Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Huma

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Ağustos, 2011, 22:21:13
3. cilt 21 Temmuz 2010'da çıkmış. 1 seneyi geçmiş. Bu hızla torunlarımız serinin sonunu görürse iyi.

Aynen. Yine de bekliyoruz...   :D

HacıGeraltEmmi

Red Sonja ile ilgili tüm umutlarımı tükettim artık :'( Yeteri kadar satmadığını Erdem bey söylemişti zaten. Şimdi araya yeni yayınlar da girince tümden hayal olur basılmasını beklemek :(

darkwood

Red Sonja konusunda haklısın kardeşim.
Bizim satış anketlerinde 1.çıkan  "bu az satılan  ;D" çizgiromanların basılmaması gayet normal.   8)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Sevgili arkadaşlar,
   Bugün GON'da comics alışverişimi yaparken sevgili Emre ve Cenk ile konuştuk.
   Kağıt fiyatlarına %100'e yakın zam geldiği için yürüyen ölüler ve Conan matbaada bekliyormuş. Şu anda bir karar aşamasındalar: Ya basımı bekletecekler ya da zam yapacaklar.
   Fikirlerinizi, sorularınızı ve görüşlerinizi üyemiz olan İlke'ye ya da emre@marmaracizgi.com adresine yollayabilirsiniz. Emre bizzat her konuda her soruya cevap vereceklerini açıkladı

s.b

Bu nasıl kağıtmış öyle %100 e yakın zam geliyor birdenbire. Öyleyse bu bütün yayınevlerinin yeni basacakları yayınlar için geçerli demekki.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

omega red

Alıntı yapılan: s.b - 12 Ağustos, 2011, 17:46:28
Bu nasıl kağıtmış öyle %100 e yakın zam geliyor birdenbire. Öyleyse bu bütün yayınevlerinin yeni basacakları yayınlar için geçerli demekki.

dövizin fırlamasındandır.

hanac

Fiyat artışı olursa ne olacak, o % 100 olacak değil herhalde.

% 25 bile olsa çok.

s.b

Döviz artışı %100 değilki kağıt fiyatı %100 artsın. Hem bu kağıdı SEKA üretmiyor mu?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Döviz zammı %10 civarı olduğuna göre, bana bir sıfır fazla yazılmış gibi geldi.
Ya da matbaaların bir fırsatçılığı var bu işte.
Normal kitap fiyatlarının zaten astronomik olduğu düşünülürse, bir süre beklenip diğer alternatiflerin "kağıt fiyatları, matbaa baskı maliyetleri v.s." araştırılması daha sağlıklı bir karar olur.
Zira deneyimlerimizden biliyoruz bir kere zam geldiği zaman geri dönüşümü olmuyor. :P
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Vakitlice basılmış olsalardı en azından bir sayı zamsız okurduk ;D Zam mutlaka gerekliyse makul bir oranda yapılsa bari. Onlar zam yapacaklar ama çalışanların dolar yükseldi diye zam alması imkansız :(

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 12 Ağustos, 2011, 17:57:56
Fiyat artışı olursa ne olacak, o % 100 olacak değil herhalde.

% 25 bile olsa çok.

Aldığım duyuma göre yürüyen ölüler 20, SSOC 27 TL

hennessy

yürüyen ölüler ve diğerleride zamlanıyor desenize bütçemiz iyice delik deşik olacak :( bizim alışımız değil değilmi umar abi 20 tl kapak fiyatıdır insallah bencede iyi bir fiyat araştırması yapıp çıkarsınlar derim sonunda serileri takip eden bizleride düşündünler lal de şimdi zam yapar haklı olarak
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Ekonomi dersleriyle canınızı fazla sıkmadan açıklayayım.Malum konu:Cari açık!Üretim,istihtam artışı sağlayamayan ülkemiz,
dışarıya sattığının daha fazlasını alıyor,aşrı tüketiyor.Hükümette sorunun çözümü için bütün dünyada yerlerde sürünmeye başlayan dolar ve euro dan daha iyi durumda olmasına karşın Tl. yi değersizleştirmekte buldu tabi.(Kolay olan bu,zor olan
üretimi,istihdamı arttırmak,aldığından fazlasını satıp dış ticarette denge kurmak.)Velhasıl paramız,Tl. son bir yıl içerisinde
yabancı kuvvetli paralar karşısında(İsviçre Frangı,SterlinEuro vs.)ortalama %40 değer kaybetti.Bu şu demek:Cebinize ayda
1000 Lira giriyorsa,artık o 1000 Lira'yı 600 Lira olarak düşünün.Üstüne Avrupa'nın borç krizi ve ABD'nin resosyonu da eklenince,adı konmasa da,henüz tam olarak bireyler bazında farketmesek te bir ekonomik krizin içerisine girmiş durumdayız.

Peki bundan sonra ne olacak derseniz:Döviz bazında ödenen telifler,baskı maliyetleri=Zam
Gelirlerimizdeki reel azalış=Çizgi romana daha az para ayırma,bazı yayınları bırakma,daha seçici olma.

Bunları topladığımızda:Yeni bir çok yayının askıya alınması,iptal edilmesi,mali gücü yetersiz yayıncıların
piyasadan çekilmesi,bir çok serinin yarım kalması,zaten düzensiz olan yayın periyotlarının daha da bozulması vs...

Herşeyin çizgi roman alemi için daha iyi olması dilekleriyle....
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 12 Ağustos, 2011, 22:18:08Peki bundan sonra ne olacak derseniz:Döviz bazında ödenen telifler,baskı maliyetleri=Zam
Gelirlerimizdeki reel azalış=Çizgi romana daha az para ayırma,bazı yayınları bırakma,daha seçici olma.

Bunları topladığımızda:Yeni bir çok yayının askıya alınması,iptal edilmesi,mali gücü yetersiz yayıncıların
piyasadan çekilmesi,bir çok serinin yarım kalması,zaten düzensiz olan yayın periyotlarının daha da bozulması vs...

Herşeyin çizgi roman alemi için daha iyi olması dilekleriyle....

Çok güzel anlatmış sevgili JuDaS2099 evet artık daha seçici çizgi roman alacağız ve takip edilecek serilerde erime yaşayacağız :( hayat zor
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bunu sadece türkçe çizgi roman için de düşümeyin dostlar, bir de yurt dışından çizgi roman alan/getiren bizlerin ek bir sorunu da bu
   Bu arada klavyene sağlık Engin. Olay bu kadar güzel özetlenebilirdi.