Mister No Seri - LAL

Başlatan hanac, 04 Ekim, 2009, 13:28:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

13 sayı kaldı serinin tamamlanmasına  :(

Lal, Aksoy nedeniyle atladığı sayıyı da umarım bir şekilde yayınlar...

Konu için

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3651.0.html

rumar80

Bu aralar Mr No LAL yeni maceraları ilk sayıdan okumaya başladım. Sırada Mr No'yu ABD'ne döndüren kızıl rüzgar macerası var. Macera bitti. İkinci bölüm olan köpekbalıklarını okuyorum. Daha şimdiden başarılı bir macera olduğunu düşünüyorum. Adım adım Jerry abd2ne gidecek ama yaşamayanlar lejyonu ile savaşı nasıl geçecek her adımda insanı düşündürüyor. Zamanında benim gibi siz de okumuşsunuzdur. Ama ay ay o kadar bu kadar güzel olduğunu hissetmemiştim. O nedenle paylaşayım dedim.
   Okuyan diğer dostların da fikrini merak ediyorum.

BAHADIR

Okuyalı çok oldu... Macera bazında pek bir şey hatırlamasam da uzun bir saga olmasına rağmen başlangıç hikayesinin çok abartıldığı konu ve giriş olarak yanlış başladığı kanaatindeyim... Abartı ve yanlıştan kastım Mister No'nun öyle bir eylem adamı olamayacağı hakkını aramak için daha farklı yöntem ve eylemler uygulayacağıdır... Yani giriş biraz fazla zorlama olmuş...:)

Ayrıca hikayenin gelişme ve sonucunda pek tatminkar olmadığını söyleyebilirim... Ha arada, yolculuk esnasında ve Abd'ye gittiğinde yaşadığı maceraları ve karakterleri bağımsız olarak ele alırsak Manaus ve Güney Amerika ortamından uzak farklı tatta Mister No  maceraları keyif vericiydi... Vakit olsa bir daha okunurdu ama okunmamış o kadar şey varken... Bakalım... kim bilir... belki yarın belki yarından da yakın...:)

rumar80

Üzülerek Ömer'e katıldığımı ifade ediyorum. Şu sıra LAL yeni maceralar 80. sayıya kadar geldim. Hem Mr No'nun Kızıl Rüzgar ile başlayan macerası, hem ABD'nde yaşadığı maceralar hem de Manaus'a döndükten sonra yaşadığı maceralar zayıf. Arada tek tük güzel maceralar var, ama çoğu vasat ve vasatın altı. Bir sayıya sıkıştırılmaya çalışılan maceralar bence kötü. İki sayıya sığdırılmış maceralar ise başlangıcı geniş anlatılıp sonucu bir çırpıda toparlamaya çalışmışlar.
   Sanırım Bonelli'de bu sıkıntı klasik kahramanlarda hep yaşanıyor. Uzun süreli yayınlarda konu sıkıntısı beliriyor ve dizi yokuş aşağı inmeye başlıyor. Mr No'nun bitirilip Martin Mystere'in iki ayda bire indirilmesinin temelinde bence bu yatıyor. Tex ve Zagor'da da durum aslında bu ama artık firma ile özdeşleşmiş bu iki kahraman her daim ayakta duracak gözüküyor.

rumar80

Uzun bir aradan sonra hoşuma giden bir Mr No macerası okudum.  Guadalcanal
   Mr No ' nun ikinci dünya savaşı maceraları genelde güzeldir.  Bu macera da güzel olanlarindan. Mr No, Pat Chambers, Phil Mulligan ve Steve Mallory ile heyecanlı bir macera yaşıyorsunuz.  Baş yapıt değil ama keyifle okunan üç sayılık bir macera.
   Yeni maceralar genelde vasata ulasamazken bu iyiydi.

hennessy

Arkadaşlar bugün çıkan sayıyı okuyorum. Giriş yazısında 2016 yılı sonunda daha önce yayınlanmamış 2 sayıyı yayınlayacaklarını açıkladılar. Hangi sayılar oluyor bunlar....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Aksoy'un bastığı,  Lal ' in atladığı orjinal 201-202-203-204 üncü sayılar var. .
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Şuradan sorunuzun cevabını ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3651.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Alıntı yapılan: V - 30 Aralık, 2015, 22:00:15
Aksoy'un bastığı,  Lal ' in atladığı orjinal 201-202-203-204 üncü sayılar var. .

Nazilerle olan yayınlandı zaten.
Sadece şu şemsiyeli hatun ile olan macera kaldı sanırsam.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 31 Aralık, 2015, 09:26:39
Nazilerle olan yayınlandı zaten.
Sadece şu şemsiyeli hatun ile olan macera kaldı sanırsam.

Kapakta iki sayı diyordu Umar reis sanırım senin dediğin gibi olacak.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tuco Ramirez

Aksoy 5-6 ya, orijinal 237-238'e denk gelen sayılar olacak sanırım.

V

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Mister No'da son sayıya iyice yaklaştık. Bu neşeli yolculuğumuz 7 sayı sonra nihayete ermiş olacak.

Lal'in yayınladığı 166. sayı orijinal 372. sayıya tekabül ediyor.

Bunlarda kalan son sayılar.

VEEEEEEEE SON SAYI

UNA NOUVA VİTA-YENİ BİR HAYAT
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Mister no bittikten sonra Lal birdaha Fumetti yayınına girmez herhalde.... ??? ::) :(

rumar80

Zagor ve Dylan var ya...