Mister No Seri - LAL

Başlatan hanac, 04 Ekim, 2009, 13:28:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aaciltan

Bence Lal'in bugüne kadar olan yayın politikasındaki en büyük kusuru Eerie ve Creepie serilerini yarım bırakmasıdır.
Çünkü şimdiye dek yayınladıkları bütün kitaplarda okuyucu kitlesi kendilerine ihanet etmedi; sonuna kadar destek oldular, oldular ki bir çok seri tamamlandı.
Edisyonu ve basımı çok iyi olarak bize sunulan Creepie ve Eerie'de zarar bile etseler bu okuyucu kitlesine bir vefa borcu olarak yayınlanmasına devam etmesi gerekiyordu...

s.b

Alıntı yapılan: altay1944 - 02 Ekim, 2016, 14:45:20
Emin değilim ama arada atlanan 2 sayı daha var diye biliyorum.O sayılar basılınca son demek doğru olur.
Sıra onlarda.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

Lal -ah keşke- Karaoğlan külliyatını da tamamlasa idi.

Onun haricinde; Nathan Never'dan da vazgeçmelerini unutursak; her halükarda fumettideki istikrarları ile koca bir teşekkürü hak ediyorlar.

Bence bir an önce de baskısı tükenen KM'leri de basmaları lazım. Özellikle Zagor'un çoğu KM'si tükenmiş durumda ve piyasada takım ve parça başı fiyatları da astronomik rakamlara tırmanma eğiliminde...

They drew first blood...

rumar80

Lal yukarıda yazılanlardan da anlaşılacağı üzere okuyucudan çok satışı düşünen bir yayınevi. 
  Büyülü rüzgar dışında diğer tüm az satan yayınlarını hemen yayından çeken, Zagor, Martin Mystere ve Mr No gibi klasik ve satan kitaplarla devam eden bir yayınevi.
   Bu yüzden Lal'den cesur bir hle beklemek bence biraz hayalperestlik olur.

s.b

Kim ne derse desin Ben Kit Taylor'un ayak seslerini duyuyorum. Ahan da Frankie Bellevan, Annıe Dört Tabancadan canını kurtarmak için topukları kıçına vura vura kaçıyor. İşte bak köşeden bıyıkları göründü bile.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Peyami

Lal'in bakış açısından bağımsız konuşmak gerekirse Kit Taylor'u yayınlamalarını istemezdim. Olacaksa yeni seriler olsun.

hennessy

Lal bir seriyi daha bitirdi. Elindekiler ile idare eder. Tex bile aylık ortalama 900 sattığı yerde Kit Taylor'un şansı yok gibi.

Ya renkli gençliğe hitap eden bir ayına girer yada Tex yan serilerine girer.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yunusmeyra

Alıntı yapılan: aaciltan - 02 Ekim, 2016, 20:44:26
Bence Lal'in bugüne kadar olan yayın politikasındaki en büyük kusuru Eerie ve Creepie serilerini yarım bırakmasıdır.
Çünkü şimdiye dek yayınladıkları bütün kitaplarda okuyucu kitlesi kendilerine ihanet etmedi; sonuna kadar destek oldular, oldular ki bir çok seri tamamlandı.
Edisyonu ve basımı çok iyi olarak bize sunulan Creepie ve Eerie'de zarar bile etseler bu okuyucu kitlesine bir vefa borcu olarak yayınlanmasına devam etmesi gerekiyordu...

-katılmamak mümkün değil...bu albümler senede sadece 2 defa bile yayınlansa bir hayli yol alırdık  >:(
-Sami abi gibi bende eski ve yarım kalmış serilerden kit taylor'ın tamamlanmasını isteyenlerdenim ama lâl buna çok zor razı olur gibi geliyor  ;) ama tam ve baştan,sıralı bir "west" yayını hem western hem fumetti hem de klasik sayfalar özleminde olan ve sayısı 1000'i bulursa "süper" olacak okuyuculara "şifa" verir  :)
-mesela "attila-aşkım..."  veya "gülliver-manara" gibi albümleri olan seriler olsa iyi olmaz mı  :) (biliyorsunuz arada ve seneler önce böyle "atakları"da oldu lâl'in)
-karaoğlan yarım kaldı,evet  >:( hiç açmayalım bu konuyu  :'(
........

sayın "lâl" yönetici ve çalışanları bizim eleştiri ve isteklerimiz bitmez :) (sizin de, ne "isteklerimizden" ne  "en sert" eleştirilerimizden alınganlık göstermediğinizi bilmek,böyle "olgun" bir yayıncılıkla karşı karşıya olmak çok güzel  :) )
mister no ve pek çok serideki ısrarınız nedeniyle özellikle de bunca senedir çizgi roman'da ısrarcı olduğunuz için teşekkürler "lâl"  :)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tenten

Lal'in Kit Taylor gibi satış şansı düşük ve uzun bir seriye gireceğini sanmıyorum.
Bu noktada Tom Braks daha mantıklı çünkü hoz serinin yarısını yayınladı, geriye on cilt kaldı.
Ama açıkçası buna bile pek ihtimal vermiyorum.

aa

Bence de Kit Taylor çok zor. Ama bari Tom Braksı bitirse. Hoz 9 cilt yayınladı sanırım 11 cilt kaldı.
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Düzenli ve disiplinli yayıncılığı ile bu seriyi de alnının akıyla bitiren Lal i tebrik ediyorum.
Mister No'dan boşalan yer için ise bizde henüz yayını olmayan diğer fumettilere bir el atarlarsa çok güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

AU4

Lal'e tebrikler. Düzenli ve disiplinli yayıncılığı için gerçekten teşekkürler. Mister No gibi bir efsanenin elimizde tam takım olması kadar değerli bir şey yoktur herhalde.

hennessy

Son sayıyı bitirdim. Bonelli bu kadar sene ekmeğini yediği bir karaktere daha iyi bir veda hikayesi yazsa güzel olurdu diyorum.

Mister No tekrar birgün tek sayı olsa bile SS ile karşımıza çıksa ne güzel olur. Renkli yayinlanacak Martin serisinde bir sayı fena olmazdı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

orhan şafak

Evet tom braks bitirebileceği en kısa ve güçlü seridir yarım kalan fumettilerin içinde.Bunu lal başarabilir.Bekliyoruz.

seastar1000

Son zamanlarda duzenli olarak almiyordum.Yinede serinin bitmesine uzuldum.Bu forumda daha once bircok kez belirtmistim bende yurdumuzda en duzenli en kaliteli cizgiroman yayimcisi Lal yayinlaridir.Bir seriyi daha sonlardirdi.Hep zamaninda gununde cikararak hemde.Tekrar bravo diyorum