Angie Tribeca (2016)

Başlatan doktor1881, 07 Haziran, 2016, 09:30:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Amerikanın köklü ancak son zamanlarda zor günler yaşayan kanalı TBS'de yeni bir dizi başladı. Pazartesi akşamlarının polisiye komedi yapımı olmayı hedefleyen yapımın yönetmeni, Nicolas Cage (Valley Girl (1983)), Val Kilmer (Real Genius (1985)) ve James Gandolfini (¬Angie (1994) yapımlarıyla zamanında kariyer yapmış Martha Coolidge bulunurken senaristi, Angie Tribeca (2016), Don't Trust the B Apartment 23 (2012) ve Santorum! (2012) yapımlarına imza atmış Marisa Pinson ve Ilk ve Son Askim (2012), 40 yillik bekar (2005), Nedimeler (2011) yapımlarının yazarı Nancy Carell oldu. Dizinin başrol oyuncuları, Rashida Jones, Jere Burns, Deon Cole olarak öne çıkarken 30 dakikadan oluşan 10 bölümlük ilk sezonu ile izleyici karşısına çıkacaktır. İkinci sezonu yapım başlamadan onayı aldı ve çekimleri devam ediyor. İkinci sezon başlama tarihi 25 Haziran olarak açıklandı

Yalnız kurt olarak tanınan dedektif Angie Tribeca şehirde yaşanan gizemli intiharları araştırmaya atanınca eski hayatı özleceği bir geçmiş haline gelir. İşinde elde ettiği başarılarla önemli bir konuma gelmişken bu olaylar onu çözemeyeceği gizemlerin içine itecektir. İntihar olarak kayıtlara geçen birçok kişi aslında öldürüldüğünü ortaya çıkartınca LTBA departmanı ile yakın ilişkiler kurması gerekir. Ayrıca dosya ortakları ise işleri kolaylaştırmaktan çok daha karmaşık bir hale getirmesi Angie'nin işlerini içinden çıkılmaz bir hale getirir

https://youtu.be/lOTCd3vfOnI

Ahmet Oktay

2. sezon başlayınca farkettim diziyi, ilgimi çekti. Zaten 20 dakika ve 10 bölümlük sezon olunca da güncele yetişmek zor olmadı. Diziden bahsetmem gerekirse; dizi bildiğimiz polisiyelerden değil. Aslında polisiye dizileri ti'ye alan absürd bir komedi dizisi. Absürdlük konusunda Man Seeking Woman kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. Dizi izlenir mi, kendini izletiyor mu derseniz açıkçası yaz aylarında güncel takip ettiğim dizi olmadığından rahat gidiyor, kış aylarında olsa gider mi bilemiyorum. Favori karakterlerim Komiser Hoffman (a.k.a. Garip Kont) ve Şef Atkins. Ayrıca James Franco, John Hamm gibi oyuncular da bazı bölümlerde konuk oyuncu olarak katıldı diziye.

Not: Başlığı polisiye kategorisinden komedi kategorisine taşıdım.