Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 27 Nisan, 2014, 00:35:32
İzmir kitap fuarında marmara çizgi'den erdem bey biz devam ettireceğiz dedi.

Marmara'nın devam etmemesini tercih ederdim. Yılda 3 veya 4 Conan ile bu seriyi bitirmemiz çok zor. Bunun matematiğini forumda defalarca yaptık zaten. Eğer biterse de Türkiye'nin en uzun soluklu yayını olur  :D Marmara renkli Conan serisini yani 25 fasiküllük Conan: Kimmerya serisini 11-12. fasikülde bıraktı. Red Sonja'yı 3. TPB'de bıraktı ki zaten artık ümit yok.   Bone serisine de çok uzun süre ara verdi, bakalım çıkacak mı? Yani serileri yarım bırakan yayınevi listesinde hiç de altta değiller. Conan'ın şanssızlığı Marmara Çizgi'de olması oldu.  :( İnşallah kısa bir sürede başka bir yayınevi telif haklarını alır ve daha düzenli ve sık bir periyotla okuruz. Çünkü Marmara'nın Conan için yayın politikasının değişeceğini düşünmüyorum. Tabi herkes kendi sevdiği ve gönül verdiği çizgiromanın yayınlanmasını ister. Ama Conan bence yılda 3-4 kez yayınlanacak bir çizgiroman da değil. Evet 30 yılı aşkın bir süredir Conan yayınlanıyor bu memlekette fakat kimin evinde SSOC serisinin baştan sona 235 sayılık sıralı bir arşivi var? Hadi CTB'yi (Conan the Barbarian-renkli seri) 10. ciltte bıraktı devamı gelir mi bilinmez ama Dark Horse'un SSOC serisini yeniden toparlaması gerçekten derli toplu bir Conan arşivi yapmak için iyi bir şanstı. 2003 sonrası çıkan yeni maceraları saymazsan zaten 2 ana seri var ve aşağı yukarı 25 cilt CTB ve 20-22 cilt  SSOC ile bu iş biterdi. Dark Horse ABD'de de CTB'yi tamamlamak üzere. SSOC'ler de ise yarıyı geçti. Bekleyelim bakalım, ömrümüz yeterse.

Son olarak Red Sonja'nın özellikle 3. cildinin yayınlanmasında bence forum olarak iyi bastırmıştık. Bunu Dampyr'de de yaptık. Forumun itkisini bilelim  ;)
Crom! Ölüleri Say...

connyapku

Bende  Marmara'nin Conan icin yayin politikasinin degisicegini dusunmuyorum. Surda 15-16 cilt kalmis bir seri icin
10 sene  beklemek istemem. Insallah kisa bir surede daha sik periyotla ve duzenli bir sekilde yayinlayacak baska bir yayin evinden okuruz.

antiochia

Vahşi kılıcı beni açmadı klasik serisi sanki çok daha iyiydi Conan'ın..

yunusmeyra

dark horse iyi ilerliyor..klasik conan serisi (conan the barbarian) 26.cilde gelmiş..içindeki sayılar:#199–#205 and Conan the Barbarian Annual #12
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

#275. sayıda CTB bitiyor. O zaman 7 fasikülden 10 cilt daha çıkarıp 36'da bitirecekler.
Crom! Ölüleri Say...

antiochia

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Nisan, 2014, 17:58:41
Bu Marmara'nın bastığı son Conan olacak sanırım , bundan sonra seriye Sırtlan devam edecek değil mi?

neden son olacakmış?

alan ford

Telif Sırtlan'a geçiyor diye biliyorum, en azından bir ara öyle konuşulmuştu.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

İlke kardeşim ile konuştum Conan Vahşi Kılıç serisini basmaya devam edecekler...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Mayıs, 2014, 11:41:59
İlke kardeşim ile konuştum Conan Vahşi Kılıç serisini basmaya devam edecekler...

Pek iyi bir haber değil!
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Şahsen marmara'da kalmasına bende üzüldüm :'(

connyapku

Conani duzgun bir sekilde yayinlayacak bir yayin evine gecmesini cok istiyorum. Marmara bu seriyi asla bitiremez. Daha once bir yerde okuduguma gore Ilke bos zamanim olursa Conanin cevirisini yapiyorum demisti. Tekrar bu sekilde olucak ise bence hic yayinlamasinlar. Bes sende bes cilt cikmis. Conan gibi bir cizgi romanin yayin periyodunu Ken Parker ile yarisir hale getirdiler.
Marmara cizgi Conandan  elini ayagini cekerse bize bir iyilik yapmis olur. Telif hakkini duzgun bir sekilde yayinlayacak bir yayin evi alsin bizde okuyalim.

köstebek

Hiç bize bakmayı. Her gördüğümde söylüyorum. Erdem efendi vermiyor; adam oturmuş üstüne kalkmıyor. Şu anda yapılacak bir şey yok gibi. Üstelik bir de çok satmıyor ki abi şeklinde konuşmalar yapıyor.

darkwood

Evet satmıyor diyor ama telifini de kimseye kaptırmıyor.  :o
Kitap satmıyorsa, telifini adam gibi basacak birine vermesi herkes için en hayırlısı olacaktır kuşkusuz.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Mayıs, 2014, 19:32:25
Evet satmıyor diyor ama telifini de kimseye kaptırmıyor.  :o
Kitap satmıyorsa, telifini adam gibi basacak birine vermesi herkes için en hayırlısı olacaktır kuşkusuz.

Yıllardır aynı hikaye. O kadar aralıklı yayınlanmasına rağmen yine satıyor ki devamı geliyor.
Crom! Ölüleri Say...

connyapku

savage sword of conan 17. cilt cikmadan 18.cilt hazir.