Gangs of London (2020)

Başlatan doktor1881, 12 Mayıs, 2020, 15:33:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bloodslince arkadaşımın yorumundan dikkatimi çeken bir dizi oldu

Muhalif çetelerin konu edildiği Gangs of London dizisi, Raid dizi serisi yazarı olarak tanınan Gareth Evans ve Matt Flannery ikilisi kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise korku sinemasından The Nun isimli film ile adını duyuran Colin Hardy oturuyor. Hardy'e aynı zamanda Xavier Gens'te yönetmen koltuğunda eşlik etti. Pulse Films ve Sister Pictures'ın yapımını üstlendiğini dizi, Sky ve HBO arasındaki 250 milyon dolarlık bir anlaşmanın parçası.

Dizinin güncel imdb puanı 8,6

Dizi, Londra'da suç örgütü çetesi liderinin ölümünün ardından Londra'da çetelerinin arasında çıkan çatışmaları ve öldürülen liderin oğlunun intikamını konu alıyor.

Uluslararası çete lideri olan Finn Wallace (Colm Meaney) 20 yıldır Londra'nın en güçlü suç ailesinin lideridir. Bu suç örgütü öylesine köklüdür ki her yıl milyarlarca para kazanmaktadır. Ancak birgün Finn Wallace bir süikast sonucu öldürülür. Finn'i kimin öldürdüğünü ve ölüm emrini kimin verdiğini kimse anlayamaz. Suç örgütünün liderinin ölümü büyük bir güç boşluğu yaratır ve bu boşluk sokak çetelerinin arasındaki bağı tehdit etmeye başlar. Finn'in varisi olan Sean Wallace (Joe Cole) kontrolü geri kazanmaya ve babasını öldürenlerin kim olduğunu bulmaya çalışacağı bir mücadeleye girişir

Diziye en kısa sürede başlayacağım

Bloodslince

Kesinlikle izleyin, HBO gerçekten çok kaliteli diziler yapıyor. Dizide yaratılan hava insanı öyle bir havaya sokuyor ki, gönlünüz her tarafa kayabiliyor. Ve şiddeti damarlarımıza kadar işletiyor dizi.

Aksiyon, suç ve dram aynı anda karşımıza çıkıyor. O yüzden dedim ya, insanın gönlü sürekli bir şeye kayıyor. Detay vermek istemiyorum spoiler benzeri şeyler olmasın, tadı kaçmasın dizinin.

Sadece başlangıcı bile neyle karşı karşı olacağını izleyiciye veriyor. Ben özellikle kapalı hava çekimlerini çok sevdiğim için aşırı derecede hoşuma gitti dizi.

İzleyin, yorumunuzu merak ediyorum. Özellikle bir bölüm var ki, tekrar tekrar izlenir diyorum.  8)
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]