Agatha Christie's Poirot

Başlatan hennessy, 04 Temmuz, 2011, 21:17:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt0094525/

Season 10, Episode 2: Cards on the Table (Briç Masasında Cinayet)

Evet bugün ilk bölmümü izledim David Suchet mükemmel bir performans ile Piorot'u oynamış. Tabi benim favorim Peter Ustimov dur o ayrı.Kitapdaki hikaye ye ve seneryoya uyarak nefis bir seneryo hazırlanmış gri hücreler devrede gerçekten nefis bir dizi zaten 12 sezon devam etmesinden belli.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Ben de Peter Ustinov'u Poirot olarak beğenirim. Usta Albert Finney de Şark ekspresinde cinayet filminde Poirot'yu güzel canlandırmıştır, ama Ustinov gibi değil.
  Yine de David Suchet de inanılmaz bir performans göstermekte. Yıllar evvel bu dizi TRT'de yayınlanırdı da nasıl merakla seyrederdim

hennessy

Albert Finney ve sean connery nin performansı doğu ekspresi cinayetinde çok iyi idi gerçi o kadroda kimler yoktiki hepsi iyi idi. Ama bu seriyide tamamen izleyeceğim büyük ihtimalle beğeneceğim.

emre ozdamarlar

Haberim yoktu böyle bir dizinin varligindan, tanitim icin tesekkurler.
Izlenecek diziler fena birikti ama, seneye falan anca zaman gelecek buna :)

hennessy

Seri gerçekten keyifle izlemeye başladım 3 macera bitirdim kitapları okurken dikkatimi çekmemişti ama Agatha seyrettiğim 3 hikayenin 2 sinde öldürülen kişiye ilaç içtirtmiş ikisinide kalbinden bıçaklatmış Poirot'tan bişi kaçmaz :)......

hennessy

bugün şeytan dönemeci adlı eserini izledim harikaydı poirot hakketten mükemmel gidiyor bu seriyi bu kadar geç fark etmem üzücü sevdiğim eserlerininden biridir agatha nın gri hücreler bu hikayede hakketten imkansızı başarıyor.

hennessy

APPOINTMENT WITH DEATH muhteşem bir bölüm daha görsel efekleri sahneleri soruları ile gene sizi düşüncelere daldıran biraz doğu eksperes cinayetinin seneryosunu barındıran bölümdü Poirot gene bizi ters köşeye yatırdı sonunda

hennessy

Mrs. McGinty's Dead izledim şimdide kitaba bire bir uyulmuş ev sahibesini öldürdüğü ittia edilen bir kiracı onun katil olmadığına inan bir polis ve bunu ispatlaması lazım olan poirot her zamanki gibi gri hücreler devrede....

hennessy

Agatha Christie: Poirot - Murder On The Orient Express

http://www.sinemalar.com/film/119649/Agatha-Christie-Poirot-Murder-On-The-Orient-Express/

Filmini aratmayacak kadar güzel işlenmiş bir dizi bölmü daha izledim en çok beni etkileyen sahne ise bugüne kadar izlediğim seneryolar içinde en mükemmel sonu burda gördüm.Sonunda Poirot'un ağlayarak gittiği sahnede tüylerim diken diken oldu inançla ilgili sahne mükemmel şekilde işlenmiş hatta filmde nede kitapta bu kadar iyi işlenebilmişti kesinlikle bu versiyonunu izleyin sonunda benim gibi duygulanacaksınız harika idi..

hennessy

Evil Under the Sun-Ölüm Oyunu

gene gri hücreler devrede çok güzel uyarlanmış peter ustumov un ki gibi güzel ve akıcı kitaba sadık kalınarak kesinlikle seyredin benim en sevdiğim agatha romanlarından biri daha...

Hercule Poirot uzun süredir beklediği tatili yapmak için Devon sahillerindeki Kaçakçılar Adası'nda bulunmaktadır. Her şey yolunda giderken ünlü bir aktris olan Arlena Stuart denizde boğulmuş olarak bulunur. Cinayet soruşturması başlatılınca aktrisle aynı otelde kalan tüm konukların bir şekilde Arlena ile bağlantılı olduğu ortaya çıkar. Ama asıl cevap bulması gereken soru şudur: Ailesi dahil bu konuklardan hangisi Arlena'yı öldürecek kadar ondan nefret etmektedir?

http://www.imdb.com/title/tt0276115/

rumar80

Murat'ın linkinden imdb'ye baktım. Sanırım bu dizinin en kötü yanı Hastings ve Japp'ı her bölüme sıkıştırmaya çalışması. Bu bölümde de kadroda görülüyorlar.
   Oysa okuduğum ve üstat Peter Ustinov'un filminde de seyrettiğim gibi Poirot ve gri hücreleri tek başlarınadır

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Ağustos, 2011, 00:53:44
   Murat'ın linkinden imdb'ye baktım. Sanırım bu dizinin en kötü yanı Hastings ve Japp'ı her bölüme sıkıştırmaya çalışması. Bu bölümde de kadroda görülüyorlar.
   Oysa okuduğum ve üstat Peter Ustinov'un filminde de seyrettiğim gibi Poirot ve gri hücreleri tek başlarınadır

Evet biraz değişiklik yapılmış ama seneryo kitabın aynısı hasting in olması tersine yönetmen tarafından iyi düşünülmüş hatta agatha nın rahatsız olan poirot u tek başına göndermesine kızmış herhalde yönetmen :) müfettiş zaten olsada olur olmasada olur modunda :)

hennessy

Hakketten çok iyi giden dizi Third Girl izledim bu akşam her bölümü keyifle izliyorum artık benim için Peter Ustinov kadar etkileyen bir Poirot canlandıran aktör daha var hatta ondan daha derin beni etkileyen çok iyi bir dizi kesinlikle izlemeye devam

hennessy

Three Act Tragedy

http://www.imdb.com/title/tt1469899/

eski bir aktör olan Charles Cartwright'in evinde verdiği bir şölende ölen,mıntıka rahibi Mr. Babbington'un cinayete kurban gitmiş olabileceği ihtimaline karşı Hercule Poirot tepkisiz kalır ancak ikinci bir cinayet üzerine olayı çözmeye çalışan Charles Cartwright,Miss Lytton Gore ve Mr. Satterhwaite'a katılır ve acı gerçeği öğrenirler.Agatha Christe'nin,Hercule Poirot'u arka planda bıraktığı ender ve sürükleyici romanlardan biridir.

Muhteşem performans çok sevdiğim bir kitap uyarlaması daha sonunda Poirot'un sahneyi kapayışı ve etkileyici sözü iyiki varsın Poirot...........

rumar80

Yıllar önce usta Peter Ustinov ve Tony Curtis ile izlemiştim. Süper bir maceradır.