Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

O zaman bir okur olarak merak ediyorum, mevcut koşullarda, ki bunun özellikle altını çiziyorum, bir çizgiroman albümünün iyi sattığını söylemek için satış rakamı ne olmalı ve bunun ne kadarını ne kadarlık bir sürede satmalı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Alıntı yapılan: hanac - 24 Nisan, 2012, 11:35:51
Alıntı yapılan: designer73 - 24 Nisan, 2012, 11:15:21
Ben mi yanlış biliyorum? SSOC ilk iki cilt zaten 2. baskısını yaptı.

Doğru biliyorsun.

Yavaş ama satıyor demekki. Yalnız 23 ayda tükenen bir üründen 2. baskı da yapsa pek para kazanılmıyordur herhalde.
Crom! Ölüleri Say...

trutalbruth

Alıntı yapılan: Gambit - 24 Nisan, 2012, 06:43:46
Alfa yayinlari, ki zamaninda conan yayinlari ile beni cizgi romana bagimli hale getirmistir, hic bir sekilde kotu alternatif degildir. Bundan 20 sene onceki kalite ile simdiki matbaa ve basim kalitesini tartismak dogru degil. Ayni seyi 20 sene sonra bir baskasi marmara conan lar icinde yapabilir

Ceviri olayina da cok takilmamak lazim. Tek bir ornek ne kadar genel kapsari bi kenara biraksak dahi, begenilmeyen alfa yayinlari 20 sene once bir ogrenci olarak benm bile zorlanmadan alabildigim kuse kapak ile (o zamanlar lukstu) her hafta aksatmadan aslanlar gibi conan basiyordu.HER HAFTA

Daha once yazdigim gibi ben e neredeyse cikan tum conanlar oldugu icin su anda daha iyi tercumeliymis, daha iyi baskiliymis diye acil ihtyac hissetmedigim bir yayini almam, heleki devam edip etmeyecegini bilmiyorsam

Sayın Gambit,

Alfa Conan'ları benimde zamanında severek takip ettiğim bir yayındı. O zamanın teknolojisiyle şimdiki elbette karşılaştırılmaz ama daha iyisi varken eskiye takılıp kalmak, daha doğrusu takılmak zorunda kalmak benim canımı sıkıyor. Okuduğumuz düz yazı olsa kağıdı baskısı çokta farketmez okunuyor mu okunuyor bitti ama olay "çizgiroman" olunca maalesef öyle değil. En azından benim için değil. Evet Alfa her hafta teklemeden çatır çatır TMKD'yi bastı ama zaten daha önce Marvel ile eş zamanlı çevirip dizgisini yapmıştı. Sonra zibilyon tane seride tekrar tekrar bastı yeniden bir düzenleme yapmadı. Hatta bunda bile zaman zaman çuvalladı ismini yanlış yazdı sayısını yanlış yazdı vs. Benim amacım Alfa'yı yermek değil ama o zaman o zaman da kalsın istiyorum bu teknoloji seviyesinde çok daha iyileri yapılabiliyorken hala silik baskılı kitaplar almak zorunda kalmak istemiyorum. Fakat görünen o ki conan severler bile bu kitapları almazken yeterince satılmaları mümkün değil. Marmara ne çıkarırsa şükredeceğiz.

Gambit

Alıntı yapılan: trutalbruth - 24 Nisan, 2012, 15:56:29
bu teknoloji seviyesinde çok daha iyileri yapılabiliyorken hala silik baskılı kitaplar almak zorunda kalmak istemiyorum. Fakat görünen o ki conan severler bile bu kitapları almazken yeterince satılmaları mümkün değil.

ben tabii ki kendi adima konusuyorum. Bu periyotta cikarsa alma ihtiyaci hissetmiyorum cunku devam edip etmeyecegi kesin degil. Elimde eski de olsa ayni maceralar, cizimler, okudugum seyler var.

Yenisi, duzenli, cilt seklinde olani koleksiyonumda olsun isterim. Ama ben artik koleksiyonumda yarim yamalak seriler gormek istemiyorum.  Aksoy dan Teksas ciltleri aldim, yarida kaldi. Conan aldim, 1 cilt cikti. Lal Conan lar ? yarida kaldi. Gerekli deseniz, seri yayinlayamadigini farketti ve tek ciltlere ya da 2 ciltte bitecek maceralara giristi.  Demirbas yayincilikdan hic bahsetmeyeyim sanki sadece onlari begenmiyorum gibi bir kaniya variliyor sonra forumda.

Benim gibi dusunen bazi kisiler oldugunu da biliyorum. Bu yuzden yayinevleri istikrar guvencesi vermek zorunda bence. Ne zaman istikrara oturdu, saniyorum satislarda o dogrultuda artacaktir. En azindan ben kendim almaya baslarim duzenli, sirali, kaliteli baski da buyuk boy olsun diye.

papillon7

barbar conan'ın vahşi kılıcı;
+ birebir çeviri
+ kaliteli baskı
+ orjinal macera sırası

- boydan 11 mm, enden 6 mm küçültülmüş (amerika'daki versiyondan)
- konuşma balonlarındaki yazılar çok küçük, gözleri yoruyor

darkwood

Küçük yazıları bende sevmiyorum, hatta bazı kitapları bu yüzden yarım bıraktığım oluyor. Kitaplardaki yazılara bir parça daha dikkat edilirse çok iyi olur.
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Hadi buyrun!Tamda almaya karar vermiştim küçük yazı dediniz...Keşke örnek bir sayfa görebilseydim...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: trutalbruth - 24 Nisan, 2012, 02:05:35
Hem çeviri dediğiniz nedir ki bakın Alfa ne güzel çevirmiş;

"Do you have a name, or do I have to call you "girl" all night long?"
"I... I am Tetra, a Brythunian."
"That I can see."

"Senin adın nedir kızım?"
"Adım Tetra!"
"İyi gel!"

Hmmm bu tercümeyi hatırlıyorum.

Rumar80 bir ara Alfa'da tercüme yapmıştı, sanırım onun işi bu.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 25 Nisan, 2012, 11:03:21
Alıntı yapılan: trutalbruth - 24 Nisan, 2012, 02:05:35
Hem çeviri dediğiniz nedir ki bakın Alfa ne güzel çevirmiş;

"Do you have a name, or do I have to call you "girl" all night long?"
"I... I am Tetra, a Brythunian."
"That I can see."

"Senin adın nedir kızım?"
"Adım Tetra!"
"İyi gel!"

Hmmm bu tercümeyi hatırlıyorum.

Rumar80 bir ara Alfa'da tercüme yapmıştı, sanırım onun işi bu.  :)

Ben sadece iki sayının tercümesini yaptım. İçinde de Tetra diye bir kız yoktu. Bu beni çekemeyenlerin iftirasıdır.  ;)

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nacho_grande

hanac

nacho_grande

Hmm benim baktığım yerde yoktu demek ki, hemen alına :)

kadri kerem

İlkini almıştım epey oldu. = ) Hepsini almayı düşünüyordum ama çizgi roman bilgim sınırlı.   Önerilerinize açığım.

hennessy

Çıktı aldık okuduk bile çizimler enfes hele son hikayedeki çizimler çok hoşuma gitti conan'ı okumayacaksın arkadaş saatlerce çizimlere bakacaksın ben böyle daha leyif alıyorum :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları