Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Konunu duayenleri klavye başına lütfen, rica ediyoruz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 11 Eylül, 2011, 23:39:46
Şu anda Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisinin 2. cildini okuyorum. Aradan çok zaman geçince 4. cilde gelmeden bir başa sarayım dedim ve daha önce ilgimi çekmeyen birşey farkettim. 2. cilt 13. bölümde Stygia'a Karşı Korsan Gemileri adlı bir macera var. Macerada Belit'ten, geçmiş korsanlık günlerinden, Amra'dan vs. bahsediliyor ve maceranın sonu anlamadığım şekilde yarım bitiyor. Bu seri orjinal sıralamayla yayınlanmıyor muydu? Kara kıyılarda geçen maceralara değiniyor anlamış değilim. Sıralı gidiyorsa bu maceralar çok sonra yayınlanması gerekmez mi? Yardımcı olursanız sevinirim...

Yukarıda bahsettiğim Stygia'a Karşı Korsan  Gemileri adlı maceranın devamı 15. bölümdeki Set'in Kutsal Yılanı adlı macera mı?

hanac

Ekrem, bu sorularının cevabını

Altın Madalyon E-Dergi'de bulacaksın.  :)

Şaka şaka, fatih (kalidor) imdadına yetişir.

gamlıbaykuş

Vallahi acaip kafama takıldı. Keşke yayınevleri şöyle birkaç sayfa editoryal bölüm yayınlasa (ki bunu hep istiyoruz, sadece bu konu için demiyorum) bu tarz soru işaretlerinin cevabını bulabilsek iyi olmaz mı? Allahtan sizler gibi bilgi yükü dostlarımız var. Sevgili Kalidor, yardım et de kurtar beni bu karışıklıktan :)

kalidor

Evet sevgili Gamlı Baykuş imdadına yetiştim :) Seride bir kopukluk yok için rahat olsun. İlk Conan maceraları genel olarak Robert E. Howard'ın hikayelerinden esinlenerek yazılmıştır. Robert E.Howard Conan'ın gençlik öykülerinin yanında Kral Conan öyküleri de ( The Phoenix on the Sword (Kılıçtaki Anka Kuşu), The Scarlet Citadel (Kızıl Kale), The Hour of the Dragon (Ejder'in Saati) vs... )  yazmıştır. Stygia'ya Karşı Korsan Gemileri adlı öykü de aslen "The Hour of the Dragon" adlı yaklaşık 160 sayfalık Kral Conan uzun öyküsünün 15. bölümü olan "The Return of Corsair"den (Korsan'ın Dönüşü) (bkz. the Complete Chronicles of Conan s.679) alıntıdır. Bu hikaye Gil Kane ile başlamış, John Buscema ile son bulmuştur.

Robert E. Howard'ın Hiborya Çağını anlatan makalesi ve "Kimmerya" Şiiri dışında irili ufaklı toplam 26 Conan öyküsü bulunmaktadır.

The Complete Chronicles of Conan kitabını 2 sene önce Erenköy Carrefour'da Remzi Kitabevi'nde bulup çocuklar gibi şenlenmiştim :D Bu 925 sayfalık kitabı yanılmıyorsam 35-36 TL (16.99 Pound) gibi bayağı cuzi bir fiyata da aldığımı hatırlıyorum. İlgilenenler için Remzi Kitabevi'ni arayıp sormakta yarar var.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Kafamı duvarlaramı vursam bunca sene kaçırdıklarımamı ağlasam yoksa Tex i nerden okuyup bu detaylara daldım desem

Diyeceksiniz Murat akşam akşam kafayımı ütüledin yok be :) kızıyorum kendime 20'li yaşlarda Conan'ı birkaç kez okuyup bune ya diyen bu bünye pazar günü Conan a bir şans vermek üzere İlyas'tan 4.cildi almak hatasında bulundu :) Nedenmi ne alaka diyeceksiniz Tex okumaya başladığımdan beri bende bir hastalık başladı çizgi romanları artık sadece harflerini okumak için okumuyorum çizimlere bakıyorum arka planlara bakıyorum karakterleri inceliyorum gözlerim Tex ile detaya alıştı aman allah'ım conan ın sayfalarını çevirirken ağzım bir karış açık conan okudum bunca sene nerde idin Tex neden bu kadar geç hayatıma girdin Conan. O kadın figürleri Conan'ın savaş sahneleri elimden kayıp giden ve diğer sayfaya geçmeden birkez daha bakmak istediğim çizimler muhteşemsiniz şimdi ayırdığım ve hafta sonu alacağım Lal 10.ciltlik Conan serisini merakla bekler oldum............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Sevgili dostum, iki büyük hastalık bünyene bulaşmış, artık kurtuluşun yok ;D Ne diyelim Allah böyle güzel hastalıklar versin ;)

drfuhrer

allah kahretsin.şu an nöbetteyim.hasta muayene ederken;içimden şunu geçiriyorum:şu an evimde olsam(home-sweet home)çizgi roman okuyor olsam :(
arkadaşlar sizi bilmem ama emin olun şu geçim denen boktan durum olmasa;çok uzunca bir süre çizgi roman okumak dışında hiç bişey yapmazdım.hakkaten hennessy arkadaşımızın dediği gibi okul-staj-iş derken neler kaçırmışız..ooofff oooffff...nasıl yetişecez,nasıl bitirecez.ömür yetmez ki:)sırf bitirmek için de okumak ta istemiyorum.zagor klasik maceralar 1.cildi bitirdim dün.beynime kazınan bir film izlemiş gibiyim.çünkü sahneleri inceliyorum,kafamda canlandırıyorum..böyle olunca okumak biraz zaman alıyor ama zevkli oluyor doğrusu.resimsiz roman okur gibi okumayacaksın çizgi romanı.yoksa çizerine-emeğine ana-avrat düz gitmiş gibi olursun...

ilke

sanırım hennessy artık nerde kaldı sorularına bir de conan'ı ekleyecek. Şimdiden söyleyeyim 5. cildin çevirini yapıyorum ama bilindiği üzere biraz uzun sürüyo bu meretin çevirisi :) bu sene içinde 5'i yetiştirmeye çalışacam artık :)

hennessy

Alıntı yapılan: ilke - 11 Ekim, 2011, 06:19:08
sanırım hennessy artık nerde kaldı sorularına bir de conan'ı ekleyecek. Şimdiden söyleyeyim 5. cildin çevirini yapıyorum ama bilindiği üzere biraz uzun sürüyo bu meretin çevirisi :) bu sene içinde 5'i yetiştirmeye çalışacam artık :)

Kesinlikle Sevgili İlke biliyorum bıktın benden ama idare et :)

darkwood

Sevgili Murat! Conan okumak için çok fazla geç kalmış sayılmazsın, ayrıca Red Sonja içinde  :D
Tek sorun maalesef düzensiz ve uzun aralıklar ile çıkan yeni yayınları beklemek.
Yaşlanmadan önce bu güzel maceraları takip edebilmen için sana tek tavsiyem, Alfa yayınlarının ciltlerini bulup takip etmen olabilir.  :D
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Conan vahşi kılıç 1.sayı yoktu bugün geldi İlyas'a onuda aldım almak isteyenlerin haberi olsun.İkinci kitap ta 5.kitapla beraber çıkacakmış tekrar

hennessy

3.kitabıda okudum 1.ve 4.kitabı önceden okumuştum 3'ü arasında en sevdiğim 3.kitap oldu hakketten çizimler karşısında büyülendim5.kitabı daha bir heyecanla bekleyeceğim.

darkwood

Conan'ın 5.cildini Red Sonja 3 ile birlikte en azından fuarda görürüz diyordum ama sanırım yetişmedi. Conan'ın vahşi kılıcı çevirilerinin daha hızlı olması için şöyle bir tavsiyem olabilir, bunlar Alfanın tekrar sayıları olduğuna göre o ciltlerde zaten hazır çevrilmiş metinler var, sanırım bu işinizi kolaylaştırır. Tercüme işinide hallettiğimize göre artık 2-3 ayda bir yeni cilt çıkarabilirsiniz.  ;D   
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 13 Kasım, 2011, 19:28:38

Conan'ın 5.cildini Red Sonja 3 ile birlikte en azından fuarda görürüz diyordum ama sanırım yetişmedi. Conan'ın vahşi kılıcı çevirilerinin daha hızlı olması için şöyle bir tavsiyem olabilir, bunlar Alfanın tekrar sayıları olduğuna göre o ciltlerde zaten hazır çevrilmiş metinler var, sanırım bu işinizi kolaylaştırır. Tercüme işinide hallettiğimize göre artık 2-3 ayda bir yeni cilt çıkarabilirsiniz.  ;D

Telif ücreti sorunsalından sonra bir de tercüme telifi sorunsalı mı ortaya çıkıyor ???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...