Fırsat Reyonu...

Başlatan pizagor, 02 Ocak, 2012, 17:02:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyoruk

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Ocak, 2019, 12:42:03
Yayıncılık sertifikası almamış bir kişi zaten kitap basamaz... Bassa da bandrol alamaz... Bandrol alamadığı için dağıtım yapamaz... vs. vs..
Yani.Ama özellikle belirtmeleri ayrıca bir şey mi var diye düşündürdü bana ? Çünkü malum indirim yapmazlar  hep alırlar alırlar ,yılda 1-2 indirim yaptıklarında altından bir şey çıkacak diye bakıp duruyorsun.

Ne zaman yansır acaba ? Ona göre alımları erteleyelim ? 1-2 ay sonra falan olur herhalde ?

darkwood

Bu kdv muafiyetinin fiyatlara yansıyacağını zannetmiyorum, şimdiye kadar fiyatı inen bir çizgi romanı da açıkçası hatırlamıyorum.
Ama en azından bir süre zam yapmazlar, o yüzden boşuna bekleme derim.
Darkwood Sakinleri..

Animvader

Basılmış kitaplarda zaten indirim yapılmaz da ilerde basılacaklar için en fazla yayıncıların eli rahatlar biraz, daha kolay kitap basarlar, fiyatlarda değişme olmaz diye düşünüyorum.

eyoruk

Alıntı yapılan: Animvader - 18 Ocak, 2019, 12:16:45
Basılmış kitaplarda zaten indirim yapılmaz da ilerde basılacaklar için en fazla yayıncıların eli rahatlar biraz, daha kolay kitap basarlar, fiyatlarda değişme olmaz diye düşünüyorum.

Net bir bilgi veren yayınevi çıksa da rahatlasak.Çizgi roman edebiyat falan hiç farketmez ..

Mrtekin

Son kullanıcıya yansıtılan %8'in kaldırılmasının fiyatlara çok anlamlı bir etki yapacağını ben de düşünmüyorum.

Esasen, kağıt ithalinden alınan gümrük vergisi kaldırılacak olur ise; o zaman maliyet düşeceğinden, çok anlamlı olacaktır. Onu da zannetmiyorum.
They drew first blood...

eyoruk

Alıntı yapılan: Animvader - 14 Ocak, 2019, 16:01:51
Kitapyurdunda Gerekli Şeyler'in çoğu kitabı %50 indirimde, platin üyeliğiniz varsa %10 daha iniyor. Ne zamana kadardır nedir bilgim yok, gözüme çarpmışken haber edeyim dedim  :)
Teb banka kampanyası da yine başladı.Hazır bu fırsat ile bende olmayan sayıları aldım.İyi oldu denk geldi.

memospinoz

babil.com sitesindeki indirimler:
Desen %40
YKY, Ithaki, Çizgi Düşler, Lal Kitap, JBC %35
Sırtlan Kitap %32
Gerekli Şeyler, Marmara Çizgi, Arkabahçe, KaraKarga, Flaneur, Büyülü %30

eganba.com sitesindeki indirimler:
Gerekli Şeyler %40
Lal Kitap, JBC, Desen %35
Sırtlan Kitap %32
Marmara Çizgi, Çizgi Düşler, Arkabahçe, KaraKarga, Flaneur, Büyülü, YKY, Baobab %30

idefix.com sitesindeki indirimler:
KaraKarga, Lal Kitap %40
JBC, İthaki, Gerekli Şeyler %35
Alfa, YKY %32
Sırtlan, Arkabahçe %30

eyoruk

Alıntı yapılan: memospinoz - 24 Ocak, 2019, 13:44:47
babil.com sitesindeki indirimler:
Desen %40
YKY, Ithaki, Çizgi Düşler, Lal Kitap, JBC %35
Sırtlan Kitap %32
Gerekli Şeyler, Marmara Çizgi, Arkabahçe, KaraKarga, Flaneur, Büyülü %30
Normal aslında.Ekstra tercih nedeni olmaz gibi.Ama her sitenin fiyatları farklı oluyor tabi.Takip etmek bakmak lazım.

Bu arada Kitapyurdu Gerekli Şeyler indirimi sanırım ay sonuna kadar.

tommikser

pizagor

Grafik Kanon idefix'te yine indirimde. %70 demişler, 99 TL. Ben bu set kadar sık ve yüksek oranda indirime giren başka kitap bilmiyorum...

https://www.idefix.com/Kitap/Grafik-Kanon-Seti-3-Cilt-Takim-/Kolektif/Cizgi-Roman/urunno=0000000572547
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Geçen sefer yanlışlıkla 9 TL'ye satmışlardı, sonra da siparişleri iptal etmişlerdi. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Ocak, 2019, 17:07:35
Grafik Kanon idefix'te yine indirimde. %70 demişler, 99 TL. Ben bu set kadar sık ve yüksek oranda indirime giren başka kitap bilmiyorum...

https://www.idefix.com/Kitap/Grafik-Kanon-Seti-3-Cilt-Takim-/Kolektif/Cizgi-Roman/urunno=0000000572547
Grafik Conan olsa da alsak ::)
Crom! Ölüleri Say...

eyoruk

Kdv indirim bugün başladı.Ama normal satışlarda herhangi bir fiyat farkı olmayacakmış.Sadece kitabevi fiyatlarına yansıyacakmış.İnternet alışverişlerimize yansımaz sanırım ? Zaten indirim oranları gayet yuksek ınternette

Nightrain

Alıntı yapılan: eyoruk - 01 Şubat, 2019, 22:47:10
Kdv indirim bugün başladı.Ama normal satışlarda herhangi bir fiyat farkı olmayacakmış.Sadece kitabevi fiyatlarına yansıyacakmış.İnternet alışverişlerimize yansımaz sanırım ? Zaten indirim oranları gayet yuksek ınternette

Alfa kitap KDV indirimini yansıtmış.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

eyoruk

Evet ,takıp ettğim 2 kitabı vardı baktım düşmüş.Ama internet alışveriş sitelerine baktım düşmemiş .İlla kı ayarlama yapmaları gerekecek bence yoksa meseka YKY İş Bankası gibi yerlerden almak coğu zaman daha avantaj olacak ,eğer internet sıtelerı %40 yapmazlarsa.