Suicide Squad (2016) - DCEU Film 3

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:06:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Fragman epey güzel. Filmde villain konumunda kim var merak içindeyim.

cmkrbn

İlk fragmanını çok beğendiğim Suicide Squad'ın yayınlanan ikinci fragmanı beni benden aldı :D Kullanılan şarkı, müziğin tonuna göre sahnelerin geçişi, karakterlerin çılgın halleri ki özellikle harleeeeeyyy ama bir o kadar diğerleri de izlerken çok eğlendirdi. :D Sabırsızlıkla bekliyorum.   

hennessy

Fregman güzeldi Queen şarkısı iyi oturmuş fregmana gelsin izleyelim....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Batman v Superman: Dawn of Justice'ın son fragmanı için "film isterse Dünya'nın en iyi filmi olsun ama bu fragman son yıllarda izlediğim en kötü fragman" diye yazmıştım. Suicide Squad'ın bu fragmanı içinde diyorum ki film isterse Dünya'nın en kötü filmi olsun ama bu fragman son yıllarda izlediğim en iyi fragmanlardan biri. BvS'nin aksine gram spoiler vermeden izleyicisine filmi ve karakterleri son derece başarılı şekilde tanıtıp film için insanı heyecanlandırmayı başarıyor. Fragmanı izler izlemez insan filmi izlemeye dair büyük bir istek duyuyor. Fragman bittiği zaman aklımdan geçen ilk düşünce "keşke elimde Blu-ray'i olsa" oldu. Saniye düşünmeden sürücüye takardım.

Fragmanda beni en etkileyen şey Joker oldu. Joker'in olduğu sahneler fragmandaki diğer sahnelere göre sinematografik açıdan çok daha üstün. Aynı zamanda benim beklediğimden daha fazla fragmanda yer almış. Aslında bu karar son derece doğru Heath Ledger'ın Joker'inden farklı olduğunu ve yeni Jokere kendimizi hazırlamamız gerektiğini bize göstermişler. Böylece beklentimizi Jared Leto'nun Jokerine göre ayarlayabileceğiz.

Fragmanla ilgili tek tek sahnelerden bahsetmek istemiyorum ama özellikle bir sahne vardı. Karşılaştıkları bir olay sonrası Harley Queen "woooaaaw" diye bir tepki veriyordu. Bence bu sahne bize film ile ilgili çok şey anlatıyor. Filmin tonu gözler önüne seriyor. Dc'nin karanlık film yapmalıyız olayının dışında mizahı da kullanabiliriz demesi açısından bence çok önemliydi. Film bunun başarabilir. Filmle ilgili en büyük endişem Will Smith'in yıldız gücü yüzünden fazla screen time alması. Böyle olursa filmin temposu düşecek ve diğer önemli karakterlere daha dar bir süre kalacaktır.

Joker'in ilk önce Suicide Squad filminde çıkması fragmanda sonra daha mantıklı geldi. Heath Ledger'dan sonra "kafada acaba yeni Joker nasıl olur" diye bir çok soru işareti varken yeni Joker'in Zack Snyder'in üstün yeteneksizliğinin kurbanı olmasındansa Suicide Squad'da kendisini daha iyi ifade etmesini tercih ederim.

Kendi sayfasında daha sonra daha ayrıntılı yazacağım ama Wonder Woman'ın solo filminden görüntüler izleyince film ve Wonder Womanla ilgili BvS'den çok daha faza heyecanlandım. BvS ve Justice League filmleriyle ilgili gram heyecanım yokken Suicide Squad ve diğer solo filmlerle ilgili ciddi heyecan duyuyorum. DCEU ile ilgili en büyük sorun benim açımdan şu nokta da Zack Snyder gibi duruyor.

noir

Tek söyleyeceğim fragman müthişdi  ;D ;D bu arada kime karşı olduklarını merak ettim, bir iki sahnede yaratıklar gördüm, özellikle metro sahnesinde ve deadshot şehirde ateş ediyordu birilerine

Mrtekin

Fragman müthiş.

İlk defa "Bohemian Rapsody"'nin bir fragmanda kullanıldığını gördüm. Çok iyi yedirmişler gerçekten.

They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: noir - 21 Ocak, 2016, 21:31:23
Tek söyleyeceğim fragman müthişdi  ;D ;D bu arada kime karşı olduklarını merak ettim, bir iki sahnede yaratıklar gördüm, özellikle metro sahnesinde ve deadshot şehirde ateş ediyordu birilerine

Metro sahnesindeki bence Tattooed Man. Yaratıklarda Enchantress ile bağlantılıdır büyük ihtimalle. Joker'in ise yolu Suicide Squad ile kesişiyor olsa da kendi hikaye çizgisi olacağını düşünüyorum.

dean

Aşağı iki tane imgur linki bırakıyorum. Linklerin birinde Joker'in Suicide Squad filminde giyeceği kostümler ile çizgi romanda giydiği kostümler arasındaki benzerlikler belirtilmiş. İkinci link ise dövmeleri ve olası anlamları ile ilgili. Hoş bir çalışma olmuş. imgur resimlerini açmak ile ilgili bir sıkıntı yaşamıyorsanız açın bakın derim.

http://imgur.com/gallery/sQnLY

http://imgur.com/gallery/j6f4Z

Artık umudumuz bu film. Zack Snyder dışında bir insanın yorumuyla DCEU filmi nasıl oluyormuş Suicide Squad ile birlikte göreceğiz. Tekrar belirtmem lazım iyi ki Joker, Snyder'li bir filmde çıkmıyor.

dean

Bazı sahneler yeniden çekilecekmiş. Bu sahnelere daha fazla mizah unsuru eklenecekmiş. Böylece BvS'ye gelen mizah yok eleştirisinin önüne Suicide Squad ile geçmeyi planlıyorlarmış. Sahneleri yeniden çekme olayı her zaman kötü sonuç vermiştir. Umarım filmin dengesi bu yüzden bozulmaz. Zira umudumuz Suicide Squad'da.

Animvader

Valla bu filmde patlarsa, DCEU gişe heyecanını da kaybeder.Çünkü insanlar artık beklentilerini iyice düşürecek.Ben bu filmden umutluyum şahsen, umarım sonu hayır olur.

dean

Harun Ça

BvS den daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum.

xmenac

Filmi izlediğini belirtenler epey olumlu yorumlar yapmış sosyal medyada.

Nightrain

BvS içinde olumlu konuşuyorlardı ama gördük. ;D Hoş ben filmi beğenmiştim ya neyse.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"