Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Eflatun

Alıntı yapılan: trutalbruth - 30 Ocak, 2012, 22:15:52
Bu macera sadece YMD 56 ve TMKD 118'de yayınlandı. Başka hiçbir seride yoktur. Hatta YMD kapağı orijinal SSOC kapağı ile yayınlandı. (Bende ikisi de vardı zamanında) Şu an hangi seriyi açsan ya "donmuş devin kızı" ya "kanlı hendek" (ne hendekmiş arkadaş) Sanki conan macerasının kıtlığı var. Lal kitaba da çok gücendim. O güzelim renkli CTB serisini insan bari Belit'i öldürür öyle bitirir yahu. Hele zamanında alfanın kopyasını çizerek çakma yayınladığı J. Buscema & E. Chan maceralarını yayınlasaydı bu kalitede alacağı duanın haddi hesabı yoktu direk cennetliklerdi.

Geçen süper cildin birinde denk geldim YMD 56'ya. Haliyle kapaksız, ayarsız traşlanmış, balonların yarısı uçmuş, kitap mundar edilmiş. Almadım illa bi yerde denk gelirim acelem yok.

Ama dandik alfa baskılarını arayana kadar marmara çizgi bassaydı şunları güzel güzel de okusaydık. Alfredo Alcala'nın mükemmel taramalarını güzel bir baskıyla görüp okurken ben çok keyif aldım. Çizgiromanda kaliteli baskı çok şeyi değiştiriyor.

Konu barbar olunca eksik bilgiye ufak bir müdahale,

Siyah kapaklı 98 lik conan serisi ve Kırmızı süper cilt 12 de vardır bu macera.(giyotin yemiş olması şansınıza artık).

E ismi tutmuyor diyeceksiniz..Haklısınız.

Alfa sözkonusuysa doğaldır elbette,gölgeler-geceler olarak yazılmış kapağa.

Bu sayıyı buldunuz diyelim kapağı açtınız ikinci sürpriz,içinde başka bir macera çıkar. :P

Uğuldayan Gölgeler Vadisi macerası başka bir siyah kapak arkasındadır aslında...

Numarayı söylemiyorum meraklısı bulur nasılsa... ;D

trutalbruth

Alıntı yapılan: doruk - 09 Mart, 2012, 10:32:45

Konu barbar olunca eksik bilgiye ufak bir müdahale,

Siyah kapaklı 98 lik conan serisi ve Kırmızı süper cilt 12 de vardır bu macera.(giyotin yemiş olması şansınıza artık).

E ismi tutmuyor diyeceksiniz..Haklısınız.

Alfa sözkonusuysa doğaldır elbette,gölgeler-geceler olarak yazılmış kapağa.

Bu sayıyı buldunuz diyelim kapağı açtınız ikinci sürpriz,içinde başka bir macera çıkar. :P

Uğuldayan Gölgeler Vadisi macerası başka bir siyah kapak arkasındadır aslında...

Numarayı söylemiyorum meraklısı bulur nasılsa... ;D

Süper ciltlere "seri" diyemeyiz zira içindekiler ya TMKD'dir ya YMD. Ne kadar cep boy yayın varsa çiftleyip süper cilt diye sattı Alfa. Ayrıca her süper cilt 12'den bu macera çıkacak diye kesin birşey yok. Bambaşka bir içerikle de karşılaşılabilir. Tecrübeyle sabittir :)
Bu ciltlerin birinde bulmuştum macerayı ama sayısı 12 değildi. Zaten kapaksız ve traşlanmış olmaları nedeniyle toplamıyorum bunları.

Siyah kapak TMKD'ler ise ayrı bir gizem içlerinden ne çıkacağı belli değil. Anca elimize geçerse görüyoruz. Bunların birinin içinde olma ihtimali yüksek tabii. Ama ben bunları da toplamıyorum :) Zaten temiz bir YMD 56 bulunca bu macerayı aramayı bıraktım.

Nightrain

Keşke şu ciltleri bölmeden yayınlasanız. Çok mu masrafı oluyor, nedir?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı, "En İyi Comics Seri" dalında 2010 yılında olduğu gibi yeniden üçüncü seçilmiştir.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

ilke

İnanmayacaksınız 5. sayı ciltlemede. Cuma günü çıkacak gibi gözüküyor.

Nightrain

Elime almadan inanmam. ;D Abi artık şunu bi düzene soksanız. Senede 2 cilt olmuyor. 3 ayda bir yeni cilt çıkarsanız daha iyi olur.

Gambit

Ilke duzen ve istikrar konusunda su conan i ve yuruyen oluler i bir sisteme oturtun cidden.  Yuruyen oluler i size destek olmak icin Ingilizce dilde almiyorum ama almadigima da pisman olmaya basladim. 9. cilt ne zaman cikacak mesela, bir plan-program var mi ?

Conan lari da henuz almadim cunku cok duzensiz cikiyor, bir duzene oturursa ve gerisinin gelecegine inandirabilirseniz, ilk sayidan itibaren tum cikan sayilari alacagim arsiv icin

tommikser

İlkecim 4 ve 5'in sert kapakları bir arada çıkacak dimi bak sert kapak bekleyen Abbas abi ve beni sizin dükkanın önünde oturma eylemi yapmaya zorlamayın ;D ;D ;D

ilke

güneş,

o sert kapakları ben de bekliyorum yahu. Erdem abinin kapısında bekleyelim hepimiz.

tommikser

Valla ben İstanbul'a gelirsem bir ara eylem yapacam yok olmadı Erdem abiye kitapları geri verecem bana al al dedi aldım bu sefer ben ona al al diyecem.Bakalım o zaman ne diyece? ;D

HacıGeraltEmmi

Ben vazgeçtim Güneş, HC'dan hatta Conan'dan ;D siz bekleyedurun, daha çoook beklersiniz gibime geliyor. 8) Erdem abinin taktik on numara; ne zaman sorsam önümüzdeki ay çıkıyor, bir sonraki ay 5 kitap çıkıyor, 4 le 5 birlikte çıkıyor vs. diye diye yılı geçiriyor. ;D ;D İlke'nin çıkardıkları örümcek, x-men filan olmasa marmara'dan yılda 1 bilemedin 2 yayın anca görürüz. ;D ;D ;D

kalidor

Her ay bir tane orjinal SSOC alıp 2.5-3 sene içinde tüm seriyi bitirmeyi planlıyorum. Marmara Çizgi'nin çıkardıklarını da koleksiyon amaçlı ömrüm yettikçe almaya devam ederim ki önceki iletilerimde de belirttiğim üzere bu yayın anlayışlarında Türkiye'de bu serinin sonunu görmek imkansız. Yinelemek gerekirse; SSOC 235 sayı. Dark Horse her cillte aşağı yukarı 10 sayı yayınladığı için 23-24 ciltte seriyi bitirecek. Tabi arada Conan'ın Savage Tales'te olan maceraları da var. Bizde ciltler 2'ye ayrıldığı için 46 cilt olacak. Her sene 2 tane yayınlansa, 23 sene eder. Bekleyecek olan var mı?
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

O kadar soruyorum ama bir türlü cevap alamıyorum: Savage Sword of Conan serisi, ülkemizde neden orjinali gibi değilde ciltler bölünerek basılıyor?

Zaten senede 2 kez basılıyor. Bölündüğü düşünülürse, bizler senede aslında 1 tane SSOC cildi almış okuyoruz. Zaten böyle giderse biz serinin tamamlandığını ancak rüyamızda görürüz.