Suicide Squad (2016) - DCEU Film 3

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:06:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Çöp filmin üstüne +13dk lik çöp eklemişler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Filmi extended versiyonu çıkması vesilesiyle ilk defa izledim.Umudum Batman v Superman gibi düzelen bir film görmekti ama bu sefer o da kurtaramamış.

Filmin kötüleri, ana hikayesi falan o kadar saçma ki.Enchantress kim, amacı ne belli değil.Gidip rastegele bir metrodaki adamı ele geçiriyor, bir de bakıyoruz ki Amanda ablamız da o şehirde tutsak kalmış.Plot twist yapacağız diye abesliğin dibine vurmuşlar.Enchantress bir makina yapıyor, bu ne makinasıdır, niye yapıyor, senin derdin ne hiçbir şey belli değil.

Ana hikayeyi filmden çıkartsak, Deadshot, Captain Boomerang, Harley Quinn ve Joker'in flashback ve kendi sahneleri çok daha güzel.

Onca yazılabilecek senaryo, kullanılabiliecek villian varken bu karakterlerin bu şekilde mahvedilmesi çok yazık olmuş.

xmenac

Batman v Superman'de gözlemlenebilen, birden fazla hikaye anlatımının zorlukları bu filmde de hissedilebiliyor. Örneğin, Joker'in filme ne kadar katkısı var bilemiyorum. Villain seçimi de bu ekip için biraz ağır kaçmış. Rick Flag profili de çizgi romandakinden farklı çizilmiş gibi gözüküyor. Takımda yer alacak isimler de daha iyi olabilirdi, Waller'ın abarttığı kadar güçlü bir ekip yok ortada.

Filmle ilgili en beğendiğim hususlar casting ve soundtrack oldu. Şarkı seçimlerini epey beğendim. Başlangıç ve bitiş jeneriklerindeki detaylar da güzeldi.

ZGeralt

Süper kahraman filmlerini - bir kaç istisna dışında - beğenmiyorum ve pek de izlemiyorum açıkçası. Bu filmi de dün izledim, bunda çıktığı zaman aldığı eleştirinde payı var. Filmden beklentim yoktu pek ama beklentimin de altında bir iş çıktı karşıma.

Öncelikle azılı suçlulardan oluşan bir ekiple suç savaşına girme fikri, onları ölebilecekleri bir olaya yine ölümle tehdit ederek yollamaları fikri müthiş bir "gri" hikaye altyapısı. Filmin potansiyeli bu açıdan inanılmaz yukarılarda, abartıyorum gibi gelebilir ama başyapıta yakın bir film çıkarabilecek malzeme var ellerinde. Bu açıdan gerçekten yazık olmuş diyebilirim, çok yazık olmuş hem de.

Filmin ana düşman seçimi tartışmaya açık ancak işlenişi ise tam bir felaket. Gözlerim kanadı Enchantress'i izlerken, bu karakterle ilgili her seçim, görsel efektler dahil tam bir felaket. Cara Delevinge'de maşallah "kötü oyunculuk" dersi vermiş, o büyü yaparken kıvırması falan :)

Şu ekibe bir kaç ufak tefek iş yaptırtsalar ve takım olarak birbirlerine bağlanmalarını sağlasalar sonlara doğru "bunlar beni yeni ailem" falan geyikleri anlamlı olabilirmiş ama o kadar saçma sapan ve çabuk ilerliyor ki, aralarında oluşan bağ ikna edici olamıyor.

Filmde ki Joker'i yansıtma tercihlerine girmiyorum, niye Joker var bu filmde onu bile anlamadım. Harley'in geçmişini anlatırken gözükmeden kısaca değinilse yetermiş.

Katana, Boomerang,Croc falan aksesuar gibi kullanılmış. Çok fazla uzatmıyorum, zamanında burada uzun uzun anlatmış/eleştirmiş arkadaşlar zaten, bir çoğuna katılıyorum.

Filmle ilgili hemen her detay mı kötü ? iyi diyebileceğim bir kaç şey var ; Soundtrack, fosforlu renklerle işlenen tema ile fontlar :) ve Harley Quinn daha doğrusu Margot Robbie.

Margot Robbie, bu filmde çamur deryası içinde bir pırlanta gibi parlamış. Karakter resmen hayat bulmuş, bu kadar mı cuk oturur gerçekten müthiş. Harley filmdeki yegane karakter olmuş, filmin bütün kötü senaryo ve kurgu tercihlerine rağmen. Kendisi zaten muazzam güzellikte bir aktris ancak yaptığı işi de kendi güzelliğine çıkarmış. Bu kadar popüler olması tesadüf değil, ne kadar övsem az gerçekten. Şu filmden Margot'u çıkarınca takdir edilecek hemen hiçbir şey kalmıyor benim için.

Puanım 4.5/10

hanac

Daha önce yarıda bırakmıştım, bu sefer sabrettim ve bitirdim.

Açıkçası benim için B-Movie havasında bir film. Biraz "Eğlence" katalım demişler ama neredeyse hiç gülemedim.

Senaryo çok saçm,i aksiyon sahneleri vasatın altında, beni etkileyen tek bir karakter bile olmadı.

Kapitan Marvel'e 4.75 verdiysem buna ne vermeliyim diye çok düşündüm.  3.50/10  :)