Alcatraz

Başlatan rumar80, 17 Mayıs, 2011, 21:00:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sonbahar ile birlikte yepyeni bir macera FOX tarafından yayınlanmaya başlıyor: Alcatraz
    Hepimizin bildiği gibi Alcatraz San Fransisco'da uzun yıllar hapishane olarak kullanılmış ve mahkûmların kaçmaması ile ünlü bir ada. Bunun üzerine sayısız filmler yapıldı: Alcatraz kuşçusu, Alcatraz'dan kaçış, Kaya vs. Adadaki hapishane 1960'larda kapatılır ve mahkûmlar başka hapishaneler nakledilirler. Acaba?
    Dizi bu soru ile başlıyor. Güya adanın kapatılmasının sebebi 320 mahkûmun bir gece aniden kaybolmasıdır ve 2011 yılında bu insanlar yavaş yavaş hem de aynı yaşta ortaya çıkmaktadır. Nereye gitmişlerdir? Neden dönmüşlerdir?
   Yapımcı JJ Abrams. Başrollerde Sam Neill ve Jorge Garcia (Lost'tan Hurley)
   İlgi çekecek gibi duruyor. Önceden haberiniz olsun. Sonra "bu da ne?" demeyin

hanac

Hmmm, çok ilginç bir konuya benziyor.

İlgimi çekti bile.  :)

V

Umarım JJ,Lost'ta yaptığı gibi önce birşeyler gösterip,sonra senaryoyu bu gösterdiklerine uydurmaya çalışıp,en sonunda da duvara toslatmaz bizleri..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Clint Baba aklıma geldi.

En son o kaçmıştı bu adadan.  :)

labirent

Alcatraz ile ilgili seyrettiğim ilk film, Burt Lancester 'in oynadığı "Alcatraz Kuşçusu" idi ve çok beğenmiştim.

V

Bildiğim kadarıyla adadan tek bir mahkum kaçabilmiş.Lağım tünellerini
kullanarak kaçan mahkumun akibeti belirsiz.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 17 Mayıs, 2011, 21:48:17
Clint Baba aklıma geldi.

En son o kaçmıştı bu adadan.  :)

Olur mu?
En son Sean Connery kaçtı.
Hatta sonra Nicholas Cage'i alıp geri döndü.  ;)

Saint2

V

İlk 2 bölümü izledim.JJ. bir gizem kurmuş yine.4400'ü hatırlattı bana.

Sam Neill ve özellikle güzel dedektifimiz Sarah Jones diziyi izlettiriyorlar..

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

dün gördüm bu dizinin başladığını izlemeye başlayacağım bu akşam
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

arkadfaşlar ilk bölmü bitirdim kısa ve öz lost'u sevdiyseniz izleyin.Seneryo aynı yer ve mekan ayrı

Pulluk

İlk 2 bölümü gizem açısından oldukça başarılı buldum :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

BAHADIR

Gizem açısından başarılı ama ilk 2 bölüm itibari ile konu biraz vasat geldi...Ayrıca karakterler biraz yapmacık ve zorlama gibi duruyor...

İlk iki bölümde verdiği gizemin ve konunun nereye gideceğinin bilinmemezliliği ile kendini izletmeyi başaracak bir yapım olmasının yanında Sarah Jones kanımca bir Anna Torv olamaz ;)

İyi seyirler... :)

Peyami

İlk 2 bölümü seyrettim. En çok da bizim Hurley'i "Jorge Garcia" görünce sevindim. Bu Lost kadrosu ne iş yaparsa yapsın özel bir yere sahip olacak benim için.

Alcatraz hapishanesinden 1963 yılında nakledilmiş gözüken mahkumlar aslında bambaşka olaylar yaşamıştır. İşte bu mahkumlar hiç yaşlanmamış olarak günümüzde ortaya çıkarlar ve çeşitli suçlar işlemeye başlarlar. Dizide, bu tutuklular ile onları bulmakla görevli kendi içinde farklı amaçları olan bir ekibin maceraları konu ediliyor.

Dizi bana da ilk bakışta 4400'ü hatırlattı.
Müzikleri, yine Michael Giacchino yapmış ve kullanımı da hemen Lost'u anımsatıyor. 

Alcatraz gizem-macera türünün meraklılarını tatmin edecektir. Şimdilik efsane olacak bir dizi potansiyeli göremedim ama kaliteli bir dizi gibi.

Yakın tarihli "Terra Nova" ve "Falling Skies" ile karşılaştırdığımda ikisinden de daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Şimdilik seyretmeye devam.

hennessy

3.bölmü az önce bitirdim biraz hayal kırıklığı yarattı bende inşallah toparlar dizi