Hint Filmleri

Başlatan hanac, 22 Kasım, 2013, 17:33:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Efsane film Forrrest Gump'ın Bollywood versiyonu çekilecek.

Başrolde Aamir Khan olacak.

hanac

Filmi bu hafta sonu izledim.

Beklenti fazla olmayınca iyi oldu, keyif bile aldım.

Sadece eğlencelik olarak bakılırsa idare eder.

Devamı olabilecek bir son ile bitirmişler, belki devamı da gelir.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 16 Mart, 2019, 11:26:31
Efsane film Forrrest Gump'ın Bollywood versiyonu çekilecek.

Başrolde Aamir Khan olacak.

gizmoo

Teşekkür ederim. Ağustos ayını heyecanla bekleyeceğim.
Laal Singh Chaddha

hanac

Alıntı yapılan: gizmoo - 01 Haziran, 2022, 22:06:13
Teşekkür ederim. Ağustos ayını heyecanla bekleyeceğim.
Laal Singh Chaddha

Film hayal kırıklığı olmuş galiba.

imdb notları çok düşük.

https://www.imdb.com/title/tt10028196/?ref_=nm_flmg_act_1

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 06 Ekim, 2022, 08:41:56Film hayal kırıklığı olmuş galiba.

imdb notları çok düşük.

Keyifle izledim, niye bu kadar düşük not almış anlamadım.

Tavsiye ediyorum.

hanac

RRR (2022)

https://www.imdb.com/title/tt8178634/?ref_=nv_sr_srsg_0

Baahubali filmlerini çeken yönetmenden yine destansı bir film. Hindistan bağımsızlık savaşlarında kahramanlaşan iki karakteri bu kurgusal hikayede bir araya getiriyorlar. Müzikleri ile bu yıl Oscar da aldığını belirtmeliyim.

Aksiyon sahneleri (abartı olsa da) muhteşem, oyunculuklar da çok iyi. Ama ingilizleri oynayan oyuncular hariç, orada yine abartı var.

Bizim ülkemizde 70 lerde çekilen tarihi filmlerde de aynı yöntem izlenirdi; bizanslılar aşırı kötü karakterler ama prensesleri iyi insanlardı ve türk kahramana gönül verirlerdi.

Burada da konsept aynı; ingilizler inanılmaz kötü, kötülük için doğmuşlar. Pis pis gülüyorlar ve hintlileri hep aşağılıyorlar, ama yine hintliye aşık olan melek gibi bir ingiliz karakter var.

Film o kadar akıcı ve müzikler o kadar enfes ki, bunlar ikinci planda kalıyor. Soluksuz izlenen bir aksiyon kalıyor geriye, tabii bazı bölümlerde duygusallık zirve yapıyor. Orada da gözyaşlarımızı zor tutuyoruz. Bütün klişelerine rağmen izlenmesi gereken bir film.

Kesinlikle tavsiye.

Not: Şu anda Netflişks de var, kaçırmayın.

Gabby

Bugüne kadar iki Aamir Khan filmi seyrettim. "Bir Zamanlar Hindistanda" nın müzikleri çok iyiydi. PK (Peekay) ise  Hindistan'ın yapısından kaynaklı din, ırk, cinsiyet ayrımı ve tabular üzerine akla zarar tespitleriyle müthiş bir filmdi...