Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bilgin

merhaba  marmara çizgi conanı bir düzene sokacak mı ? Conan gibi bir çizgi karakter senede bir kez yayımlanmamalı.Çok sinir bozucu bir durum elim kolum bağlı senede bir gün conan okumak  istemiyorum  >:(  Daha 4. sayıdalar ve böyle giderse asla yeterli sıklıkta basım olmayacak anlaşıldı

İngilizcelerine geçmek daha mantıklı geliyor artık bana

hanac

Merhaba Bilgin,

Hepimizin şikayeti aynı yönde.

Sanırım İlke Keskin bir çok proje ile uğraştığından Conan'a yeterince vakit ayıramıyor.

bilgin

Conan önemsenmeyecek kadar basit değil ama .Kaç arkadaşım marmara çizgi serisini bırakıp ingilizce seriye başladı

İlke keskin i beklerken ne kadar okuyucuyu kaybettiğinin farkında değil mi Marmara ç.

dean

HacıGeraltEmmi

Sür'atle okundu. Maceraların çoğunu Alfa döneminden hatırlıyoruz zaten ama Conan okumak büyük keyif yinede.
Telif el değiştirdikten sonra yılda en az 3-4 sayı çıkarır inşallah yeni yayıncısı.

Not: Son yayınlarda özellikle iki güzide yayıncımızın (Çizgi Düşler ve Marmara Çizgi) son birkaç kitabında eksik balonlar, tashihler vs. çokça karşılaşır olduk. Geçici dikkatsizlikler olduğunu umalım.

tommikser

Conan okurken aklıma sorular geldi.Çizer ekibine gıcık oldum.Arkadaş ben iki gün saçlarımı yıkamasam yağlanıyor.Hele kışın bere falan derken iş zıvanadan çıkıyor.Conan'a bakıncadurum tam tersi.Adam dağ,bayır ,mağara,bataklık geziyor ama saçları fön çekilmiş gibi düz ve parlak çiziliyor.Adam haftalarca su görmüyor yanına gelen kadın hemen kucağına atlıyor.Arkadaş adam çölden terleye terleye geldi.Hiç su görmedi.Bildiğin teke gibi kokması gerekirken tam tersi.Sanki hamamdan çıkmışta gelen kadın kollarına atıyor kendini.Arkadaş adamı bir saçları yapış yapış inek yalamış gibi çizmek,terden leş gibi olduğundan herkesin kaçtığını göstermek bu kadar mı zor.Yazan çizen palavradan sıkmış valla.

Ya o dona ne demeli.yazın sıcağında üstü açık ama altında ayıdan yapılma don.Arkadaş o dönemde pişik diye birşey mi yoktu vardı da daha keşfedilmemişmiydi?Çizenleri kınadığım gibi okuyanları da kınıyorum.Bu kadar özensiz bir karakter çizimini nasıl görmezsiniz.Hiç mi sağdan soldan çr okuyarak çalmadınız anlamadım ki?

s.b

Yahu bir de adamları hep yarma gibi çiziyorlar ama kadınların hepsi çıtır. Lan o yarma adam o kadını öldürür be kardeşim. İnsaf yani.

BARBAR CONAN'IN VAHŞİ KILICI - 4

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: tommikser - 27 Ocak, 2014, 10:01:42
Ya o dona ne demeli.yazın sıcağında üstü açık ama altında ayıdan yapılma don.Arkadaş o dönemde pişik diye birşey mi yoktu vardı da daha keşfedilmemişmiydi?Çizenleri kınadığım gibi okuyanları da kınıyorum.Bu kadar özensiz bir karakter çizimini nasıl görmezsiniz.Hiç mi sağdan soldan çr okuyarak çalmadınız anlamadım ki?

Şimdi korkunç bir süreç bizi bekliyor.

Benim bildiğim Justinciler pardon Conancılar bunun altında kalmaz.

Bu gerilim sonucu Yuro ve Dolar fırlar, kaybeden biz oluruz.

tommikser

Abi içimizde paralel oluşumlar varsa bilelim değil mi?

kalidor

Cevap hakkı doğdu  :D

"Arkadaş ben iki gün saçlarımı yıkamasam yağlanıyor.Hele kışın bere falan derken iş zıvanadan çıkıyor. Conan'a bakınca durum tam tersi.Adam dağ,bayır ,mağara,bataklık geziyor ama saçları fön çekilmiş gibi düz ve parlak çiziliyor."

Gölgeler ve ıssızlık diyarı Kimmerya'nın sert ayazını en az 16 kış gören o düz ve parlak çizgiler saç değil bi kere yele! Ee sen yelesi bozulan aslan gördün mü? Adı üstünde Amra  ;)

Adam haftalarca su görmüyor yanına gelen kadın hemen kucağına atlıyor.Arkadaş adam çölden terleye terleye geldi.Hiç su görmedi.Bildiğin teke gibi kokması gerekirken tam tersi.Sanki hamamdan çıkmışta gelen kadın kollarına atıyor kendini.

Şimdi zamanında şöyle bir araştırma okumuştum ama şimdi doğruluğunu tasdik edemeyeceğim. Şöyle ki: Düzenli ve devamlı bir seks hayatı olan erillerde sadece dişilerin algılayabildiği bir tür hormon salgılanıyormuş.  Bu hormon da dişileri bilinçaltında da olsa çekiyormuş. Böylece de hatun kişi bu hormonun etkisiyle karşı tarafı çekici buluyormuş. Yani para parayı çeker gibi. bilmem anlatabildim mi? Conan da malum, elinden ne kaçan ne uçan kurtulabilir. Garip ama böyle bir durum varmış... Mış miş muş muşmula  ;D Çirkin erkeklerin yanında güzel kadınları görüp parası olmasa bu kız bu herife bakmaz diye atıp tutmadan önce bunu da düşünün arkadaşlar.   

Ya o dona ne demeli.yazın sıcağında üstü açık ama altında ayıdan yapılma don.Arkadaş o dönemde pişik diye birşey mi yoktu vardı da daha keşfedilmemişmiydi?

O postun altına don giydiğini kim söyledi. Nemedya Günlükleri'nde (kronikler) okuduğuma göre Conan sokaklarda yaldır yaldır dolaşıyormuş, bu yüzden gençlik zamanlarında Nemedya, Akilonya gibi nispeten medeni ülkelerde zabıtalar tarafından uyarıldığı bile olmuş.  Bu Günlükler Conan'ı  kolladığı için tepkisinin ne olduğu yazmıyor.  Hem Araplar entarinin altına don mu giyiyorlar?  Bir de Hiborya Çağı'nda iç çamaşır daha icat edilmemişti.  Ayrıca İsviçreli bilimadamlarının yaptıkları son araştırmalara göre ayı postunun serinlik verme gibi bir özelliği de varmış. Yani dıştan gelen soğuğa karşı vücudu korurken içerden de bir serinlik veriyormuş. Bir de önemli olan takımları soğuktan korumak değil mi zaten ;D

Barbar Conan'ı yaşatma, koruma ve sevdirme derneği araştırdı ve yazdı
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Peki Her Barbar sever her soruma kılıfına uygun cevap verdiniz.Bunun da cevabını verin o zaman.Zaman geçtiği halde sadece saçları aklaşan bir Conan var.O vücudunu nasıl koruduğunu öğrenebilir miyiz?Misal böyle bir sonuçla karşılaşması gerekmez miydi?

tommikser

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Alıntı yapılan: tommikser - 27 Ocak, 2014, 11:21:08
Peki Her Barbar sever her soruma kılıfına uygun cevap verdiniz.Bunun da cevabını verin o zaman.Zaman geçtiği halde sadece saçları aklaşan bir Conan var.O vücudunu nasıl koruduğunu öğrenebilir miyiz?Misal böyle bir sonuçla karşılaşması gerekmez miydi?

Kendileri çocukluğundan beri Pikt sınırında yetişen doruk üzümünün pekmezini içer. Bu pekmez kasları sıkı tutarmış.  Bir de hayat boyu spor yapmıştır, Nemedya Günlüklerinde yazıyor, bakabilirsin  ;)
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

yıllar herkesi sömürür kanıtı aynaya bakın ama orjinal conanımıza hiçbir şey olmaz çakmalar hariç