The Amazing Spiderman Klasik - Gerekli Şeyler

Başlatan hennessy, 23 Haziran, 2013, 17:19:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

valla bir de bana sorun siz çeviri işini. kitap çevirmek kadar uzun sürüyor. dili kolay ona bir laf etmiyorum ama arkadaş sadece yazı var yahu!
bence yayının hızı kıvamında :)

pikofarad

Tekrar sorarak konuyu gündeme getiriyorum. 3. cilt ne zaman çıkacak acaba? Fuar zamanı da çıkmadı.

Yayın periyodu 6 ay gibi gözüküyordu ama o periyodu da çok aştı. Keşke daha hızlı çıksa da klasik örümceğin tadına varsak.

Animvader

pikofarad

Of çok iyi haber. Oldukça uzun süredir bekliyorum bu sayıyı.

afu

haysat

Harika bir haber,geçen gün konusu geçmişti arkadaşlar arasında ne zaman çıkacak diye

Çok zaman geçmiş,zamanı gelmişti artık.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pikofarad

Son mesajın üzerinden 2.5 ay geçmiş. Gerekli iyi haberi verdi. Çok uzun zamandır beklediğimiz Klasik Örümcek 3. cilt geliyor.  ;D ;D ;D

rumar80

Marvel essential yayınlamayı bıraktığı için her halükarda yarım kalacak bu seriler. Ama işin iyi yanı 11 cilt Amazing, 5 cilt Peter Parker ve 2 cilt Web of essentialk'ı var ki bu da bizleri uzun süre doyurur.

Nightrain

Essential değil de, Masterworks versiyonlarını bassalar daha güzel olurdu. Her ciltte 10 sayı ve renkli.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Animvader

Masterworks değil de Essentialların renklisi olarak devam eden, fiyat olarak çok daha uygun olan Epic Collection serisindeki kitaplar 2'ye falan bölünerek yayınlanabilir aslında.Yaklaşık 500 sayfa 30 $ etiketiyle çıkıyor Amerika'da, normal tpblerin hacim olarak  iki katı ama fiyat olarak çok uygun.

V

"İstemem,eksik olsun.."

dean

akif1

3. Cilt de çıktı çok uzun bir aradan sonra yine çok güzel bir iş çıkarmışlar tebrik ediyorum.

Berkdinho

Çıktığı gibi aldığım serilerden biri olan Klasik Örümcek Serisi'nin 3. sayısını sindire sindire okudum. Fumettilerde de comicslerde de bu klasik serilerin en keyif veren yanının öykü ve çizimlerin gelişimini takip edip nereden nereye geldiğini görebilmek olduğunu düşünüyorum. Mesela ilk ciltle 3. cilt arasında bile Steve Ditko'nun çizimleri arasındaki farklılıklar görülebilir tabi 2000'i yılların comics çizim tarzını da beklemeyin  ;D Ayrıca Örümcek Adam'ın dostları ve düşmanlarıyla ilk karşılaşmalarını ve aralarındaki ilişkilerin oluşumunu öğrenebilmek için bu serinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bu cildin son sayısında Harry ve Gwen ilk kez gözüktü ve ismen belirtilmese de Norman Osborn da JJJ'in gittiği zenginler lokali gibi bir yerde karşımıza çıktı. Maceralarla ilgili yorumuma gelirsem, Yeşil Cin'in olduğu sayıları daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Kahramanımızın liseyi başarıyla bitirdiği bölümde kendi dostum bitirmiş gibi sevindim :) ve kostümlerini yengesine ve düşmanlarına kaptırmak zorunda kaldığı kısımlarda da iyi eğlendim  ;D Peter'ın bir dükkandan satın aldığı Örümcek Adam kostümünün aşırı esnemesi ve habire örümcek ağıyla kostümü bir arada tutmaya çalışması ayrı bir komediydi ve son sayıyla birlikte 1965 yılını bitirmiş olduk. Bir dahaki cilt ne zaman çıkar bilmiyorum ama bir sonraki ciltte Ditko'nun çizdiği sayılar tamamlanıp bir başka efsane Romita Sr'nin çizdiği sayılar yayımlanmaya başlayacak ve Mary Jane'in güzel yüzünü göreceğiz. Son olarak şunu söylemem gerekirse keşke bu sayıda da fasikül kapakları renkli olsaydı; ben 3-5 lira daha fazla ödemeye hazırdım zaten yılda bir çıkan bir seri ( 2013,2014 ve 2015 başına bir cilt düşüyor ) oldu. Renkli kapaklar benim için pastanın çileği  :D  gibi oluyordu.
The Right Man When Things Go Wrong