Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Yeni sayıları gördük sonunda, 2 kapakta güzel görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

connyapku

Kapak secimi  harika olmus. Cok yasa Marmara Cizgi.Umarim satislar bol olur.

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

hanac

Alıntı yapılan: ghostrider - 05 Kasım, 2019, 14:09:08
Merhaba kaçıncı kitapla bu seri bitiyor?

Orijinali 22 cilt ile bitti. Ama bizde ikiye bölünerek yayınlandı dolayısıyla 44 cilt eder.

Kaldı 20 cilt  ;D

nocardia

Alıntı yapılan: hanac - 05 Kasım, 2019, 15:10:42
Orijinali 22 cilt ile bitti. Ama bizde ikiye bölünerek yayınlandı dolayısıyla 44 cilt eder.

Kaldı 20 cilt  ;D

Böyle söyleyince bitişini görür müyüz diye düşünmeden edemedim :)

hanac

Alıntı yapılan: nocardia - 05 Kasım, 2019, 16:39:22
Böyle söyleyince bitişini görür müyüz diye düşünmeden edemedim :)

10 yılda 24 cilt çıktı.

20 cilt için 8 yıl 4 ay gerekli.

2028 Mart da biter  ;D

Not: İlke sakın kızma, şaka ile takılıyorum.  8)

ilke

O kadar sürmez ya, 25 ve 26 çeviride şu an.

Ama şunu da söyleyeyim, baskıyı 2000'den 1500'e düşürdüm. Satışlar 700-800 civarında.
İlk sayı 3. baskıyı yaptı
2. sayının 2. baskısı var
3. sayının 2. baskısı var
4. ve 5. sayının baskılar yok, ikinci baskı yapmadım.
gerisinin baskısı hala bol bol var.

Bu yüzden 23 itibariyle 1500'e düşürdük baskıyı.

Lone Wolf da benzer şekilde. Hiçbir sayının baskısı tükenmedi (ilk sayı 3000 girmiştik, 2-18 arası 2000, 18'den sonrası 1500).

İdrava

İlke bey amazing spider man ne zaman gelir? Birde tahmini olarak o ne zaman biter? Yıllardan beri serinin bitip okumasını bekliyorum😊

alan ford

Lone Wolf'un bu kadar az satmasına inanamıyorum hâlâ.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ilke

Alıntı yapılan: İdrava - 05 Kasım, 2019, 19:33:29
İlke bey amazing spider man ne zaman gelir? Birde tahmini olarak o ne zaman biter? Yıllardan beri serinin bitip okumasını bekliyorum😊

26 baskıda. Cumartesi günü fuara yetişir mi bilmiyorum ama en kötü önümüzdeki hafta çıkar.
Amacımız 2020 yılında komple bitirmek bu seriyi. 31. sayıdan sonra Amazing-Superior bağlantısı olan Ölme Arzusu cildi geliyor ve bitiyor.
Bu sene çok ihmal ettik bu seriyi, 2020'de telafi edeceğiz.

dean

Vahşiliğiyle nam salan barbar savaşçı Conan'ın adı Hyboria topraklarında gitgide yayılıyor ve korku saçan bu Kimmeryalı'nın kılıcı için bir servet ödemek isteyen krallar ile fatihler gün geçtikçe çoğalıyordu. Ama birbirine rakip olan iki taraf da Conan'ın hizmetlerini satın almak isterse, bir paralı askerin kılıcının satın alınabileceğini ama sadakatinin asla satılık olmadığını hep birlikte öğreniyorlardı.

Marvel Comics'in efsanevi Savage Sword of Conan the Barbarian serisinin 121-125 arasındaki sayıları bir araya getiren bu ciltte; Larry Yakata, Don Kraar ve Jim Owsley'nin yazıp Rudy Nebres, Ernie Chan ve Gary Kwapisz'in çizdiği, birbirinden heyecanlı kılıç ve büyük öyküleri okuyacaksınız!

Sayfa Sayısı: 272
Etiket Fiyatı: 39 TL

Vahşiliğiyle nam salan barbar savaşçı Conan'ın adı Hyboria topraklarında gitgide yayılıyor ve korku saçan bu Kimmeryalı'nın kılıcı için bir servet ödemek isteyen krallar ile fatihler gün geçtikçe çoğalıyordu. Ama birbirine rakip olan iki taraf da Conan'ın hizmetlerini satın almak isterse, bir paralı askerin kılıcının satın alınabileceğini ama sadakatinin asla satılık olmadığını hep birlikte öğreniyorlardı.

Marvel Comics'in efsanevi Savage Sword of Conan the Barbarian serisinin 126-130 arasındaki sayıları bir araya getiren bu ciltte; Larry Yakata, Don Kraar ve Jim Owsley'nin yazıp Mike Docherty ve Gary Kwapisz'in çizdiği, birbirinden heyecanlı kılıç ve büyük öyküleri okuyacaksınız!

Sayfa Sayısı: 272
Etiket Fiyatı: 39 TL

dayıcomics

İyiki 4. sayıyı tükenmeden bulup aldım yoksa o da amazing spiderman gibi eksik kalacaktı :)

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 08 Kasım, 2019, 13:32:06
İyiki 4. sayıyı tükenmeden bulup aldım yoksa o da amazing spiderman gibi eksik kalacaktı :)

İlk 16 seriyi bugün sipariş veriyorum, seri bitene kadar anca tamamlar okurum zaten.  ;D İlke Bey'in yorumunu gördüm, baskı sayıları da düşmüş. Anlaşılan tekrar baskı göremeyeceğiz o yüzden fırsat varken alayım. Malum baskısı bitmiş olanlar var...  8)
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

elliot

hata kimde?
çocukluğum turbo cikletler mintiler tipitipleri biriktirmekle geçti..ama üzücü olan aylarca uğraşıp biriktirdiğim serilerden eser yok..
biriktirmeyi becermişim ama saklamayı akıl edememişim...
aynı aymazlık onlarca çizgi romanda da devam etmiş...hatta her hafta alınan lemanlar gırgırlar fırtlar  yoklar...
oysa biraz daha derinlere gidince sadece bende değil ,millet olarak arşiv alışkanlığımız zayıf kalmış....
bu zaafiyet çizgi roman yayınevlerine de sirayet etmiş ki onlarca seriyi eksik bırakmışlar....
onlara kızmak mı gerekir yoksa ilk bir kaç sayıyı aldıktan sonra  yayınların  terkedilmesini mi analiz etmek gerekir?
peki nasıl bir çözüm üreteceğiz?
lütfen kimse alınmasın kimseye de akıl vermek haddim değil ama ben nasıl davranıyorum en azından buradan yol alalım...
1-mesela bir seri dikkatimi çekti ve almak istiyorum ve 102.sayıda..o halde benim seriyi takip edebilmem için önceki 101 sayıyı sorunsuz bulmam lazım...ama öyle mi oluyor ? asla...80-90 sayıyı 103.sayı 10 tl olsa da 6 tl ye buluyorum...3-5 sayıyı ikinci el olsa da çözüyorum...kala kala 5-10 sayı kalıyor...bunlardan da 5 tanesi eski ve 50-100 tl fiyata satılırken 5 tanesi ortada yok...
hadi başlayın başlayabilirseniz...ne mümkün...ara ki bulasın...
5. sayı her yerde 6 tl 4.sayı yok,7.sayı ikinci el 50 tl...böyle olmaz...ben yayınevi olsam buna müsaade etmem...stoklarıma bakar en azından her sayı mı 50  adette tutarım..isteyen hemen ulaşsın...
2-takipci zamanında 2 dolar vermiş 33.sayıyı almış.6 sene sonra güncel sayı 12 tl eski sayı 6 tl..buda olmaz birisi yıllarını vermiş biriktirip fahiş fiyata almış diğeri ucuz fiyata ulaşıyor(ama tam seri yok) özet:ikiside mağdur...ve biz okuyucuyu mağduriyet paydasında eşitliyoruz....
oysa seri 100 e gelsin her sitede 1-100 aralıksız 1000 tl olsa kimse mağdur olmaz...
birincisi 12 tlye aldığını toptan 10 a satılmasına üzülmez diğeri de eksik sayı mağduru olmaz seriye eklenir yayınevine güç verir..
3-hele hele bir yayını 3 tane 5 tane 10 tane 20 tane basmak ve ortada bırakmak hiç olmaz...vahşi kılıcı ancak 24. sayı basılınca hepsi burada da toptan bulunca aldım...sebep eksik bırakılır korkusu...
yayıncılar biraz empati yapmalı siz olsanız yarıda bırakılan bir serinin mağduru olarak nasıl başka bir seriye başlayabilirsiniz?okuyucunun moralini bozuyorsunuz?aslında baltayı tamda dizinize vuruyorsunuz...yarıda bırakan siz olmasanız bile  size zarar veriyor...
4-serinin 6 ay durup aniden 2 sayı basılması sonra 4 ay durup 1 sayı çıkması okuyucuyu tedirgin ediyor buna da bir çare bulun...
5-normal yayın akışında 20 yıl sürmüş ve bitmiş bir seriyi de 20 yıla yaymanız da bana göre büyük bir hata..4-5 yıl gibi bir süreye yayarak düzenli olarak yayınlarsanız okuyucu kitlesinin azalmadığını hatta arttığını da görebilirsiniz diye düşünüyorum..
6-güncel seri 2020 iken bizim 2000 lerden 2010 lardan başlamamamız da  sakıncalı...bana göre 1-2 yıl geriden başlanıp diğerlerini de lal gibi klasik maceralar vs şeklinde ciltler halinde hızlıca basıp 4-5 senede ana seriyi yakalayıp bitirmek çok cazip görünüyor...
7-mesela bir seriyi 101 den başlatıyorsanız geriye doğru 25 adet 4 maceradan cilt basmak geçmişi toparlamak için çok önemli...takip ettiğim lal dylan doglarda durum tamda böyle...geçmişte 3 yayın evi bölük pörçük yayınlar ve hala eksikler de mevcut...
kim bir seriyi 100 den başlamak ister ki...?bir yerden başlanıyorsa geçmişi de toparlamak lazım...
8- gelelim okuyucu kısmına:
bu grupta en azından sosyal medyada aldığı çizgi romanın fotosunu çekip paylaşabilir...bu sayede pekçok kitle en azından bilgi sahibi olur..dikkatler çekilir...
9-koleksiyonun değeri  ve arşivin önemi konusunda etrafımızdaki insanlar özendirilebilir...

yukarıda bahsettiğim konular benim olaylara bakışımı yani bir okurun düşüncelerini yansıtmak amacıyla yaptığım paylaşımlar olup değerli yayınevlerine kendi profilimi tanımlamaktır yoksa benim yazdıklarım doğrudur manasında bir akıl verme olayı değildir...
mutlaka eksik ve yanlışlarım olacaktır.sonuçta hayatımda kitap basmadım.bu konununda çok zahmetli bir iş olduğumu aklıma hayalime gelmeyen nice sorunlarla karşılaştığınızı da tahmin ediyorum...
sevgi ve saygılarımla...

hanac

Mr Conan dostum foruma hoşgeldiniz. Yazan yeni üye gittikçe azalıyor. Umarım sürekli olarak devam eder  :)

"Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları" başlığımızda da bu tür muhabbetler oldu, okumanızı tavsiye ederim

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1788.0.html