Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 16 Eylül, 2009, 13:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

tommikser

Deminden beri Nemedya günlüklerine bakıyorum ama dediğin bilgilere hala ulaşamadım.Günlüklerde günlük değil Ama Britanika gibi (Britanica ihtiyacı olanlar Sami abinin satıyorum köşesine bakabilirler).Oku oku bitmiyor.Pikt üzümü ve böğürtleni başlığına baktım ama sonuç yok.Genel coğrafya bilgisinde yazdığına gör,Pikt bölgesi batalıklarla kaplı olduğundan havanın çok nemli olduğu ve sıcaklıklarında fazla olduğundan bahsedilmekte.Üzüm için gerekli ortamın olmadığı.Üzüm yetiştirmeye çalışan piktlerinde verim alamaması dolayısı ile şarapçılığa başlayamadığı ve yağmacılığı meslek olarak seçtikleri yazmış.Günlüklerde yok yok.

Yalnız Conan'ın nasıl olupta forumunu koruduğunu hala anlayabilmiş değilim.Bataklık otlarının kalorisinin çok düşük olduğundan ve bu yüzden protein ihtiyacı için piktlerin yamyamlığı seçtiğinden söz edilmiş.Conan'ın tahmin günlük kalori ihtiyacının 5000-6000 kalori olması gerektiğini düşünüyorum (Cinsel hayatının daha da hızlandığı dönemlerde de 10 bin kaloriye çıkacağını düşünüyorum.Kılıç falan derken o kalori anca işini görür).Bataklıkta yetişen otların tahmini kalorisinin 100 kaloriyi geçemeyeceğini düşündüğümüze göre günlük 60-100 kilo kadar ot yemesi gerektiği.Eğer bu ot miktarını yerse geviş getirerek memeliler sınıfında bulunduğu yeri çıft tırnaklılara alaması gerektiğini düşünüyorum.Anlayacağınız Conan koca bir palavradır.

Klimalı dona gelince bu şekilde günlüklerden bir yerde bahsediyor.Klimalı don olarak K harfine baktığınızda Kimeryalıların böyle bir don icat ettiğinin rivayet edildiği yalnız bu zamana kadar rastlanmadığı eğer varsa tekstil ve konfeksiyonda Hiborya çağında çağ atlanacağı ve yeni bir çağın başlayacağından bahsedilmiş.Açıkcası baya bir dalga geçmişler.Eğer Conan böyle bir dona sahipse günlüğü tutanlara insaniyet ve medeniyet adına yardımcı olsun.

s.b

Bilmem ne çağındaki beslenme ve don hakkındaki engin bilgilerinize saygı duymamak mümkün değil. Beni yanınıza talebe olarak almanızı istirham ediyorum efendim.

BARBAR CONAN'IN VAHŞİ KILICI - 6

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: tommikser - 27 Ocak, 2014, 15:45:54
Yalnız Conan'ın nasıl olupta forumunu koruduğunu hala anlayabilmiş değilim.Bataklık otlarının kalorisinin çok düşük olduğundan ve bu yüzden protein ihtiyacı için piktlerin yamyamlığı seçtiğinden söz edilmiş.Conan'ın tahmin günlük kalori ihtiyacının 5000-6000 kalori olması gerektiğini düşünüyorum (Cinsel hayatının daha da hızlandığı dönemlerde de 10 bin kaloriye çıkacağını düşünüyorum.Kılıç falan derken o kalori anca işini görür).Bataklıkta yetişen otların tahmini kalorisinin 100 kaloriyi geçemeyeceğini düşündüğümüze göre günlük 60-100 kilo kadar ot yemesi gerektiği.Eğer bu ot miktarını yerse geviş getirerek memeliler sınıfında bulunduğu yeri çıft tırnaklılara alaması gerektiğini düşünüyorum.Anlayacağınız Conan koca bir palavradır.

Sayın Mikser çok güçlü argümanlarla gelmiş.

Sanırım Konan efsanesi burada bitmiştir, Nemedya günlükleri bile onu kurtaramaz.

Alemin tek kralı olarak Hulk kalmıştır.

s.b

Ayrıca önemli bir hususu daha zatıalinize arzetmek istiyorum. Barbar Conan'ın Vahşi Kılıçı'ndaki "vahşi Kılıç" neyi ifade ediyor. Yani bu kılıcın evcilide mi var. Bu evcil olanını bulabilirsek evimizde besleyebilir miyiz?

BARBAR CONAN'IN VAHŞİ KILICI - 7

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Conan bizim her zaman vahşi barbarımız ve kralımız olacaktır. Uzlaşma talep ediyorum, Conan konusunda yayınevine baskı yapalım düzgün bir periyot ile yayınlansın diye  ;D
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kedidiro

bu keyifli, çok komik ve aynı oranda bilgilendirici muhabbetin taraflarına,engin bilgi ve hoşgörülerinden ötürü teşekkür ediyor, saygı ve hayranlığımı sunuyorum...

darkwood

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 27 Ocak, 2014, 17:17:46
Conan bizim her zaman vahşi barbarımız ve kralımız olacaktır. Uzlaşma talep ediyorum, Conan konusunda yayınevine baskı yapalım düzgün bir periyot ile yayınlansın diye  ;D
Marmara da 10.sayıya kadar telifi olduğunu duymuştum, serinin en son 8.sayısı Tutap fuarında kasım başı yayınlanmıştı. marmara'nın hızı ile bu iki sayı 2014 fuarında tamamlanırsa iyidir.

Bu arada arkadaşlar siz büyücü Tutamon'un büyü ile görünümünü bir süre için değiştirdiği yanlış Conan hakkında fikirler yürütüyorsunuz, gerçek Conan gayet sağlıklı ve dinç olarak maceralarına devam ediyor. :D  ;D

Darkwood Sakinleri..

dean

kalidor

NERDEN DUYDUN!  ;D

Ben de bu sabah serviste 8. albüme başlamıştım. Kral Thoth-Amon macerası ile başlıyor. Maceranın sonunda Tutamon ve Korsan Zarona topukluyordu. Neyse üstad Nestor Redondo kapağı çizerken sanki bir yerlerden ilham almış  :D

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: dean - 05 Şubat, 2014, 14:28:57

İlke kardeşim COnan çıkarmış bizede alıp resimlerine doya doya bakmak yakışır aldık gitti....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

abselemon

Merhaba arkadaşlar, benim 2 sorum var. Yanıt veren olursa çok sevinirim.

1- Marmara çizgi Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serisini en baştan (1. sayıdan ve de sıralı olarak mı yayınlıyor), bu seride toplam kaç sayı var. Biz de kaç sayı çıktı?

2- Bu seri'nin bitmesine kaç tane böyle albüm var?

Saygılar

hanac

ABD de Mayıs'da 16. sayı çıkıyor.

Ama biz ikiye bölerek yayınladığımız için bizdeki karşılığı 32. cilt oluyor.

Bizde 9. cilt yayınlandı demek ki yayınlanacak 23 cilt daha var.

Ama serinin ABD de daha ne kadar devam edeceğini bilmiyorum.

Onu da Conan yetkilisi sayın kalidor açıklasın.  :)

Türkiye'de serinin 10. ciltten itibaren başka bir yayınevine geçeceği konuşuluyor.

Belki yeni yayınevi mesela 2 ayda bir yayınlayarak açığı kapatabilir.

abselemon

Bilgi için teşekkür ederim. Umarım ülkemizde tüm çıkan conanlar eksik olanlar da dahil sıralı ve de eksik olmadan ileride tamamlanır.

Nightrain

Ne zaman orjinali gibi kalın cilt halinde ve düzenli bir yayın periyoduyla satılır, o zaman tamamlanır. Böyle giderse sonu gelmez. Zengin olsam bunun ve Lal'in yarıda bıraktığı Conan ciltlerinin telif haklarını alır, ben yayınlardım. :D Tabii yanında Sonja'yıda. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"