Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Alıntı yapılan: trutalbruth - 30 Ocak, 2012, 20:34:42
Marmara çizgi SSOC cilt 1 mayıs 2009'da çıkmış. Ocak 2012'deyiz ve bu sürede çıkan 4 ciltte yayınlanan SSOC sayısı 24. Yani marmara çizgi bu seriyi bitirir ama büyük ihtimalle biz görmeyiz. O yüzden alfaları elden çıkarmayın derim ne yazık ki hala alternatifi yok. Bu memlekette grisi beyazı siyahı tertemiz, pırıl pırıl baskılı bir "uğuldayan gölgeler vadisi" okuyamadan ölüp gidecem ona yanıyorum  :'(

TMKD 118 bende var ama tek olduğu için malesef satamam. :( Pırıl pırıl hemde.

Uğuldayan Gölgeler Vadisi Conan'ın hırsızlık döneminde geçen bir macera.Sevdiğim ikili Lary Yakata'nın yazdığı,Gary Kwapızs'ın

çizdiği öykü ender sayılabilecek korku öğeleri ağırlıklı bir Conan macerası..

"İstemem,eksik olsun.."

trutalbruth

Bu macera sadece YMD 56 ve TMKD 118'de yayınlandı. Başka hiçbir seride yoktur. Hatta YMD kapağı orijinal SSOC kapağı ile yayınlandı. (Bende ikisi de vardı zamanında) Şu an hangi seriyi açsan ya "donmuş devin kızı" ya "kanlı hendek" (ne hendekmiş arkadaş) Sanki conan macerasının kıtlığı var. Lal kitaba da çok gücendim. O güzelim renkli CTB serisini insan bari Belit'i öldürür öyle bitirir yahu. Hele zamanında alfanın kopyasını çizerek çakma yayınladığı J. Buscema & E. Chan maceralarını yayınlasaydı bu kalitede alacağı duanın haddi hesabı yoktu direk cennetliklerdi.

Geçen süper cildin birinde denk geldim YMD 56'ya. Haliyle kapaksız, ayarsız traşlanmış, balonların yarısı uçmuş, kitap mundar edilmiş. Almadım illa bi yerde denk gelirim acelem yok.

Ama dandik alfa baskılarını arayana kadar marmara çizgi bassaydı şunları güzel güzel de okusaydık. Alfredo Alcala'nın mükemmel taramalarını güzel bir baskıyla görüp okurken ben çok keyif aldım. Çizgiromanda kaliteli baskı çok şeyi değiştiriyor.

kalidor

Alfa'nın Conan serileri dağınık ve özensiz olduğu için Marmara Çizgi tamamlayabilirse elden çıkartmayı düşünüyorum. Tabii bu da yıllar sürer ;)
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Ocak, 2012, 23:13:33
Alfa'nın Conan serileri dağınık ve özensiz olduğu için Marmara Çizgi tamamlayabilirse elden çıkartmayı düşünüyorum. Tabii bu da yıllar sürer ;)

bence Alfa yayinlarinin cikardigi Conan lar efsanedir. Onlar duzenli olsun, olmasin, her seyin basinda benim genclik anilarimdir.

Ilk okudugum Conan i hatirlarim da, Burdur Anadolu Lisesi ni kazanmis, Burdur un Golhisar ilcesinden gelip Burdur lisesi'nin yurduna yerlestirilmisim, 30-40 kisilik koguslarda yatiyoruz; ben den 3-4 yas buyuk bir abimizin elinde goruyorum ve bana okumam icin ilk macerami veriyor. Hayvan Adamin Ini. Conan ve dunyasina hayran oluyorum ve her hafta gidip aliyorum garajdan yeni maceralarini.

O edisyonun uzerine baska bir edisyon olabilir mi benim icin sizce Allah askina ? Hayatta satmam Conan larimi, hatta yeni ve daha temizlerini buldukca alirim hala bugun bile, bazi sayilardan 2-3 tane olmus olsa da elimde

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: trutalbruth - 30 Ocak, 2012, 20:34:42
Marmara çizgi SSOC cilt 1 mayıs 2009'da çıkmış. Ocak 2012'deyiz ve bu sürede çıkan 4 ciltte yayınlanan SSOC sayısı 24. Yani marmara çizgi bu seriyi bitirir ama büyük ihtimalle biz görmeyiz.

Kendi kendimi tekrar edeceğim ama; "Hardcover bekleyenler hiç göremeyecek sanırım"  ;D

dean

En sonunda Altın Madalyon "itki"si bende'de kendini gösterdi :) Conan'a başlıyim diyorum.
   Genel olarak "comics" camiasına hakimim ama conan ile ilgili bilgilerim az,okumuşluğumda az sağdan soldan bir iki sayı okuduklarım o kadar,düzgün bir şekilde okuyim istiyorum.
   Şimdi başlangıç,koleksiyon ve hikayenin kronolojik sırası için conan'ın vahşi kılıcı serisi ile mi başlıycam ? Bu seri yanılmıyorsam Marvel Essential gibi bir şey dimi?

rumar80

Başlangıç istiyorsan Lal'in yayınlayıp yarıda biraktığı (10 cilt yayınlandı) Conan serisi ile başlaman gerekir.
  SSOC essential tarzı değildir. Zamanında siyah beyaz basılmış maceralar içerir.

dean

Lal'ın yayınladıkları renkli olanlar dimi Conan'ın Marveldaki maceraları

rumar80

Evet ama Busiek'in yazdığı bir seriyi de yayınladı ki o Darkhorse'un yıllar sonra çıkardığı başka maceralardır.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 31 Ocak, 2012, 14:23:28
   Evet ama Busiek'in yazdığı bir seriyi de yayınladı ki o Darkhorse'un yıllar sonra çıkardığı başka maceralardır.
Ama yine de başlangış için lal sonra conan'ın vahşi kılıcı,kimerya falan ya zaten şöyle bir durum var bir okusam sevsem yeter zaten bana,sonra ingilizcelerin'den falanda okurum kronolojik sırasını ararım.

kalidor

Umar Abi'nin de dediği gibi derli toplu okumak için Lal'in 10 cilt çıkardığı Chronicles of Conan  the Barbarian (CTB) serisiyle başlayabilirsiniz. Bu maceraları hem renkli hem de kronolojik bulupta daha hesaplı okumanız bu seri dışında pek mümkün değil. Ama isterseniz 94'te yayınlanan 14'lük haftalık Koleksiyon dizisi (küçük boy, siyah beyaz, zımba kapaklı) bulup üzerini de 2000'lerin başında çıkan Belit'li 12-13 fasiküllü üzerinde Conan değil de ALFA çizgiroman dergisi yazan (büyük boy, siyah beyaz) eklerseniz bir yere kadar gelebilirsiniz. Gerçi 14'lük seriyi tam takım bulmak zor ve bulsanız da 60-70 TL'den aşağı vermezler. SSOC'lar ise orjinalde de siyah beyaz yayınlanan ve en uzun süren Conan serisi. Bunlar Marmara Çizgi'nin şu an yayınladığı seri. Marmara Çizgi Dark Horse'un şu an ABD'de yayınladığı 1 cildi ikiye bölüp biraz küçültüp yayınlıyor. Yani şu sırslar çıkacak olan SSOC 5 aslında orjinal 3. cildin ilk yarısı. ABD'de en son #103-111. maceraları içeren 10. cilt yayınlandı. Kral Conan'lar SSOC'larin içinde mi bilmiyorum eğer değilse 42+14'lük Kral Conan ve İmparator Conan serilerini de alabilirsiniz. Bu seri sahaflarda zebil gibi olduğundan rahatlıkla ve hesaplı olarak bulabilirsiniz. 
Crom! Ölüleri Say...

dean

Belli ki zor bir işe girişicez o zaman,ama bir yerden de başlamak lazım tabi :) cevaplarınız için teşekkür ederim rumar80 ve kalidor en azından bir başlangıç haritası oldu bu.

ilke

çok güzel olmuş valla eline sağlık. 5. ciltle birlikte yollayacaz 4. sayıyı da cilde.

ilke

5. sayının dizgisi bitti. kontrollere başladık.