Suicide Squad (2016) - DCEU Film 3

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:06:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Ağustos, 2016, 23:05:55
Görücez.

Cuma günü filmi gördükten sonra çok daha iyi bir karşılaştırma yapabileceğiz. Görmeden elalemin eleştirileri doğrultusunda körlemesine fikir yürütmenin bir anlamı yok, bence.

David Ayer'e de kalitesiz film çekiyor demek ??? Adam'ın "Fuck Marvel" dediği kadar varmış...

Doğru körlemesine fikir yürütmemek lazım. Neyse ki ben filmi izledim. O yüzden elalemin yorumlarıyla fikir yürütmüyorum. Kendi fikrimi söylüyorum.

David Ayer daha öncede kalitesiz filmler çekti ve yine kalitesiz film çekti. Önceki kalitesiz filmlerinden biri için Sabotage'a bakılabilir. Ayer neticede kutsal bir kişilik değil. Kötü ve vasat filmleri olan bir adam. Hakkettiginden daha fazla değer vermenin çok gereği yok. Fuck Marvel lafı onun sadece kalitesini anlattı.

Mrtekin

Görsel sanatlar subjektif şeyler, sen beğenmedin diye biz de mi beğenmemek zorundayız, anlamadım.

Beğenmediğiniz David Ayer'in en azından kariyerinde bir "Training Day" vardır ki;bence mükemmel bir filmdir. "End of Watch" ve Fury'i saymıyorum bile. Ki bu abimiz, yönettiği filmlerin senaryolarını da genelde kendi yazar...

Yere göğe sığdıramadığınız Russo kardeşlerin, Winter Soldier'dan önce ne işleri var mış ki elle tutulacak? "You,Me,Dupree"mi şaheser? Demek ki aynı şey, bu yönetmen kardeşler için de geçerli.

Yo; hiç de kalitesizmiş olarak görmüyorum. Bence, Marvel, Dc'nin önünü kesmek için her türlü trollüğü yapıyor. Ada'm,yerden göğe kadar haklıdır bu tepkide.

Ezcümle, kimsenin beni ön yargı ile doldurmasına gerek yok, gidicem, görücem, keyif alırsam iş bitmiştir. Sırf Jared Leto'nun Joker performansını seyretmek yeter...
They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 09 Ağustos, 2016, 00:31:19
Görsel sanatlar subjektif şeyler, sen beğenmedin diye biz de mi beğenmemek zorundayız, anlamadım.

Beğenmediğiniz David Ayer'in en azından kariyerinde bir "Training Day" vardır ki;bence mükemmel bir filmdir. "End of Watch" ve Fury'i saymıyorum bile. Ki bu abimiz, yönettiği filmlerin senaryolarını da genelde kendi yazar...

Yere göğe sığdıramadığınız Russo kardeşlerin, Winter Soldier'dan önce ne işleri var mış ki elle tutulacak? "You,Me dpree"mi şaheser? Demek ki aynı şey, bu yönetmen kardeşler için de geçerli.

Yo; hiç de kalitesizmiş olarak görmüyorum. Bence, Marvel, Dc'nin önünü kesmek için her türlü trollüğü yapıyor. Ada'm,yerden göğe kadar haklıdır bu tepkide.

Ezcümle, kimsenin beni ön yargı ile doldurmasına gerek yok, gidicem, görücem, keyif alırsam iş bitmiştir. Sırf Jared Leto'nun Joker performansını seyretmek yeter...

Ben ne siz beğenmeyin dedim ne de Russo kardeşler ile ilgili bir şey söyledim. Ayer'in kaliteli işlerini dean'in izledikleri bölümünde övdüm kötü filmlerini de yerdim. Ayer fury'yi de çekti. Gidip sabotage gibi kötü ve sokagin Kralları gibi vasat filmlerde çekti. David Ayer fanboylugunun alemi yok. Fuck marvel gibi rezil bir şekilde konuşan adamı savunan biriyle tartışmanın bir alemide yok aslinda. Tamam haklısın David Ayer çok büyük yönetmen. Film elestirmenlerine Disney para verdi. Marvel troll. marvel dc'yi kiskaniyor ve önünü kesiyor.Rotten Tomatoes kapatilsin.

Mrtekin

Alıntı yapılan: dean - 09 Ağustos, 2016, 00:50:07
  Ben ne siz beğenmeyin dedim ne de Russo kardeşler ile ilgili bir şey söyledim. Ayer'in kaliteli işlerini dean'in izledikleri bölümünde övdüm kötü filmlerini de yerdim. Ayer fury'yi de çekti. Gidip sabotage gibi kötü ve sokagin Kralları gibi vasat filmlerde çekti. David Ayer fanboylugunun alemi yok. Fuck marvel gibi rezil bir şekilde konuşan adamı savunan biriyle tartışmanın bir alemide yok aslinda. Tamam haklısın David Ayer çok büyük yönetmen. Film elestirmenlerine Disney para verdi. Marvel troll. marvel dc'yi kiskaniyor ve önünü kesiyor.Rotten Tomatoes kapatilsin.

Asıl, kotalayıp,kotalayıp, saçmalamanın, abarttıkça abartmanın alemi yok. Sen, Stan Lee'misin ki, Ada'mın şov amaçlı söylediği bir lafı abartıp üstüne alıyorsun. Sana mı düştü tasası? Demek ki; harbi bir Marvel fanboyu olduğun için, Dc'nin her atağı sana batıyor. Mesele tam da bu.

Bi de nedir kardeşim, sen sinema üstadı mısın, über bilen misin, kimsin ki, yazdığımız her şeyi kotalayıp bir şey yazma zorunluluğunu kendinde duyuyorsun, sürekli alakalı alakasız potaya girmeler, laf yiyince, aksi bir şey söylenince abuk sabuk atarlanmalar? Bir değil iki değil. Yeter artık ya. Sana göre mi yazıcaz düşüncelerimizi? Senle muhatap olalım, sana birşey beğendirelim diye mi yazıyoruz? Bu nedir?

Muhatap olmayalım artık, birbirimizle. İş farklı boyutlara gitmesin. Terbiyesizliğin alemi yok.

They drew first blood...

bugraltu

Bu arada belirtmek lazim, Warner Bros BvS'nin aksine filmi tum dunyada ayni anda vizyona sokmadi, pek cok yerde haftaya vizyona girecek. Bu da ikinci hafta olan dusus icin yapilmis bir hamle. Ha cok iyi halt etti orasi ayri mesele, fotograf falan gormeyeyim diye internette dolasmiyorum. BvS de bile ertesi gun gidip gorecek olmama ragmen spoiler yemistim.

ferzan

Ben Marvel ve DC'nin sinema evreniyle pek alakadar değilim...Atıyorum 10 tane comics uyarlaması yapılıyorsa senede, ben en fazla birkaç tanesini ya izliyorum, ya da hızlıca göz atıp çekiliyorum...Keza, Marvel ve DC'nin popüler yayınlarına de bir fumetti ya da yerli çizgi romanın onda biri kadar hakim değilim...Dolayısıyla çizgi romanları okurken maksimum tat alabilecek şekilde kendimi ayarlamaya, ayak uydurmaya çalışıyorum...Bu uyum esnasında forumdaki yorumlar, tercihler ya da yönlendirmeler bana çok yardımcı oluyor...

Çizgi roman uyarlaması sinema ve dizi mevzularında, bilhassa Marvel ve DC merkezli pek çok görsel anlatı için forumdaki ilgili her üyenin yorumunu, eleştirisini büyük bir ilgiyle okuyorum...Ama bazı üyeler var ki, onların yorumlarını ayrıca bekliyorum...Yine bu üyelerin yaptıkları yorumlarda tamamen kendi pencerelerinden baktığını bildiğimden, herhangi bir zevk empozesi yaptıklarını ya da ''en çok ben bilirim'' tavrı takındıklarını da hiç düşünmedim...

Daha önce bir sefer daha benzer bir muhabbet olmuştu Dean'e yönelik...Şu an tam hatırlamıyorum ama temelde gene çokbilmişlik, üstad eleştirmenlik ve benzeri yakıştırmalara tekabül edecek bir takım cümleler sarfedilmişti...O zaman da aynı şeyleri düşünmüştüm...Adam yalnızca kendi penceresinden, kendi bildiği şekilde değerlendiriyor benim anladığım...Şu kesinlikle şöyledir, böyledir, öyle olamaz gibisinden bir tavır sezemiyorum yazdıklarının altında...O sebeple gerginleşmenin gereği yok diye düşünüyorum...

Ha, ben Dean'in avukatı değilim...Kendisiyle herhangi bir bağım, yakınlığım falan da yok...Tamamen ayrı mecraların, ayrı ekollerin adamlarıyız ve forumda dahi yolumuz yok denecek kadar az kesişiyor...Buna rağmen yersiz bir üzerine gitme durumu sezdiğim için ben de bu konuda düşüncelerimi yazma ihtiyacı duydum...Bu yazdıklarım da kesinlikle kişilere yönelik değil, kendi tarafımda genel bir gözlemden ibaret...Dolayısıyla kimseyi kırıp gücendirmek istemem...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Ben de maalesef ne DC'nin ne de David Ayer'in avukatı  :) olmadığım için hiç kırılacak, gücenecek bir durumum yok.

"5 N 1 K" doğrultusunda mevzu polemiğe özel görüşlerimi yeterince açık bir şekilde ifade ettiğimi de düşünüyorum.

They drew first blood...

lampard

Filmi izledim, 3. Sınıf aksiyon filmi. Joker de çok kötü olmuş

İnancomic

Bence baya güzeldi beklentim çok yoktu gittim izledim ve beğendim :)

maeglin

@lampard'a katılmıyorum. Bence 3. sınıf değil 5. sınıf bir filmdi. Bizde film öncesinde Jason Statham'in yeni filmi Mechanic'in fragmanı gösterildi, o beni daha çok heyecanlandırdı.

Çok detaya girmeyeceğim ama spoiler olabilir

Ben başka seçenek olmadığı için Türkçe Dublaj izledim. Joker seslendirmesi sanırım Deadpool ile aynıydı ve rezaletti. Zaten Joker'de yoktu, o ses nedeniyle hiç ısınamadım. Captain Boomerang seslendirmesi çok kötüydü, diğer karakterlerin seslendirmelerini beğendim. Öyle ahım şahım anlatılan bir şey yoktu. Ha bu arada eğer izledim şu film kesilen sahneler ile bu şekilde sunulduysa demek ki boşuna sinemaya gidiyorum. Sürekli kopukluklar vardı, film arasından sonra dahi ilk yarıda bittiği yerle ikinci yarı başladığı yer bağımsızdı. En basitinden Boomerang'ı yakalamaya geliyor Flash ama ne oluyor bitiyor göremiyoruz. Hadi Deadshot'ın yakalanışını gördük ama yok yani. Film ne karakterleri tanıtma derdinde ne de bir hikayeyi derli toplu sunuyor. Verdiğim paraya acıdım ilk kez. Biraz soğuduktan sonra diğer karakterler hakkında da konuşulabilir.

Filmin tek beğendiğim kısmı Harley ve Deadshot'un bazı sahneleriydi. Amanda Waller yerine Matrix'teki kahini koysak daha iyi otururdu.

ek: bu eki yapma ihtiyacı hissettim, marvel fan boyu değilim, hatta okuduğum marvel seri sayısı bir elin parmaklarını geçmez, tekil deadpool'lar haricinde. Orta düzeyde okuyan, izleyen biriyim.

pizagor

İzlediyse Mrtekin'in de yorumlarını alalım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

lampard

Filmden benim de beklentim yoktu ama Leto bari biraz kıvırsaymış Jokeri. Metod oyunculuğu yapıyormuş da falan filan, ondan da bi numara çıkmadı :)

Nightrain

Belkide numarası vardi ama kestikleri icin göremedik. kKse kese 8 dk. indirmisler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Ağustos, 2016, 23:20:51
İzlediyse Mrtekin'in de yorumlarını alalım :)

Ön yargılı gitmeme rağmen izledim ve BvS'den daha çok beğendim, Sn.Pizagor :)

They drew first blood...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ağustos, 2016, 01:00:19
Ön yargılı gitmeme rağmen izledim ve BvS'den daha çok beğendim, Sn.Pizagor :)

Detay yorum lütfen! Neyi beğendim, neyi beğenmedim babında...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...