The Amazing Spiderman Klasik - Gerekli Şeyler

Başlatan hennessy, 23 Haziran, 2013, 17:19:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zagtek

aldım. iç kapakların renkli olmaması çok hoşuma gitti. ara kapakların hepsi bence ta ilk başından ilk ciltten beri siyah beyaz olmalıydı.böyleliklede sayfalar arası bütünlük korunmuş oldu ayrıca.

Animvader

Renkli kapakların gitmesine üzüldüm, sayı-sayı okuma ve belirli bir sayıya bakmada da çok faydalı oluyordu.

esmile

Bende bugun ilk defa inceleme fırsatı bulabildim ve kesinlikle aynı buruklugu bende yasadım. Keşke kapaklar renkli kalsaydı..

Ama sağlık olsun sonuçta SpiderMan serisini en baştan yayınlamak çok büyük bir başarı. Keşke DC Comics'de de böyle seriler toparlanabilse.

Tebrikler..

rumar80

DC'nin var. Adı da showcase. Ancak 40'lı yıllardan başladığı için çok berbat maceralar var.

siyahderikoltuk

Renkli kapakların gitmesine bende üzüldüm. Aslında fasikül okumaktan pek haz etmesemde, o havayı vermesi hoş oluyordu. Durup bir 5 dk kapağı incelemek hoş oluyordu..
Aslında Marvel'inde okumadığımız ama satabilir birçok Essential serisi var.. Silver Surfer, Thor, Hulk, XMen basılıyorda Fantastic Four, Captain America, Defenders'e neden kimse bulaşmıyor acaba?

Animvader

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Haziran, 2015, 22:43:38
DC'nin var. Adı da showcase. Ancak 40'lı yıllardan başladığı için çok berbat maceralar var.

Bir hevesle Justice League ilk cildi almıştım, sürekli kahramanları ikili gruplara bölmeler, çocuklara-gençlere mesaj verme ihtiyacı, gerçekten okunacak gibi değiller.

esmile

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Haziran, 2015, 22:43:38

Doğrudur bilmiyordum. Bilgilendirme için tesekkur ederim. Ama beklentinin cok altında kalmış olsada,hazır bu denli çizgi roman piyasası inanılmaz gelişmişken, koleksiyonluk arşivciler için güzel bir seri olabilir.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 27 Haziran, 2015, 23:22:10
Renkli kapakların gitmesine bende üzüldüm. Aslında fasikül okumaktan pek haz etmesemde, o havayı vermesi hoş oluyordu. Durup bir 5 dk kapağı incelemek hoş oluyordu..
Aslında Marvel'inde okumadığımız ama satabilir birçok Essential serisi var.. Silver Surfer, Thor, Hulk, XMen basılıyorda Fantastic Four, Captain America, Defenders'e neden kimse bulaşmıyor acaba?

Aslında Essentialler eskisi gibi yayınlanmaz oldu. Gerekli yılda bir sayı ancak çıkartıyor,  Büyülü' den uzun süredir ses yok. Hatırladığım kadarıyla zaten başka Essentiall yayınlayan da yok  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 27 Haziran, 2015, 23:22:10

Silver Surfer Gerekli Şeyler tarafından bir cilt yayınlandı. Sadece iki cilt zaten. Ama ikinci cilt....
Thor toplam yedi cilt. Büyülü çizgi üçüncü ciltten başladı. Şu an beklemede
X-Men telifi gerekli şeylerde. Yanlış hatırlamıyorsam toplam üç cilt Essential bastılar. 10 ciltlik bir seri bu.
Diğer bahsettiklerin Dediğin gibi Boşta ama basacak birini bulmak zor olacak herhalde.

Nightrain

Ya birakin du esenşillari. Bi bikmadiniz temcit pilavi gibi ayni seyleri okumaktan. ;D Basilacaksa guncel maceralar basilsin. Ne zevk aliyorsunuz dedem tekir zamanindan kalma maceralardan. Komik komik diyaloglar falan... Peh!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Haziran, 2015, 00:28:05
Ya birakin du esenşillari. Bi bikmadiniz temcit pilavi gibi ayni seyleri okumaktan. ;D Basilacaksa guncel maceralar basilsin. Ne zevk aliyorsunuz dedem tekir zamanindan kalma maceralardan. Komik komik diyaloglar falan... Peh!
Aşkolsun, neden öyle diyorsunuz  :)
Ülkemizde hala Zembla, Kit Taylor basılsında okuyalım diye bekleyen kemik bir kitle var. Biz neden beklemeyelim üstelik hiç okumadığımız tonlarca -esenşıl- varken.. Gerekli Şeyler bence o kadar güzel comics ve mangalar bastı ki; onların 2. 3. baskılarına yetişmekten zaman ayıramıyor böyle şeylere. Yoksa yayınlarlar. Valla  ;)

Ralph

Bence koleksiyon açısından bu tarz yayınlar çok faydalı. Benim listemin çok arkasında şu an için ama alacağım mutlaka.

Evet diyaloglar, senaryolar çok basit kalıyor günümüze oranla ama kendine özgü bir havalarının olduğu gerçek. Üstelik yaş itibariyle yetişememiş bir nesil bu eserlerden mahrum kalmamalı :)

gamlıbaykuş

Bugün biraz Essentiall modunda birşeyler okumak isterken aklıma ilk sevgili komşumuz Örümce Adam geldi ve Gerekli Şeyler' in çıkardığı 2. sayıyı aldım elime. Dışarıda yağmur var, çay da demlendi. Eh daha ne olsun :)

İlk iki macerayı bir solukta okudum. zaten ikisi de Doktor Ahtapot ile ilgiliydi ve bütünlük arzediyordu. Bu maceralarda Örümceğin Ahtapot ile olan mücadelesi keyifliydi. Örümcek Adam bileğini incitmesi sebebiyle Ahtopat ile tam olarak yüzleşemez, diğer bir karşılaşmalarında ise Örümceğin ateşlenip hastalanması sonucu (Klasik Peter Parker bedeviliği :))  ) dostumuz bir türlü Ahtapotu yenemez. Macera sonunda Ahtapot tabi ki mağlup olur ve (Arka fonda Mapushanelere Güneş Doğmuyor Türküsü çalar :))  ) hücresinin yolunu tutar.

İki maceradaki en önemli detaylar ise Peter' ın ilk aşkı Betty ile olan ilişkilerinin arz-ı endam etmesi (Mutlu son olarak falan kastetmiyorum) Peter' ın mücadele esnasında maskesinin Ahtapot tarafından çıkarılması ve bunu Betty ve J.J.Jameson' un görmesi öne çıkıyor. Peki Peter Parker bu durumdan nasıl kurtulacak, kimliğini saklamaya devam edebilecek mi? Onu da okunca öğreneceksiniz artık :)

Gerekli Şeyler biraz daha yayın hızını artırabilse çok iyi olacak ama bakalım artık...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Örümcek Adam bu ciltte de ezeli düşmanlarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Plan Ustası gerçekte kim? Peki Doktor Ahtapot'la olan bağlantısı ne? Avcı Kraven bu sefer hangi avın peşinde? Eriyik Adam dokunduğu her yeri eritmeye devam ediyor. Norman Osborn nihayet gerçek yüzünü göstermeye başladığında ortalık birbirine giriyor ve güzeller güzeli Mary Jane Watson tekrar sahneye çıkıyor. Ayrıca bu ciltte Örümcek Adam tarihi bakımından oldukça önemli bir değişime de tanıklık ediyoruz. 39. sayıda Steve Ditko'nun çizer koltuğuna John Romita geliyor ve Örümcek için yeni bir çağ başlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 276
Fiyatı: 28 TL

yalcinerol345

Bu cildi hemen almıştım.39.sayıya kadar okudum.Son bir kaç sayıda DİTKO'nun çizgileri aceleye getirilmiş gibiydi.Hatta bazı sayıların çinilemesini de başkası yapmış.Belki de bu yüzden Çizer değişikliğine gitmişlerdir.Şimdi Baba Romita'nın muhteşem çizgileri başlıyor.
Bu cildin ilk iki sayısı son yıllarda okuduğum en iyi Örümcek macerasıydı.