finalini yaparken bir gizem içerisinde veda etti.TWD 7. Sezon 9 Ekim'de AMC ekranlarına geliyor. Yedinci sezonda yine toplam 16 bölüm yer alacak. O tarihe kadar bekleyemem diyenlere ise iyi haberi verelim sezon finalinin hemen ardından Fear the walking dead dizinin farklı bir bakış açısından çekilin spin-off yapımı Ekime kadar ekranlarda kalacaktır.

The Walking Dead 6. Sezon'da neler oldu ?

Bekleyiş sürecinde dizide neler olduğunu hatırlamak isteyenler için sezondan kısaca bahsedelim, ilk bölümlerde yaşam alanlarını daha güvenli hale getirmek için yamaçta sıkışan zombileri serbest bırakarak bölgeden uzaklaştırmayı denediler ancak bu girişimleri başarısız bir şekilde sonuçlanmıştı ve büyük bir kaosu beraberinde getirdi. Sezonun en heyecanlı sahnelerinin yer aldığı iyi sayılabilecek bölümler izlerken zombi kaosunun ortasında Wolves isimli grup ortaya çıktı. Küçük bir ekşın yaşatmış olsalarda yeterince güçlü değillerdi.

Sezonun ikinci döneminde ise merak ettiğimiz Negan'ın grubu ve Hilltop ortaya çıktı. Yeni karakter Jesus çok beğeni alırken sezon birçok bölümünde yer alacağı söylendi ancak sadece birkaç bölümde görme şansımız oldu. Yeni sezonda daha aktif olarak görebileceğimizi düşünüyoruz. Negan'a gelecek olursak kahramanlarımız düşmanını küçümsedi. İzleyiciler olarak da bu kadar büyük bir grup olabileceğini düşünmemiştik çok sayıda adamlarını öldürdüler ancak yeterli olmadı ve yüzlerce insan grup üyesi olarak kahramanlarımızı büyük bir tuzağın içine çekti. Sezonun ana kötü karakterini ise yaklaşık 10 dakika izleme fırsatımız oldu.

Kendine büyük bir güç oluşturan Negan'ın topluluğu intikam için kahramanlarımızı öldürebilecekken onun için çalışmalarını istedi çokta mantıklı bir girişim değildi aslında onlarca adamını öldüren bir grubu kendisi için çalıştırmak yaptıklarının bedeli olarak da bir kişinin öldürülmesi ? Sezon finalinin son sahnesini değerlendirecek olursak herkesin merak ettiği soru Negan kimi öldürdü ? Çizgi romana göre glenn'i öldürdü ancak dizinin çizgi romanla bağlantılı ilerlemediğini birçok farklılığın olduğunu düşünürsek pasif bir karakteri öldürmüş olabileceğini düşünüyoruz. Genel tahminler Eugene Porter veya Aaron olsa da bir sürprizle karşılaşabiliriz.

ercoktay

Bu diziyi hiç izlemedim. Çizgi romanı o kadar heyecan verici ve anlatımı müthiş ki izleme gereği duymuyorum.

Çizgi roman zaten bana bütün duyguları yaşatıyor :)

ferzan

Dün, San Diego Comic Con'da verilen 7. sezon fragmanı...

https://www.youtube.com/watch?v=pSEauoJtLF0

Herhalde serinin şimdiye kadarki en zayıf sezon fragmanı, 6 sezondur her sezon öncesi fragmanında ufaktan ateşlerlerdi beni ama bu sezon niyeyse çok sıradan buldum fragmanı...Yine de Ezekiel'i görmenin hatırına bir parça tahammül edilebilir diye düşünüyorum...Seri, her geçen sezon gözümde önce yükselir gibi olup sonra hızlı bir düşüşe geçiyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

7. Sezon gelmeden 8. sezon onayı geldi.

Ahmet Oktay

s07 e01 : Spoiler içerdiği için beyaz renkle yazıyorum.

Haydaaaa. Abraham'ı bekliyordum tamam ama 2. olarak Glenn'i de öldürdü herif. Bir de kol olayında aha çocuğun kolu da gitti dedim ama o konuda insaflı çıktı Negan. Rick'in psikolojisini iyice bozdu.

Mrtekin

Baya kötü oldum yav; izlerken.

Jeffrey Dean Morgan döktürmüş resmen.
They drew first blood...

dean

Yedinci sezonun ilk bölümün gazıyla hemen okumadığım ciltlere koştum. Sadece fiziksel değil psikolojik şiddetinde zirvede olduğu bir bölümdü. Bu sezon bizi çok ilginç şeyler bekliyor.

Peyami

Jeffrey Dean Morgan'ı en son Grey's Anatomy'de Izzy'nin aşık olduğu hasta rolünde izlemiştim. Adamın kanında oyunculuk akıyor gibi sanki, o nasıl bir performanstı yahu..! Altıncı sezonun kapanışındaki dehşeti bile katladılar bu açılışla. Ekrana çakıldığım 45 dakika boyunca gerilimin her türlüsünü hissettim. Kalakaldım bazı sahnelerde. Aslında tüm oyuncular başarılıydı. Dizi ilerledikçe tavsamak yerine gittikçe daha iyi oluyor. Kaçırmayın. 

rumar80

Supernatural'da Winchester kardeşlerin babasıydı
  En son the good wife'da da oynamıştı.

Watchmen'den bahsetmiyorum bile